Sari la conținut

Accident la iesirea din tartasesti


Kosh
 Share

Postări Recomandate

Accident la iesirea din tartasesti. O caruta cu un carutas beat cu alcoolemie de 1, 7 in aerul expirat a vrut sa traverseze. Motociclistul circula regulamentar.

Numar de inmatriculare B- ???- UPS.
Motociclistul este ok, asa s-a spus pe facebook. Calul ar fi luat-o la fuga.

Nu am mai multe detalii...

 

post-33250-0-33873900-1411302514_thumb.jpgpost-33250-0-25191700-1411302520_thumb.jpgpost-33250-0-59860900-1411302526_thumb.jpgpost-33250-0-36907500-1411302532_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dupa cum arata motorul si in zona se cam circula cu viteza...mare noroc a avut tipul daca este OK ! Este vremea de furat lemne si fabricat tuica, asa ca mare grija prin mediul RURAL.. Sanatate baiatului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se pare..in prima foto se mai vad decat rotile din spate, fata carutei cu calul si tiganul nu mai sunt ...au disparut ! Cred ca s-a rupt la impact si calul a fugit cu fata... Bine ar fi sa fuga si acum prin padure sau pe camp cu TIGAN... :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum arata motorul si in zona se cam circula cu viteza...mare noroc a avut tipul daca este OK ! Este vremea de furat lemne si fabricat tuica, asa ca mare grija prin mediul RURAL.. Sanatate baiatului !

Da, la 500 de metri de locul accidentului e o sosea ce trece printr-o padure cu cate 2 benzi pe fiecare parte, despartita de parapeti pe mijloc. Foarte rar frecventeaza politia pe acolo. Toti merg cu viteza in zona aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este yamaha r6 2007 editia Rossi si pe baiat ai cheama Sorin.Se afla la Spitalul Elias in stare destul de grava (Coloana bazinul clavicula coaste si un plaman perforat) va spun ce am aflat......


» Post actualizat in 21 Sep 2014 15:03

https://www.facebook.com/valerossi.sorin ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia ar putea sa previna majoritatea accidentelor moto pindind motoretele care merg mult peste limita legala de viteza, ridica permisele pe 3luni si salveaza destule vieti. Cum ar fi daca ar fi real? Nasol, stiu, dar e mult mai rau sa-ti cinte popa la 30ani, sau sa ramii handicapat pe viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia ar putea sa previna majoritatea accidentelor moto pindind motoretele care merg mult peste limita legala de viteza, ridica permisele pe 3luni si salveaza destule vieti. Cum ar fi daca ar fi real? Nasol, stiu, dar e mult mai rau sa-ti cinte popa la 30ani, sau sa ramii handicapat pe viata.

Nasoale ar fi toate cele 3 situatii.Cateodata ne bucuram cand politia nu-si face datoria, cateodata ne pare rau.Sanatate multa motociclistului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia ar putea sa previna majoritatea accidentelor moto pindind motoretele care merg mult peste limita legala de viteza, ridica permisele pe 3luni si salveaza destule vieti. Cum ar fi daca ar fi real? Nasol, stiu, dar e mult mai rau sa-ti cinte popa la 30ani, sau sa ramii handicapat pe viata.

man

cand o sa iesi si tu in LUMEA REALA pe strada ????

 

ieri m am bucurat de 500 km de ALERGATURA si cand spun asta cei pe care i am alergat iti pot confirma ca MCV ul statea la PANDA in cel mai mojic mod !!!!!

 

daca ar fi PATRULAT si oprit carutele care nu au ce sa caute pe sosele ACEST MOTOCICLIST era acum acasa cu FAMILIA!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg zilnic pe strada cu masina. Cu motorul nu merg pe strada tocmai pt ca-mi place sa merg tare si nu-mi permit sa mor. Cu masina ies absolut zilnic, si nu am nici un accident, nici din vina altora, nici din vina mea. E mai simplu sa respecti limita de viteza, ca sa poti evita asemenea iresponsabili, daca nu constientizezi ca poti s-o mierlesti din cauza a zeci de mii de idioti , inseamna ca nu tii la viata ta. In RO se circula pe drumuri de zeci de ani, nu e suficient ca tu-ti doresti ca militianu sa vineze carute. Si eu visez la fel ca tine, numai ca stiu ca ramine doar un vis, viata poate disparea in mai putin de o secunda.


» Post actualizat in 21 Sep 2014 18:19

Ca paranteza, nu numai in RO sta politia la vinatoare, si in alte state civilizate se procedeaza la fel. Tu de exemplu, la salariul politistilor, ai sta sa vinezi carute, sa le dai amenzi, sau ai prefera o spaguta consistenta de la unul ce se crede Schumy ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde stie initiatorul topicului, ca motociclistul circula regulamentar? Dupa cum arata caruta aia, impactul pare sa se fi produs la o viteza peste cea regulamentara. Apoi ar mai fi un aspect: a circula regulamentar nu este echivalent cu a circula preventiv! Sanatate riderului, sper sa nu ramana cu urmari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde stie initiatorul topicului, ca motociclistul circula regulamentar? Dupa cum arata caruta aia, impactul pare sa se fi produs la o viteza peste cea regulamentara. Apoi ar mai fi un aspect: a circula regulamentar nu este echivalent cu a circula preventiv! Sanatate riderului, sper sa nu ramana cu urmari...

 

Caruta aia e cam subreda, si nu din cauza accidentului. In afara de asta o caruta se dezmembreaza imediat la impact pt ca sistemul de fixare a componentelor unei carute nu rezista la impact. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca este interzis accesul carutelor pe DN-uri.

 

In concluzie, de unde stii tu ca nu mergea regulamentar?

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ai si 60km/h daca idiotul iese in viteza cu caruta pentru ca a furat lemne, si de frica sa nu- prinda politia.... Si conducerea preventiva are o limita, mai intervine si norocul. Adica NOROC ca nu ai avut GHINION sa ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am de unde sa stiu nimic.

Nu e dreptul meu sa judec.

Sper ca motociclistul sa nu-si piarda viata, ci sa-si revina complet, fara sechele.

`Treaba` e nasoala: probleme coloana, coaste rupte, plaman perforat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am de unde sa stiu nimic.

Nu e dreptul meu sa judec.

Sper ca motociclistul sa nu-si piarda viata, ci sa-si revina complet, fara sechele.

`Treaba` e nasoala: probleme coloana, coaste rupte, plaman perforat..

Chiar am ramas mirat cand ai spus ca pe facebook se spune ca este OK motociclistul. La ce impact vad, cu tot echipamentul de marca, tot ai ceva leziuni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...