Sari la conținut

Accident Cluj


foxxbiker
 Share

Postări Recomandate

Numai mie mi se pare dubios ca a accelerat "ca sa nu-l acroseze" si "i-a bagat mana pe geam"?

 

Caz clasic de spirite aprinse in trafic, dar e deranjant ca pozeaza in victima. In plus zgarietura aia nu cred ca poate fi considerata rana.

 

Tara de doi lei, stiri de doi lei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aceea purtam echipament. manusa cu titan in botic la domnul si geaca protejeaza de zgariat cu unghia...hehehe.

 

@jinxy aia cu mana pe geam mi se pare intinsa de par rau de tot, dar cu acceleratul de frica acrosarii ...este, dupa mintea mea, un motiv bun (uneori). te dai pe dreapta, esti depasit la limita de prea multi, ceea ce uneori e periculos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare e partea asta:

 

Apoi, taximetristul încearcă să-l depăşească, intrând pe contrasens. Ca reacţie, motociclistul, de teamă să nu fie „agăţat” de către autoturism, a accelerat puţin nepermiţându-i acest lucru.

 

Cand esti depasit, te tragi cat mai in dreapta si nu maresti viteza, asa scrie in codul rutier. Oricum, asta nu scuza comportamentul taximetristului. Bine ca nu s-a intamplat nimic mai grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare e partea asta:

 

Apoi, taximetristul încearcă să-l depăşească, intrând pe contrasens. Ca reacţie, motociclistul, de teamă să nu fie „agăţat” de către autoturism, a accelerat puţin nepermiţându-i acest lucru.

 

Cand esti depasit, te tragi cat mai in dreapta si nu maresti viteza, asa scrie in codul rutier. Oricum, asta nu scuza comportamentul taximetristului. Bine ca nu s-a intamplat nimic mai grav.

Câți nu ați fi accelerat și l-ați fi lăsat pe jegos să se bage în față? Cu mașina sau motorul...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fii foarte,foarte prost sa declari ca 1) ai accelerat ca sa nu-i permiti depasirea 2) te-ai dat jos la el 3) i-ai bagat mina pe geam 4) i-ai tras o palma, apoi sa iti ceri "dreptatea".

Nu inteleg, daca cineva te depaseste, este "jegos" ? De ce ? Doar pentru ca e taximetrist ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa renunte la tot si o sa incerce sa se inteleaga cu gunoiul de taximetrist (pleonasm pt. majoritatea, fiind si cateva exceptii) daca i-a si dat o palma, cica noul cod penal sau ala civil (nu stiu exact, dar am prieteni jandarmi) te arde foarte rau la asa ceva, dincolo de nervi, justificare pana la urma, doar suntem intr-o testare psihologica tot timpul, ca motoristi, soferi, contribuabili, parinti etc.

nu trebuia sa bage mana in masina si mai ales nu trebuia sa-l loveasca (e usor de spus acum :(, el a evaluat pe loc riscul, ce putea sa i se intample cand a dat cu masina in el, dar degeaba) si sa si recunoasca, faci de alea, sau oglinzi pe jos, etc. si iti pierzi urma banuiesc, altfel o patesti tu mai rau, ala zice ca a incalcat o regula de circulatie dar ca n-a vrut si va fi greu sa demonstrezi contrariul, dar tu dupa ce l-ai "picurat" :)))) nu poti spune ca n-ai vrut ...

la fel cu injuraturi la oricine in public ca se ofenseaza societatea (legea 63 sau 93 de la comunisti mostenita) si ultraj la militieni, primari, VIP-uri de la stat si alte organe, pe astia din urma daca vrei sa-i jignesti li te poti adresa cu ma, ba, tu si de alea sau sa-i spui ca ceea ce face e o magarie, tampenie, etc. dar sa fii ok dupa DEX ...

bafta !

Editat de aoreus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fii foarte,foarte prost sa declari ca 1) ai accelerat ca sa nu-i permiti depasirea 2) te-ai dat jos la el 3) i-ai bagat mina pe geam 4) i-ai tras o palma, apoi sa iti ceri "dreptatea".

Nu inteleg, daca cineva te depaseste, este "jegos" ? De ce ? Doar pentru ca e taximetrist ?

LIKE

De ce ii era lui frica din moment ce a fost depasit pe contrasens?

In plus acea taietura este doar o zgarietura. Si putea sa se joace si cu sabia la el in masina. Sa se faca DREPTATE!!!!!! :)

Editat de mad.alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Un motociclist din Cluj-Napoca a fost agresat de un taximetrist pe strada Tăietura Turcului. Taximetristul aprig la mânie s-a răzbunat pe biker"

„Cum stăteam pe loc, când m-a lovit,motocicleta mea s-a dezechilibrat şi m-a rănit uşor cu pedala"

 

Mda, un incident clasic din trafic intre un taximetrist "aprig la mânie" si un biker inrait, calare pe motocicleta MC-ului, cu pedale.. (probabil asa ceva):

 

$_1.JPG?set_id=880000500F

 

Lasand gluma la o parte, mi se pare un exemplu elocvent al proverbialului calm ardelenesc.

Cam multe evenimente suspecte prin zona in ultima vreme, nu credeti?

 

Aici sunt 2 paragrafe in plus:

http://ziuadecj.realitatea.net/eveniment/altercatie-in-trafic-motociclist-accidentat-si-apoi-taiat-la-mana-de-catre-un-taximetrist-grabit--138697.html

 

"mai mult ca sigur îmi voi vinde cât de curând motorul şi-mi voi găsi un alt hobby, poate mai puţin periculos decât acesta"

 

Sau poate trece la nivelul urmator, Iclod-style ;)

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha, se mai si numeste strada "Taietura Turcului".

 

Uneori imi doresc sa fiu politist just for the LOLs.

 

LE: putea si el macar sa declare ca din cauza ranii de la picior a alunecat si i-a intrat mana pe geamul deschis, lovindu-l din greseala pe taximetrist. Vorba aia...i-am dat de m-am julit.

Editat de jinxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am citit titlul, imi imaginam un tolomac intorcand pe dubla continua, fiind acrosat de un motociclist.

 

Sunt multi idioti in trafic, cred ca e mai bine sa te feresti de ei, nu sa "accelerezi usor" si sa nu ii permiti sa te depaseasca (adica sa plece si sa te lase in pace).

Asta nu e un accident, asta e o porcarie de stire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"mai mult ca sigur îmi voi vinde cât de poponeataând motorul şi-mi voi găsi un alt hobby, poate mai puţin periculos decât acesta"

 

WTF? Am dat copy/paste de pe site.. Si din nou aceeasi figura, am editat manual textul original mai jos :crack:

 

„Oricum, evenimentul din urmă cu două luni şi cel de aseară sunt pentru mine nişte semne rău prevestitoare, aşa că mai mult ca sigur îmi voi vinde cât de curand motorul şi-mi voi găsi un alt hobby, poate mai puţin periculos decât acesta"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai mie mi se pare dubios ca a accelerat "ca sa nu-l acroseze" si "i-a bagat mana pe geam"?

Nu, nu doar ție. Mie-mi pare că ăla e ceva zmeu prin Cluj deoarece ăştia de la ziar l-au favorizat, zugrăvindu-l în victimă iar ăia de la IML l-au servit imediat cu DOUĂ certificate medico-legale

 

Mă! N`o fi Zoran?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasand gluma la o parte, mi se pare un exemplu elocvent al proverbialului calm ardelenesc.

Cam multe evenimente suspecte prin zona in ultima vreme, nu credeti?)

Multe?doua au fost doar si nu sunt deloc suspecte.sunt clare ca lumina zilei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper si cred ca multi. De ce sa nu il lasi, daca el merge mai repede ca tine?

Cred ca situația a fost cam asa, că am pățit-o și noi, mergi cu o anume viteză pe o porțiune drum semi aglomerata, mașină din față merge cam cu aceeași viteză , loc intre tine și ăla din față nu foarte mare. Vine mandea cu taxiul și nervos dă flash și claxoane, motociclistul probabil neavând unde să se grăbească sau loc pt așa ceva continuă deplasarea cu aceeași viteza moment în care taxi vrea sa depășească doar pt a-i "arăta lui" cu intenția de a se baga fix în față lui, "la intimidare"... ăsta accelerează, ala intra în roata lui, restul e can can. Pariu că dacă ajungea în fața lui punea frână?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te depaseste unul, tu nu ai voie sa maresti viteza, e simplu. Nu stai sa iti faci scenarii in cap, ca poate ala iti pune frana sau mai stiu eu ce.

 

Ati observat si partea urmatoare:

 

La un moment dat, povesteşte acesta, a observat că un taximetrist aflat în spatele său îi face semne cu farurile, într-o zonă unde limita de viteză era redusă, de 7-8 kilometri pe oră, îndemnându-l să se grăbească.

 

Unde Aladin e limita de viteza de 7-8 km la ora? :)) Intre sensul giratoriu care duce spre Baci si Grigorescu nu ai nicaieri limitare de viteza.

Eu zic ca e un articol prost scris de un jurnalist pe masura iar incidentul este unul clasic de infruntare intre 2 babuini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e un articol prost scris de un jurnalist pe masura iar incidentul este unul clasic de infruntare intre 2 babuini.

Eu în continuare cred că articolul e făcut aşa în mod intenționat ca să-l scoată basma curată pe "colegul" motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa asa articol io zic sa propunem un miting impotriva taximetristilor :)) plus de asta l-a sfarsitul mitingului sa incendiem un taxiu la clopot (cei din cluj stiu de locatie ):)))

ALooooo "Ziarul Clujeanu" vi s-au gatat subiectele despre Boc ?Sau nu mai exista pe terasa la Diesel "copii de bani gata " sa scrieti ce masina sia m-ai luat x,y ?slabut rau ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa asa articol io zic sa propunem un miting impotriva taximetristilor :)) plus de asta l-a sfarsitul mitingului sa incendiem un taxiu la clopot (cei din cluj stiu de locatie ):)))

ALooooo "Ziarul Clujeanu" vi s-au gatat subiectele despre Boc ?Sau nu mai exista pe terasa la Diesel "copii de bani gata " sa scrieti ce masina sia m-ai luat x,y ?slabut rau ...

Cum spunea cineva mai sus,accident tipic intre 2 maimute!

Teby draga,scriem si noi corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spunea cineva mai sus,accident tipic intre 2 maimute!

Teby draga,scriem si noi corect?

Nop,pana nu m-a gaseste un user cu care am avut o disputa pe tema asta ;) Daca citesti reply-urile de cand am avut disputa toate is scrise in felu asta .Nu dau numele user-ului dar il tot astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nop,pana nu m-a gaseste un user cu care am avut o disputa pe tema asta ;) Daca citesti reply-urile de cand am avut disputa toate is scrise in felu asta .Nu dau numele user-ului dar il tot astept

:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...