Sari la conținut

Atentie ,groapa !


Ionut Lucian
 Share

Postări Recomandate

Haideti sa facem o chestie cu gropile astea mari, nu doar cu cele sapate pentru diverse lucrari, ci si cu gropile in asfalt care ne pot pune viata in pericol: ne oprim langa groapa, sunam la 112 si spunem ca ne pune viata in pericol. Poate prin sesizari succesive scapam si noi de gropile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E buna ideea dar nu m-as baza pe cei de la 112, avand in vedere ca in anul 2015, Romania, astepti pentru salvare 50 de minute !!!
Iar politia rutiera din cate stiu nu asfalteaza gropi.

 

Mai degraba "sufocata" Primaria Capitalei cu sesizari si petitii scrise, ca atunci sunt obligati sa va dea numar de inregistrare si sa va raspunda. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E buna ideea dar nu m-as baza pe cei de la 112, avand in vedere ca in anul 2015, Romania, astepti pentru salvare 50 de minute !!!

Iar politia rutiera din cate stiu nu asfalteaza gropi.

 

Mai degraba "sufocata" Primaria Capitalei cu sesizari si petitii scrise, ca atunci sunt obligati sa va dea numar de inregistrare si sa va raspunda. :peace:

 

Pai nu ceri neaparat la politie. Suni la 112 unde declari ca ai o urgenta, ca e o groapa in asfalt care iti pune viata in pericol si sa se deplaseze cineva acolo sa constate. Rutiera nu are ce sa faca aici. Problema e ca sesizarile la primarie dureaza mult si te pun pe drumuri. Ne omoara (la propriu) toata hartogaraia asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunati voi la 112 sa ii anuntati de o groapa si uni din voi(daca nu mai multi) tot o sa ia o amenda. Daca vreti sa faceti ceva, nu mergeti la primarie cu sesizari si alte hartiute. Exista asa numita administratia strazilor bucuresti(da tine de primarie, dar ei sunt cei care raspund de calitatea strazilor). Www.aspmb.ro Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia nu e raspunzatoare de calitatea strazilor. Nu e treaba lor.

PS:nu-mi dau seama daca esti ironic sau nu

Editat de Zven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand sa urmati sfaturile celor de la romaniafaragropi.ro sau www.facebook.com/Romaniafaragropi .

Completezi un formular pe care il iei de la ei pe site si il trimiti pe mail. Atasezi si o poza si din cate am vazut eu, spre nemultumirea autoritatilor, chiar se rezolva.

Sper sa nu se considere reclama, nu fac bani din asta, sunt 2 tineri care cred ca mai pot schimba ceva in tara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pus in situatia in care a fost nevoie sa apelez 112,nu eram in Bucuresti, si au inceput: va fac legatura colo,ba colo ,ba ca nu tine de jurisdctia alora la care imi facusera legatura....oricum,m-au plimbat pana am renuntat eu. Daca pentru o chestie cat de cat urgenta nu s-au grabit,nu stiu de ce ar face-o pentru o groapa. Si bine a zis un coleg mai sus,nici nu stiu daca tine de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rutiera nu are ce sa faca aici.

 

 

Politia nu e raspunzatoare de calitatea strazilor. Nu e treaba lor.

 

Eronat! Problemele de pe carosabil din Bucuresti care pun in pericol participantii la trafic sau obstructioneaza/ingreuneaza traficul se semnaleaza la

021-9544 - Brigada de Politie Rutiera Bucuresti. Am sunat de mai multe ori si nu a fost nicio problema, preiau sesizarea si fac demersurile necesare (stiu ei la cine) pentru remediere. O data am verificat si s-a rezolvat in juma' de ora. Era borba de o pata de motorina pe un bulevard.

 

Nu mai sunati aiurea la 112 sau prin alte parti si nu mai dati drumu' la informatii aiurea pe net.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca baietii aia stiu sa roteasca butoanele e altceva. In atributiile lor nu intra direct si partea de verificare a partii carosabile. Doar indirect, in cazul in care groapa/pata de ulei/sau ce o mai fi interfereaza cu bunul mers traficului, da, atunci au indatorirea sa atentioneze organele abilitate. Oricum, foarte bine punctat @Kollar. La artificiul asta nu ma gandisem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eronat! Problemele de pe carosabil din Bucuresti care pun in pericol participantii la trafic sau obstructioneaza/ingreuneaza traficul se semnaleaza la

021-9544 - Brigada de Politie Rutiera Bucuresti. Am sunat de mai multe ori si nu a fost nicio problema, preiau sesizarea si fac demersurile necesare (stiu ei la cine) pentru remediere. O data am verificat si s-a rezolvat in juma' de ora. Era borba de o pata de motorina pe un bulevard.

 

Nu mai sunati aiurea la 112 sau prin alte parti si nu mai dati drumu' la informatii aiurea pe net.

 

Utila informatia. Multumim. Deci 9544 e nr. care ne trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ieri am sesizat (pe piele mea) o groapa nesemnalizata in Bucuresti, Strada Lt. Marinescu sens spre Strada Sebastian, prima banda ... era sa sar de pe 954 cu totul. Grija mare !

 

Groapa aia are 2 luni minim. Am sunat eu la Primarie la Sector 5 acum 3 saptamani si nimic, Acum am vazut threadul asta cu numarul de la Rutiera, o sa incerc si la ei un telefon nu are ce sa faca rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai sunat la "Rutiera"?

 

Evident ca am sunat, la 021 9544. Chiar au fost amabili, m-au intrebat detalii, le-am zis, au inregistrat cererea si mi-au zis ca vor transmite departamentului responsabil.

 

Groapa aia are 2 luni minim. Am sunat eu la Primarie la Sector 5 acum 3 saptamani si nimic, Acum am vazut threadul asta cu numarul de la Rutiera, o sa incerc si la ei un telefon nu are ce sa faca rau.

 

Intr-adevar un prieten care locuieste in zona mi-a zis ca groapa are cateva luni, sunase si el , dar se pare ca mai trebuie insistat. Cheers !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca am sunat, la 021 9544. Chiar au fost amabili, m-au intrebat detalii, le-am zis, au inregistrat cererea si mi-au zis ca vor transmite departamentului responsabil.

 

 

Intr-adevar un prieten care locuieste in zona mi-a zis ca groapa are cateva luni, sunase si el , dar se pare ca mai trebuie insistat. Cheers !

Excelent! Daca nu se rezolva in cateva zile ar trebui insistat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...