Sari la conținut

Exista CDI unlimited?


marianklm4
 Share

Postări Recomandate

Salutare.. Am si eu o mica intrebare... Exista cumva CDI Unlimited pentru Honda Cbr 125 ca mi-a zis cineva ca cica ar prinde undeva la 160-170 km/h cu acest CDI... Si daca exista de unde il pot achizitiona...

 

 

Multumesc! Asfalt Uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca o chestie,jucaria aia de 125 e facuta sa mearga cu 100.Sa presupunem,ipotetic,ca ar putea sa atinga 170.Atunci esti sigur ca o vei putea manevra si frana in acelasi timp,tinand cont ca are cauciucurile cat cele de bicicleta????

Nu te supara,dar daca pui intrebari din astea,sfatul meu ar fi sa iti iei un moped :-L .E spre binele tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.. Am si eu o mica intrebare... Exista cumva CDI Unlimited pentru Honda Cbr 125 ca mi-a zis cineva ca cica ar prinde undeva la 160-170 km/h cu acest CDI... Si daca exista de unde il pot achizitiona...

 

 

Multumesc! Asfalt Uscat!!

 

Nu există așa ceva. Și-a bătut joc de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

Salutare.. Am si eu o mica intrebare... Exista cumva CDI Unlimited pentru Honda Cbr 125 ca mi-a zis cineva ca cica ar prinde undeva la 160-170 km/h cu acest CDI... Si daca exista de unde il pot achizitiona...

 

 

Multumesc! Asfalt Uscat!!

 

=))) tigaia aia nu prinde atat decat daca o arunci din avion...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.. Am si eu o mica intrebare... Exista cumva CDI Unlimited pentru Honda Cbr 125 ca mi-a zis cineva ca cica ar prinde undeva la 160-170 km/h cu acest CDI... Si daca exista de unde il pot achizitiona...

 

 

Multumesc! Asfalt Uscat!!

Pentru siguranta TA, circula cu ce ai..dar nu mai mult de 90 km/h, este un motor usor si instabil la viteze mari, nu mai vorbesc de franare de urgenta ! Dupa o perioada de experienta 2-3 ani, poti trece pe un motor, sa zic de 600....si o sa recuperezi ce "crezi ca ai pierdut acum".

Numai bine :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu toti au avioane de motoare, mai are lumea si tigai...jigniti copilul ampu;lea !

partea cu tigaia e un pic exagerata , dar trebuie sa fie realist copilu , cand aveam 125- u si voiam sa vad 3 cifre la vitezometru , trebuia sa caut o panta destul de lunga si sa ma rog sa n-am de franat , si el viseaza 170

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Gilera de 125 SP01 am mers cu 140, prin 2004, consum de 14% :)

Da, dar e in 2T ala parca, cred si eu ca are mai multa viata in el.

 

 

Ia faceti zoom aici

De ce nu ar vrea omul 170.

Asta e Superman, il dureau mainile sa care bicicleta asa ca s-a decis sa o impinga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limitarea turaţiei în CDI e folosită la scuter-moped împreună cu o limitare a vitezei din rapoartele de transmisie pentru a trece testele de omologare care spun 45 kmph.

Mai există limitatoare ca modul separat ce se intercalează la mufa CDI-ului.

O limitare din CDI la motorul 4T de 125cc dacă există e doar pentru sănătatea motorului.

Dacă observi că ajunge rapid la topspeed iar acolo se plafonează ai putea pune un pinion cu 2 dinţi în plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am interesat si eu acum ceva vreme, se schimba pinionul si mareste cilindreea. In urma modificarilor probabil vei prinde cu greu 130-140 la un cost de peste 600 eur. Recomandarea a fost totusi sa o schimb, asa ca am lasat 125-ul si am luat ceva mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama ca daca la modelul tau exista ECU "delimitat", exista la BMW S1000RR ECU NO limit si merge motoreta aia cu 350km/h. Nu te supara, dar ai pus o intrebare de-a dreptul copilareasca, fara nici un fundament tehnic.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...