Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

În consecință, cea mai logică (și cam singura) soluție pentru Honda a devenit... Fabio Di Giannantonio. 

omu a aratat ca poate merge decent - cu setari personalizate :laugh:

 

e mare lucru daca merge bine urmatoarele curse.

honda are 1 campion in ograda..isi permite sa riste oare cu un no.Ob?

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

 

in consecință, cea mai logică (și cam singura) soluție pentru Honda a devenit... Fabio Di Giannantonio. 

apoi atunci mai bine sa-l aduca inapoi pe Abraham...., sau pe Remy Gardner...

 

e simpatic diGia, dar nu a avut performante in acest sport....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cea mai puțin "riscantă" opțiune pe care o au. În afară de Di Giannantonio, nu mai sunt alți piloți disponibili în MotoGP. Dorna s-ar bucura nespus să-i vadă pe Jake Dixon sau Somkiat Chantra din Moto2 la Repsol, dar în momentul de față sunt niște opțiuni mai slabe decât Di Giannantonio.

 

1 minute ago, apriliacluj said:

apoi atunci mai bine sa-l aduca inapoi pe Abraham...., sau pe Remy Gardner...

 

e simpatic diGia, dar nu a avut performante in acest sport....

 

Vezi ce am spus mai sus: nu prea mai au opțiuni. Mai ales că vor contract doar pe 1 an. Di Giannantonio este singurul pilot cu experiență în MotoGP și care să fie destul de disperat încât să accepte așa ceva. Apoi, vine și de la Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fabio Di Giannantonio is going to be a Repsol Honda rider in 2024!

Awaiting official confirmation, but believe the deal is done.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu aș privi-o atât de sumbru. Sezonul următor este oricum unul de restructurare și sacrificiu la HRC. Motiv pentru care vor doar contract doar pe un singur an, să poată avea locuri disponibile pentru 2025, când majoritatea contractelor expiră. Plecarea lui #93 a fost în defazaj față de piață, mai ales că s-a hotărât atât de târziu, aproape la sfârșit de sezon.

 

Dar da, în momentul de față, Repsol Honda este probabil cea mai nedorită echipă oficială - echipa cea mai titrată din competiție, a celui mai mare și titrat constructor. Totuși, probabil l-ar fi luat pe Oliveira dacă acceptau să-i ofere contract pe minim 2 ani. Asta arată că nu au încredere în el și în performanțele lui pe motocicleta lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, PzKpfW a spus:

pentru 2025, când majoritatea contractelor expiră

exact.

daca Digi va merge bine - poate ramane, daca merge rau poate isi gaseste cumva loc in alta echipa de GP. naiba stie.

 

doar nu va asteptati sa vina unu sa ia titlu cu honda in 24?

 

"o vai l-au ales pe Digia in loc de X sau Y care lua titlul" lol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

Nu aș privi-o atât de sumbru. Sezonul următor este oricum unul de restructurare și sacrificiu la HRC. Motiv pentru care vor doar contract doar pe un singur an, să poată avea locuri disponibile pentru 2025, când majoritatea contractelor expiră. Plecarea lui #93 a fost în defazaj față de piață, mai ales că s-a hotărât atât de târziu, aproape la sfârșit de sezon.

 

Dar da, în momentul de față, Repsol Honda este probabil cea mai nedorită echipă oficială - echipa cea mai titrată din competiție, a celui mai mare și titrat constructor. Totuși, probabil l-ar fi luat pe Oliveira dacă acceptau să-i ofere contract pe minim 2 ani. Asta arată că nu au încredere în el și în performanțele lui pe motocicleta lor.

Nu stiu dc e de incredere in performanta lui, cat dc o sa reuseasca sa se adapteze.
sa fim seriosi, care e perfomanta lui Mir, si totusi omul a fost campion mondial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, damager a spus:

Nu stiu dc e de incredere in performanta lui, cat dc o sa reuseasca sa se adapteze.
sa fim seriosi, care e perfomanta lui Mir, si totusi omul a fost campion mondial.

e un pic de hazard implicat combinat cu stil de pilotaj etc.

moto aia daca nu merge pt mir poate merge pt altcineva (nu Taka :)) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, damager said:

Nu stiu dc e de incredere in performanta lui, cat dc o sa reuseasca sa se adapteze.
sa fim seriosi, care e perfomanta lui Mir, si totusi omul a fost campion mondial.

 

Adevărat. Dar asta poate fi spus despre orice pilot de pe grilă, nu? Pol și-a rupt dinții acolo, Lorenzo la fel. Mir este cel mai slab clasat pilot de pe grilă în afară de Pol (care a lipsit aproape trei sferturi de sezon).

 

Pe cine să aducă, având în vedere că (părerea mea) cel mai bun pilot i-a părăsit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, frigider a spus:

e un pic de hazard implicat combinat cu stil de pilotaj etc.

moto aia daca nu merge pt mir poate merge pt altcineva (nu Taka :)) )

Nu merge pt Mir, MM, Rins, Esp, Lorenzo.... cam multi ca sa zici ca pilotii sunt devina.

ma rog, in era trecuta, oricum a mers doar pt MM☺️

Chiar acum, PzKpfW a spus:

 

Adevărat. Dar asta poate fi spus despre orice pilot de pe grilă, nu? Pol și-a rupt dinții acolo, Lorenzo la fel. Mir este cel mai slab clasat pilot de pe grilă în afară de Pol (care a lipsit aproape trei sferturi de sezon).

 

Pe cine să aducă, având în vedere că (părerea mea) cel mai bun pilot i-a părăsit?

Exact... adica sa te astpeti acuma sa scoti din joben ce??? Un alt pilot de valoarea lui MM? Asta daca o sa apara peste 10 ani poate. Sau poate ne contrazice Acosta.... dar el nu e la honda.

parerea mea e ca si ei sunt la o rascruce de drumuri si habar nu au incotro o sa o apuce. Exista si sansa, sa plece din motogp ca suzuki nu? Mica zic eu, dar cine stie ce se discuta prin managementul honda.....

oricum, extrem de grea perioada pt ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În același timp, Dorna vorbește foarte serios de concesii pentru ei și Yamaha. Cred că i-ar ajuta foarte mult - la fel cum i-a ajutat și pe europeni. Spre deosebire de Yamaha, HRC sunt dispuși să facă orice pentru a reveni în top. Faptul că au încercat șasiu de la Kalex și că l-au ofertat pe Dall'Igna spune multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, damager a spus:

Nu merge pt Mir, MM, Rins, Esp, Lorenzo.... cam multi ca sa zici ca pilotii sunt devina

Aia era moto veche. ;)

1 oră în urmă, damager a spus:

Exista si sansa, sa plece din motogp ca suzuki nu?

Prea au băgat bani și prea vor sa mai bage (au vb cu Gigi,Iisuse)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

Nu aș privi-o atât de sumbru. Sezonul următor este oricum unul de restructurare și sacrificiu la HRC. Motiv pentru care vor doar contract doar pe un singur an, să poată avea locuri disponibile pentru 2025, când majoritatea contractelor expiră. Plecarea lui #93 a fost în defazaj față de piață, mai ales că s-a hotărât atât de târziu, aproape la sfârșit de sezon.

 

Dar da, în momentul de față, Repsol Honda este probabil cea mai nedorită echipă oficială - echipa cea mai titrată din competiție, a celui mai mare și titrat constructor. Totuși, probabil l-ar fi luat pe Oliveira dacă acceptau să-i ofere contract pe minim 2 ani. Asta arată că nu au încredere în el și în performanțele lui pe motocicleta lor.

Eu o privesc sumbru pentru ca ditamai HRC-ul are probleme in gasirea unui pilot pe masura maretiei. Ce daca este contract pe 1 an? Problema nu este contractul pe un an, ci faptul ca pilotii nu cred in proiectul HRC, ca altfel semnau cu 2 maini si erau siguri ca o sa aiba rezultate. Eu asa vad lucrurile.

Imi doresc 1000% ca Digia sa arate ca este mai pilot decat altii, dar am rezervele mele in ceea ce il priveste. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, therocketscientist1 a spus:

Ce daca este contract pe 1 an? Problema nu este contractul pe un an

chiar nu e o problema pt ca dupa acel an expira contractele multor piloti deci daca nu iese cu hrc speri sa te muti.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...