Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Goe ,o sa vezi totul diferit dupa ce o sa faci o scoala moto de top.

Eu nu stiu ce desenau aici si daca trasele acelea sunt desenate de cursanti sau de cei care predau

post-33534-0-78496600-1471876245_thumb.jpgpost-33534-0-22525100-1471876246_thumb.jpgpost-33534-0-67215000-1471876246_thumb.jpgpost-33534-0-10850600-1471876247_thumb.jpgpost-33534-0-52602200-1471876247_thumb.jpg

post-33534-0-29028500-1471876418_thumb.jpg


» Post actualizat in 22 Aug 2016 14:35

post-33534-0-44671600-1471876532_thumb.jpgpost-33534-0-90536000-1471876532_thumb.jpgpost-33534-0-33237800-1471876533_thumb.jpgpost-33534-0-75478300-1471876533_thumb.jpgpost-33534-0-18797700-1471876534_thumb.jpgpost-33534-0-66297400-1471876534_thumb.jpgpost-33534-0-13867700-1471876535_thumb.jpg

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea sunt pozele de la ultima scoala...uite-ma si pe mine acolo...

 

ne-au spus instructorii sa desemna fiecare cate o trasa pentru fiecare viraj, sa vada care e trasa ideala in aceptiuea noastra si la sfarsit au schimbat instructorii unde era cazul

Editat de mihai85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa cred ca fiecare-si dadea cu parerea...

Bravo Mihai,ce se intampla acolo ?

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca la inceputul perioadei de frinare de pe linia dreapta te afli in stinga, nu ai cum sa frinezi tare, sint denivelari. Se merge pe mijlocul pistei la inceputul frinarii violente. Bine, daca scoti 2.10/tur, poti sa mergi pe unde vrei, nu are importanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu numai ca sunt denivelari pe linia dreapta dar daca mergi pe stanga trebuie sa franezi ceva mai devreme deoarece 'vine' vibratorul peste tine. Mergand pe mijloc ti se permite o franare ceva mai tarzie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel de pe stanga, face curba la dreapta, te obliga sa te inclini mai devreme. :)


» Post actualizat in 22 Aug 2016 18:20

Concluzia: tot pe mijloc se intra in primul viraj. Am observat si pe filmuletele lui Muresan, Choy si altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu te-am intrebat cat se poate de serios ca am mai avut surprize in trecut cu un sant la secuiesc de care am aflat dupa 1 an si ceva cu toate ca dadeam prin el mereu,eram prea concentrat sa-mi dau seama de nimicuri:)),nu ma miram daca am pierdut si acum cv din vedere

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

george are mare dreptate. circuitele mici sunt baza pentru antrenament. alea te forteaza sa inveti tehnica. sa poti sa apleci motocicleta cat mai rapid si cat mai decisiv, sa inveti sa "vezi" macar niste idei de trase si tot asa.

ideal intr-adevar e sa mergi cu duba sau platforma la secuiesc, dar daca nu se poate nu se poate. chiar daca nu te dai tare, poti sa incerci sa mergi asa si sa mergi chill, relativ si tot o sa fie bine. invatand sa mergi pe trasa, sa mergi cursiv timpii vor scadea singuri fara sa te fortezi prea tare. secuiescul de ex e un circuit un nu prea ai nevoie sa franezi aproape deloc daca nu mergi FOARTE tare.

si amckart e un loc decent pentru a invata sa mergi ok, dar e greu sa stai acolo sa te antrenezi deoarece karturile au prioritate. la secuiesc e mult mai ok.

eu as vrea sa mai fac o iesire la secuiesc anul asta intr-un fel sau altul, asa ca daca decizi sa mergi, putem sa incercam sa facem o treaba. poate vine si george si ne indruma nitel :)

Editat de Kinkey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@George , va ajut cu placere ,eu nu am avut norocul vostru sa ma ajute cineva cu ceva ,am descoperit totul singur ,poate a fost mai bine asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci tu unde ai gresit ?

daca te vei duce zilnic la secuiesc doar batut in cap sau prost daca esti nu progresezi si nu ajungi sa mergi constant la un timp bun 1:04-1:06,daca mergi la secuiesc de o gramada de ori si esti tot peste 1:10 asta nu o sa te pregateasca pt nimic deci nu esti inca unde trebuie


» Post actualizat in 23 Aug 2016 08:02

Andrei ai cele mai bune exemple aici:Eusebiu,Iulian,baiatul cu f4 din secuime,a fost baiatul cu triumful din secuime care a murit in accidentul pe strada Dumnezeu sa-l ierte,prietenul lor cu k7'le 1000 albastru cu o singura toba pe lateral,Gabi,Alpar,Rares si lista poate continua ,toti au inceput in secuime si au mers si merg bine si pe Adancata de la prima participare ,am uitat pe foarte multi sa-i trec aici,scuze .

Denis cred ca ne poate spune mai multe persoane talentate care au inceput acolo si au confirmat imediat pe circuitele mari .

*** nu castig absolut nimic daca indrum lumea sa mearga acolo pentru inceput,nici macar un cent


» Post actualizat in 23 Aug 2016 08:11

sa te intreb eu pe tine acum :daca incepi direct cu vitezele astea mari cum crezi ca e ?

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@George , va ajut cu placere ,eu nu am avut norocul vostru sa ma ajute cineva cu ceva ,am descoperit totul singur ,poate a fost mai bine asa

te bate doamne doamne pt fraza de mai sus :))

» Post actualizat in 23 Aug 2016 10:16

in week as vrea sa merg la secuiesc,duminica,dar nu e sigur!sa vad cum fac cu banii!

se aduna cineva?

Editat de Eusebiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai inteles tu la modul la care ma refeream ,chiar si acum intreb mereu pe cine mai prind de una de alta pt ca-mi place sa vad si altfel lucrurile .Vezi ca sunt plecati la Bucuresti weekendul acesta,nu este nimeni la circuit,da un telefon sa te informezi poate ai norocul sa lase pe cineva acolo pt duminica .

Hai pe topicul de secuiesc,am tot poluat aici ,SCUZE SCUZE!

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am gresit nicaieri.

Te duci la Secuiesc si bati recorduri.

Vii la Adancata fiind mega increzator ca si aici vei face la fel.

La capatul liniei drepte 250km+ daca nu esti rece psihic si motorul pregatit si franele performante, nu vei prinde curba la dreapta.

Concluzia este: nu poti compara un circuit de carturi cu unul de viteza!!! Pericolul de a cadea la 200+ nu se compara cu Secuiesc.

 

deci tu unde ai gresit ?

daca te vei duce zilnic la secuiesc doar batut in cap sau prost daca esti nu progresezi si nu ajungi sa mergi constant la un timp bun 1:04-1:06,daca mergi la secuiesc de o gramada de ori si esti tot peste 1:10 asta nu o sa te pregateasca pt nimic deci nu esti inca unde trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva o schita/poza cu trasa ideala ?

 

Recomandarea mea, daca pana in secuime este prea departe de mers, fa un efort si mergi la scoala.

Orice linie trasata pe hartie nu prea are legatura cu realitatea.

 

Este diferenta mare intre a memora o linie pe hartie si apoi sa iti gasesti reperele pe circuit, mai ales ca mintea ta nu este obisnuita sa proceseze vitezele de acolo.

Este mult mai simplu la inceput sa mergi cu cineva inainte, dupa care sa te tii.

 

Parerea mea este ca diferenta de 100 de euro intre un track-day si scoala merita platita.

 

P.S. Daca vrei trase am eu cateva filmate: Gicu, Emil, Muresan, dar nu te vor ajuta sa mergi mai tare, pentru ca nu ai viteza lor pe curbe, pentru ca punctele de franare la tine sunt altele, pentru ca pozitia pe motor e alta, etc.....

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cati "George" suntem aici pe topic nu stiu care la care se refera :))

poate ai noroc sa mai organizeze denis o ieseala la tg secuiesc si sa mai tina niste cursuri pe acolo,eu zic ca merita din plin sa te bagi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...