Sari la conținut

V-ROD vs Intruder M1800


Scaparici
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Doresc achizitia unui Cruiser si oscilez intre V-ROD (pe la 2005 - 2006 fabricatie) si M1800 (aproximativ 2008). Va rog sa ma ajutati si pe mine cu sfaturi si pareri despre avantajele si dezavantajele pentru aceste modele, comportamente in oras si la drum lung, confort, manevrabilitate.

 

Va multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intruder clar... Mie imi ajunge saptamana viitoare :) nu o sa regreti alegerea.

v-rod doar pt fitze cum a zis motorious ( mie unu nu imi plaxe deloc dar e chestie de gusturi ).

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io le recomand haterilor care recomanda Intruderul DOAR pentru ca NU e HD sa faca o tura cu ambele si apoi sa denigreze V-Rod.Sa ma fac inteles : si mie imi place Intruder-ul, si diferenta de cost este net in favoarea lui, dar, la capitolul ciclistica, HD-ul da clasa.Depinde si ce vrea omul de la motor, Intruderul este DOAR un cruiser mare, pe cand V-Rod stie si curbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intruder clar... Mie imi ajunge saptamana viitoare :) nu o sa regreti alegerea.

v-rod doar pt fitze cum a zis motorious ( mie unu nu imi plaxe deloc dar e chestie de gusturi ).

succes!

Da de unde-ti vine si care a fost gheseftul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor. Ideea este ca vreau un motor cu care sa merg si care sa vie ok la capitolul manevrabilitate si nu doar pentru poze. Deasemenea nu vreau sa isc polemici intre iubitorii de Intruder sau de V-ROD, de aceea as dori sa aduceti si justificari concrete de ce unul e mai bun ca altul.

Editat de Scaparici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa zburzi cu ea nu-ti iei o moto de 350 Kg si wheelbase de 1710 mm cand Hayabusa, care-i considerata o moto mare, are wheelbase= 1480 mm si 250 Kg.

Ai mai avut moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

supersport. Ideea e ca fiecare om are porumbeii lui la o anumita varsta si inainte de a lua ceva diferit ar fi binevenite recomandarile si parerile celor care au mers cu asemenea modele. Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu (ca si posesor de vrod) iti recomand sa te interesezi de pe forumuri externe, din orice surse externe poti. Pt vrod este 1130cc.com. Asa vei afla tot ce ai nevoie. Trebuie sa si mergi cativa km sa-ti faci o idee. Eu asa am facut si am ales vrod. In Romania nu prea este piata pentru vrod si nu vei gasi prea multi fani, respectiv info.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal îmi place mai mult V-Rod, mai ales versiunea Night Rod. Recunosc, cu Suzi n-am mers. Arată OK, sună bine, dar ca motocicletă aș alege Harley-ul.

Aș fi totuși pregătit să plătesc prețul exorbitant și nejustificat doar pentru sigla H-D? Nu cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Doi amici care sunt frati au facut aceasta achizitie, unul V-Rod, celalalt Intruder 1800M.

Am apucat sa ma dau un pic cu V-Rodul dar e rigid ca o caramida, iti trebuie drumuri bune pentru el.

Impresia e clara pentru mine: nu e de mine nici unu, nici celalalt.

Sper ca am sa ma dau si cu Intruderul de 1800cc ca sa-mi fac o impresie!

Poza de comparatie - post-25613-0-22953100-1431639167_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki....La orice capitol!Mai putin exclusivitatea.Dar sper ca nu esti biker de fitze!

 

Pune o poza cu motorul tau ca uita si de Suzy si de HD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut aceasi dilema cativa ani de zile pana la urma m-am hotarat la intruder si nu imi pare rau deloc

In primul rand un V rod intreg peste 2005 nu gasesti sub 10000 euro o suma considerabila pt moto de 10 ani

Cu putin noroc in toamna poti gasi intruder 2008 undeva la 6-700 euro cea ce este aproape jumate din suma

Am facut test drive la harley tour cu v rod intradevar este mai manevrabil ca intruder dar cam atat ma impresionat

Banuiesc ca si la capitolul intretinere este mult mai ieftin un intruder si chiar poti sa gasesti si piese sh mai usor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi,hi....DStar,mare bandit mai esti!Chiar asa...Scaparici,asta nu te-ar coafa?

» Post actualizat in 15 May 2015 08:40

Valhalla,nu e nimeni HD hater,dar la suma mai corecta,primesti mai mult motor,alegand Suzi.

post-44963-0-74155900-1431679019_thumb.jpg

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi,hi....DStar,mare bandit mai esti!Chiar asa...Scaparici,asta nu te-ar coafa?

» Post actualizat in 15 May 2015 08:40

Valhalla,nu e nimeni HD hater,dar la suma mai corecta,primesti mai mult motor,alegand Suzi.

Ce motocicleta draguta! E cumva ultimul model de la Ural? :smoke:

» Post actualizat in 15 May 2015 13:25

Acum, ca sa fiu on-topic,(Motorius am văzut că tine la glumă, si de-aia mi-am permis), daca la design iti plac la fel de mult ambele, cea mai buna solutie e sa le încerci pe ambele, ca sa-ti faci o idee. Geo(AWD) are una f f făină(am vazut-o si calarit-o personal), pe care o vinde la un pret mai mult decât decent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io le recomand haterilor care recomanda Intruderul DOAR pentru ca NU e HD sa faca o tura cu ambele si apoi sa denigreze V-Rod.Sa ma fac inteles : si mie imi place Intruder-ul, si diferenta de cost este net in favoarea lui, dar, la capitolul ciclistica, HD-ul da clasa.Depinde si ce vrea omul de la motor, Intruderul este DOAR un cruiser mare, pe cand V-Rod stie si curbe.

 

Nu stiu ce manevrabilitate poate avea, cu pozitia aia absolut tembela a pilotului pe motocicleta.

post-10515-0-67342200-1431696597_thumb.jpg

post-10515-0-37421000-1431696610_thumb.jpg

post-10515-0-93372100-1431696628_thumb.jpg

post-10515-0-56932100-1431696634_thumb.jpg

post-10515-0-62301400-1431696654_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bart!Daca postul era dintr-o bucata,luam afirmatia ca pe o gluma!Dar fiind post actualizat,tind sa cred ca ai fost malitios...................................Hai bre,ca am glumit!Cat despre ciclistica,Raiderul te lasa sa polizezi palpatoarele ca nici un alt power cruiser.Si aici ma opresc,cu off topicul.Scaparici vrea altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru pareri si sfaturi. Pana la urma cred ca o sa merg pe un M109R sau R2, oricum vad ca doar farul ar fi diferenta intre aceste doua versiuni de intruder:).


» Post actualizat in 02 Jun 2015 07:54

Va multumesc tuturor pentru sfaturi - din weekend sunt posesorul unui VZR1800R2 :mexicanwave:

 


» Post actualizat in 04 Jun 2015 07:57

post-89887-0-02505800-1433404662_thumb.jpgpost-89887-0-79588500-1433404662_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...