Sari la conținut

Bucuresti, 15.05.2015, Sos. Mihai Bravu, intrare Victor Babes


Val.Hayabusa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ia uite unde e ala cu masina, sa-i ia permisu pe 3 vieti lui si urmasilor lui.

Deja e al 3-lea accident azi.

Sanatate riderului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cele trei accidente de astazi, 2 se pare ca au avut aceeasi cauza, si anume, nerespectarea de catre soferi a marcajului linie continua.

Sanatate multa riderului!

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grije mare ca nu sunteti singuri pe strazi , dar ma tot intreb la al 9999999 caz cand unul cu masina face o intoarcere sau cea facut pe acolo este lovit ca dreacu tocmai de un motociclist si nu de un conservator ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E al doilea motociclist care imi vine azi in garda. Unul cu fractura de gamba,celalalt este la tomograf acum...va tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pe Mihai Bravu, in fata blocului si balconului meu.


» Post actualizat in 15 May 2015 08:40

Editat de greierasul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama mama dupa cum arata a fost naspa.... accident de tip T bone din cate se vede din poza....oricum multa sanatate rider-ului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

E al doilea motociclist care imi vine azi in garda. Unul cu fractura de gamba,celalalt este la tomograf acum...va tin la curent.

Multumim.

 

Ii poti transmite ca motocicleta a fost transportata de la locul accidentului dupa masuratorile de rigoare si se afla parcata la SCHUMOTO SRL, Calea Vitan 242 (la 50m de atelierul MYMOTO TUNING, in incinta Panvitan), sigilata. Resturile carenajelor au fost si ele recuperate. Am lasat date de contat la Criminalistica.

 

Ii doresc soferului care a intors peste lina continua mult ******.

Editat de valicaddy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost intre intersectia Mihai Bravu cu Baba Novac si pasajul Muncii


» Post actualizat in 15 May 2015 09:33

sotia mea( cu care am discutii acum) a trecut pe langa el chiar dupa ce s-a intamplat, si imi zicea ca arata cam nasol motociclistul, ca nu se misca deloc. Sper sa fie ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e cand ti se rupe de marcaje, indicatoare, tramvai...cand nu ai frica de Politie si in general cand esti sofer prost facut gramada

 

Locatia exacta:

https://www.google.ro/maps/@44.425315,26.137652,3a,75y,9.7h,70.82t/data=!3m4!1e1!3m2!1sfFLy50OMzyO8Q4TzbMGT9g!2e0

 

Si dupa ce am urcat-o, sa nu ramana pe strada:

YUZxa0R.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doaamne,cum zice si colegu mai sus ajungi sa-ti frica sa mai iesi si bicicleta.Cat de mult te pazesti tot da un bou peste tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca soferul ala sa nu mai conduca niciodata !!!!

Editat de greierasul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, cate accidente in luna mai...si de-abia a inceput sezonul...

 

Bine ca nu s-a lasat cu RIP !

 

Sper ca omu' sa fie ok!

 

Sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de reguli de circulatie aici, ci de caracterul infect al neamului nostru. Nici noi, motociclistii nu mergem perfect regulamentar, nici cand mergem cu masina nici cand mergem cu motocicleta. Dar ar trebui sa avem o limita a decentei, daca vrei sa intorci pe linia continua, macar fa un efort si incearca sa o faci de pe ultima banda, nu de pe prima. In primul rand dam dovada de nepasare fata de cei din jur, pana sa ajungem la nepasarea fata de niste reguli stabilite de x autoritate a comunitatii. Exemple de situatii cand se puteau evita incidente neplacute doar daca dai dovada ca iti pasa, chiar si f putin, fata de cel de langa tine, cred ca avem toti o gramada. Suntem mai animale, asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urat rau...sper ca indoitura de deasupra rotii spate sa nu fie de la impactul cu motociclistul. astia care intorc pe linie continua ar trebui dati jos din masina si batuti grav , alta solutie nu vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urat rau...sper ca indoitura de deasupra rotii spate sa nu fie de la impactul cu motociclistul. astia care intorc pe linie continua ar trebui dati jos din masina si batuti grav , alta solutie nu vad.

exact la acea indoitura ma uitam si eu...cred ca de la impactul cu motociclistul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Il stiu eu pe baiat, din pacate am aflat de accident acum pe forum si am sunat-o pe sotia lui. Va tin la curent, momentan nici rudele nu stiu mare lucru. E viu, dar are probleme, momentan e sedat. Daca e nevoie de orice, anuntam. Multumesc in numele lui celor ce au avut bunavoiunta sa ajute.


» Post actualizat in 15 May 2015 13:19

Raisa a confirmat ca e stabil la terapie intensiva, multiple traumatisme, sa speram ca recuperabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...