Sari la conținut

Chiar da clasa bavarezul?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

Cred ca rolul electronicii nu este acela de a te ajuta sa scoti timipi buni pe pista sau in mare parte nu este pentru a scoate timpi buni , ci mai degraba ca Gita Ciobanul care iese cu ea pe strada sa nu-si rupa gatul si din punctul asta de vedere isi face treaba bine ( intre anumite limite desigur ) .Oricum daca vrei pe circuit poti sa dezactivezi tot dintr-o apasare de buton deci nu te obliga nimeni sa mergi cu ABS sau DTC activate, dar daca le dezactivezi pe strada si nu ai dobindita destula experienta pe " Fireblade " , esti in miinile domnului ! :crack:

Editat de adi_fred2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca rolul electronicii nu este acela de a te ajuta sa scoti timipi buni pe pista sau in mare parte nu este pentru a scoate timpi buni , ci mai degraba ca Gita Ciobanul care iese cu ea pe strada sa nu-si rupa gatul si din punctul asta de vedere isi face treaba bine ( intre anumite limite desigur ) .Oricum daca vrei pe circuit poti sa dezactivezi tot dintr-o apasare de buton deci nu te obliga nimeni sa mergi cu ABS sau DTC activate, dar daca le dezactivezi pe strada si nu ai dobindita destula experienta pe " Fireblade " , esti in miinile domnului ! :crack:

Unii, multi dealtfel, ca au mers cu motorete touring de 60-70cai, pt ei orice SBK 1000 pare la fel. Am trecut si eu prin asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am reusit sa fac un S 1000 R sa fuga de poponeata pe Skat Kart, avand activat TC. Mai mersesem cu motoreta, stiam(cat de cat) ce poate. Avea caucicurile din fabrica.

Nu m-am asteptat sa fuga asa rau, tind sa cred ca daca trageam mai tare, nu ma mai putea ajuta, ma imprastiam, asta a fost senzatia.

Am mers si cu S 1000 RR(nu pe circuit), si cu ZX-10 2005, K6 1000(modificat si cu instalatie NOS), etc, sincer, mi s-a parut ca trage mai tare Bmw-ul. De frane nu mai vorbesc, si R si RR au niste frane de iti zboara capu' de pe umeri. Faptul ca toate astea sunt decuplabile, puterea si feeling-ul.

Pentru mine, Bmw ocupa primul loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...