Sari la conținut

TransRarau 12.10.2014 - ultima iesire mai lunga pe anul acesta?


Postări Recomandate

Din 16 motociclete anuntate s-au prezentat doar 24. Pai e frumos asa domnule?

 

Circuit (520 km): Iasi - Gura Humorului - Pojorata - Rarau - Vatra Dornei - Gura Humorului - Iasi. Cativa baieti cu motociclete enduro-touring-adventure s-au separat de grup la Chiril si s-au intors acasa pe la Poiana Largului.

 

 

10517316_10204605949046326_1135848716417

 

10659096_10204606730545863_1853007211926

 

10629298_10204606742346158_4064973966470

Editat de George M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când mă uit la filmarea voastră și-mi aduc aminte ce frumoase trasee sunt prin zonă, mai că-mi pare rău că m-am mutat in Temeșvar (de fapt, mai cinstit spus, ar fi: ”că Iașu-i așa departe de Tm”).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur nu ne-ai pus si pe noi cei din Roman in calcul ,care v-am asteptat la Hanul Ancutei !! Chiar daca nu am mers si la coborarea spre Brosteni , si imi pare rau acum dupa ce am vazut traseul, dar eram la primul drum cu FJR-ul si nu am vrut sa intarzii ,sa nu ne prinda noaptea la intoarcere ,mai ales ca era problema cu masa ,trebuia sa ne impartim ca sa nu stam prea mult daca opream toti in aceeasi locatie ! Oricum a fost super , am prins o vreme mai ceva ca asta vara ,ca tare a fost capricioasa !!

Astept cu nerabdare sezonul viitor ,poate facem un tur prin frumoasa Romanie ...!!!

Intre timp astept o invitatie la un spectacol cu trupa ta ...!!

Si cateva poze ...de amator !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain. N-am stiut ca au asfaltat. Imi pare bine, ca e mai usor accesibil. Imi pare rau, ca e prea usor accesibil :) Sper sa nu i se fure linistea Raraului. Pe de alta parte, trebuie sa-l vada lumea ca sa-l aprecieze.

 

Ai muncit ceva la film. Frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul pana la Cabana Rarau este asfaltat 100%. Am fost anul acesta in septembrie. Asta daca se face stanga din Pojorata.

 

Daca se face dreapta, pe langa gara din Campulung Moldovenesc, se poate urca doar cu o mobra de enduro. Este insa sensibil mai putin aglomerat, chiar pustiu as putea spune. Depinde ce cauta fiecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

in 2012 am urcat cu RSV ul fix pana la cabana. Asfaltul nu mergea pana la cabana. Ultimele sute de metri pana la cabana am mers pe pietris, pamant, etc...dar am reusit sa urc.


Traseul e exact cum spunea SONYC mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...