Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

poate ai noroc sa mai organizeze denis o ieseala la tg secuiesc si sa mai tina niste cursuri pe acolo,eu zic ca merita din plin sa te bagi!

Din ce am observat nu prea mai da pe aici Denis, poate anul viitor il prind. Sfarsitul asta de an sunt destul de aglomerat, abia am gasit sa-mi iau liber pentru 17 septembrie.

Daca va fi cineva acolo care sa ma indrume sau dupa care sa ma tin la grupa C am s-o fac, daca nu voi merge in ritmul meu, nu fac performanta ci doar ma duc sa ma distrez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E adevarat ca la Adancata e alta mancare de peste, dar CMD are dreptate sa trimita lumea la Secuiesc. Pana nu ajungi sa stai bine pe motoreta si sa iei virajul cu genunchiul pe jos relaxat la 60-80km/h n-o sa-l iei tu din prima la 180km/h la Adancata!

Stiu pe multi care au intrat direct la Adancata si s-au speriat definitiv, practic au pus mersul pe circuit in cui. Daca ar fi avut niste zile bune de Secuiesc/Amckart altfel s-ar fi vazut si circuitul mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate, dar nu trebe neaparat sa mergi foarte tare pe strada..

cred ca in 2009 am fost pt prima data pe circuit, cu 929-le, direct la Serres, fara alte circuite mici in prealabil.

nu m-am speriat deloc si m-am distrat de minune; ca nu mergeam tare si imi intoarceau baietii casca pe cap, ca franam mult prea repede, ca aveam pozitie incorecta etc. e altceva.. :)

la un moment dat am fost si pe amckart, cu r6-le; m-am plictisit de moarte...in treapta a doua. unii merg doar pt conditie fizica, dar eu fac sport in general si nu am avut neaparat nevoie.

 

concluzie:

- nici acum nu consider ca merg tare sau corect, dar incurajez, ca si cmd si altii, mersul la circuite mici si ulterior mari; progresezi mai repede si mai bine cred.

- abia astept sa reusesc sa apar la Tg Secuiesc cand mergeti, ca e aproape de BV si pot ajunge rapid, chiar daca nu mai am SS sau SBK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am purtat in viata mea costum...deci nu stiu ce numar port...cred ca am 103 105... Sti cum arat. 1.87 inaltime.

nu ti-e bun costumul de la Bogdan,il incercasem eu care sunt muuult mai slabanog decat tine si nu "m-am inteles" cu el.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Va salut si eu...m as baga si eu pe Adancata acum in septembrie dar nu am pantaloni...vine cineva sau are careva de imprumut o pereche ? Dau lazi de bere...vreau sa vad cum este.

Nu am purtat in viata mea costum...deci nu stiu ce numar port...cred ca am 103 105... Sti cum arat. 1.87 inaltime.

Ajutati un rider la necaz :D

» Post actualizat in 04 Sep 2016 09:38

Programul pentru 17-18 Septembrie

post-38619-0-95077100-1472981812_thumb.jpg

 

post-38619-0-39717000-1472981878_thumb.jpg

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As incerca si eu sa ajung anul asta pe Adancata.

Nu am gasit pe nicaieri cum trebuie pregatita mobra de strada ca sa corespunda cerintelor de la Adancata. Tehnic e pusa la punct, cauciucuri noi are (Angel Gt - suficiente pentru skillul meu), o sa ii pun un rand de carene mai ponosite, o sa renunt la faruri sau daca vin pe ea la circuit o sa le dau cu banda. Altceva? Trebuie sa ii dau jos cricul? Tre' sa vin cu standerul dupa mine? Nu stiu exact ce trebuie legat cu sarma.

 

Lexy, din propria experienta, la Dainese estimez ca iti trebuie un 54-56. La alte firme nu stiu cum sta treaba.

Editat de dan.c.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nuu Angel ! Sunt gume touring, nu ai ce cauta cu ele.

Pentru circuit, prima investitie o faci in gume. E pentru binele tau, al motocicletei si al celorlalti.

Pentru 200-300 lei poti lua 2 gume sh de circuit sa te tina un trackday in conditii de siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nuu Angel ! Sunt gume touring, nu ai ce cauta cu ele.

Pentru circuit, prima investitie o faci in gume. E pentru binele tau, al motocicletei si al celorlalti.

Pentru 200-300 lei poti lua 2 gume sh de circuit sa te tina un trackday in conditii de siguranta.

Si turing voi merge! Nu vreau sa fiu Gica Contra, in materie de gume stiu ca aici sunteti toti priceputi.

Singurele mele tangente cu circuitul au fost in perioada 2008-2010, un weekend pe Selena si vreo 20 iesiri de 10min pe Amkart cu un 636 incaltat cu CT2 vechi de 2-3 ani. Am fost departe de a ajunge la limita cauciucurilor. Imi aduc aminte ca pe vremea aia Balamuc era nelipsit de pe Amkart si ii sfatuia pe toti la iesirea de pe circuit. Mie mi-a zis ca sunt extra safe, o sa cad ca merg prea incet. :D

De atunci si pana acum in mod sigur nu am evoluat uitandu-ma la MotoGP. :)

Pentru inceput sunt sigur ca imi sunt suficiente. Anul asta nu a fost buget de cauciucuri moi care sa ma tina 2-3.000 km in regim turing. Daca ajung la concluzia ca renunt la strada si ma axez pe circuit, de la anul vor fi alte calcule.

Pana atunci, te rog, zi-mi ce tre' sa mai pregatesc la motocicleta si cum se cheama zilele in care nu sunt competitii si in care poate sa intre oricine, cu orice motocicleta si unde vad un calendar.

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ dan.c. Doar putin mai sus au postat wtf? si cmd programul de la urmatoarele doua weekend-uri , pentru zilele cu acces deschis . Motorul trebuie sa fie in stare tehnica buna, fara scurgeri de lichide si sa ai suficienta banda adeziva sa acoperi toate bucatile de geam.Te prezinti dimineata ,platesti,copletezi hartii, pregatesti motorul,faci inspectia tehnica si esti gata de distractie.Pe site-ul Motorpark Romania te duci la calendar si gasesti toate evenimentele programate.


» Post actualizat in 06 Sep 2016 09:45

Numerele le primesti la circuit gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Goe, scuze. Am vazut, dar nu imi vin manusile si cizmele pana atunci, am uitat sa va zic si voua! :) Cred ca weekendul 23-24 voi avea tot ce trebuie.

Mersi de site. "Antrenamente libere" se chema zilele in care pot intra cei ca mine, da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Se numesc Track day. Unde apare MotoEvolution este si track day.Dupa 24 luna asta eu nu am mai vazut nimic in program decat luna viitoare in ziua de 7 ,care este vineri si inca nu sunt informatii sigure .


» Post actualizat in 06 Sep 2016 09:59

Atentie sa fie trackday moto, in general apar si numere de contact acolo ca sa poti suna sau mai arunci o intrebare aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum. Mersi!


» Post actualizat in 06 Sep 2016 18:26

Voi incerca sa ajung pe 17-18 sept.

Motoevolution nu mai are locuri disponibile ca m-as fi inscris la ei la scoala. Vad ca la MotorPark pe site figureaza mai multe scoli moto, dar weekenul 17-18 e al celor de la motoevolution, nu? Nu sunt sanse sa fie si altii care tin scoli tot atunci, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum. Mersi!

» Post actualizat in 06 Sep 2016 18:26

Voi incerca sa ajung pe 17-18 sept.

Motoevolution nu mai are locuri disponibile ca m-as fi inscris la ei la scoala. Vad ca la MotorPark pe site figureaza mai multe scoli moto, dar weekenul 17-18 e al celor de la motoevolution, nu? Nu sunt sanse sa fie si altii care tin scoli tot atunci, nu?

E eveniment organizat de Motoevolution, doar ei vor fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Poze de ieri.


» Post actualizat in 10 Sep 2016 04:55

Si doua poze cu ambale jucarii.Este prima data cand plec cu ambele intregi acasa.


» Post actualizat in 10 Sep 2016 05:01

Mda, urcasem doua din poze separat dar le-a amestecat.Nu conteaza.A fost frumos chiar daca rezultatele mele au fost mult sub ultima prezenta.


» Post actualizat in 10 Sep 2016 05:05

La f4 am pus numaru 29 ca sa vada lumea ca vine Canone si sa-mi faca loc dar nu a ajutat. :crack:

post-69648-0-87800700-1473483070_thumb.jpg

post-69648-0-35613000-1473483087_thumb.jpg

post-69648-0-07544200-1473483097_thumb.jpg

post-69648-0-46890800-1473483108_thumb.jpg

post-69648-0-45131000-1473483295_thumb.jpg

post-69648-0-68989400-1473483302_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze de ieri.

» Post actualizat in 10 Sep 2016 04:55

Si doua poze cu ambale jucarii.Este prima data cand plec cu ambele intregi acasa.

» Post actualizat in 10 Sep 2016 05:01

Mda, urcasem doua din poze separat dar le-a amestecat.Nu conteaza.A fost frumos chiar daca rezultatele mele au fost mult sub ultima prezenta.

» Post actualizat in 10 Sep 2016 05:05

La f4 am pus numaru 29 ca sa vada lumea ca vine Canone si sa-mi faca loc dar nu a ajutat. :crack:

haha ! foarte frumos Goe !

Ati prins vreme foarte frumoasa. Si eu abia astept weekendul viitor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...