Sari la conținut

Kawasaki ZX6R A2 !


C_R_I_S_T_I
 Share

Postări Recomandate

Salut !

Am 18 ani şi categoria A2 şi mă gândeam să-mi cumpăr o motocicletă pentru A2 şi am găsit aceasta: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=210078056&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&sortOption.sortOrder=DESCENDING&scopeId=MB&maxPowerAsArray=35&maxPowerAsArray=KW&makeModelVariant1.makeId=13100&makeModelVariant1.modelDescription=ZX&pageNumber=3

Merge sau nu la A2 la noi în ţară ?

Ea este deja pe A2 în Germania !

Mulţumesc anticipat !

Sănătate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic, daca are deja trecuta in acte limitarea, e OK.

 

Practic, daca faci vreun accident si nu e vina ta, e posibil sa ai probleme daca il duce capul putin pe vinovat (sau pe avocatul lui).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"- motociclete cu puterea maximă de 35 kw, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0,2 kw/kg. şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;".

 

ZX6R are cumva 70 KW din fabrica ? Intreb asa, pentru cunoastere persoanala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.infomoto.ro/motociclete-compatibile-cu-permisul-a2

 

A2 la nemti nu e acelasi lucru ca la noi. NU poti conduce legal la noi motocicleta aia.

Categoria A2 este la fel in toata Europa. Categoriile de carnet sunt facute conform unei directive UE. Tocmai ca sa fie o chestie uniforma in spatiul european.

Intr-adevar inainte de introducerea directivei UE si in Germania, categoria A era impartita in 2:

- categoria A limitata = max 25 kW (de aceea moto de pe mobiel are 25 kW fiind mai veche)

- categoria A nelimitata

Limita de varsta intre A limitat si A nelimitat era 25 de ani.

Prietene CRISTI, am vorbit acum 10 min cu cei de la firma la telefon si mi-au confirmat ca puterea de 34 CP este trecuta pe Cartea de Identitate.

Asa ca poti sa o conduci linistit.

Vorbeste cu oamenii si vezi ce poti negocia la pret.

Daca vrei sa ti-o aduci da-mi un PM si iti spun cam cum sa procedezi. Mai sunt discutii pe aici despre adus moto de unde poti afla multe. Cel mai bine ar fi sa dai o tura pina acolo. De pe undeva de prin zona de acolo mi-am adus si eu BMW-ul.

Si daca vrei sa fi mai catolic decat papa, cere nemtilor o copie de la Cartea de Identitate si mergi cu ea la RAR si pune intrebarea.

Problema care poate sa apara este ca nu ai voie sa reduci puterea mai mult de jumatate decat al motorului original. Nu ma pricep cat are acest model din fabrica.

Intreaba RAR-ul, pina la urma nu astia priceputi de pe forum hotaresc...

Daca nu te descurci in germana te ajut cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Reply-ul acesta e dat de 5 ori pe săptămână, iar cei in cauza de a2 inca nu-l cunosc. Bai baiatule ...

"- motociclete cu puterea maximă de 35 kw, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0,2 kw/kg. şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;".

 

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...