Sari la conținut

Accident Timisoara TM 50 YMA


Toothless
 Share

Postări Recomandate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde a fost azi vreme buna ? cand la pranz inca era ceata, iar afara din oras pe langa ceata era si ud asfaltu si mai si condesa(burnita) pe casca ceata, iar la 11-12 grade nici cald nu putea fi. Din pacate doar colegu accidentatului cu scuterul cunoaste adevarul si adevarata viteza cu care se deplasau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ceata si -2 plecam la lucru cu motoru saptamana asta... ,la 10 12 grade deja e lux oricat de umed ar fi nu se prea poate alerga pe vremea asta da inca te poti deplasa decent la un drum de 10-20 minute.

Sanatate colegului !!!

 

P.S. Neacordare de prioritate masina de pe cotnrasens a virat stanga in fata lui.

 

Sia sa un mic joc pt carcotasi daca erati incepatori in unele situatii sezonu asta in cate ati fi facut boom?

 

Pt mine la prima strigare si vreo 5000 km prin oras vreo 5 cazuri cel putin asa mai memorabile!

Editat de TwinS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la locul accidentului după aproximativ 30 min.

Băiatul cu scuterul a spus ca George avea maxim 60 la oră pe frânare când a intrat în mașină.

Posibil avea și pasager dar dacă avea nu a pățit nimic pasagerul. (aici nu știu dacă am priceput bine)

George are o mână ruptă și probleme cu "bărbăția" și la cap nu se știe sigur dacă e ok...

Motorul a fost luat de acolo de un prieten a lui George

M-am uitat atent la cauciucuri păreau ok. Avea Michelin pe față. Nu am scos tel din buzunar sa aprind lanterna și sa caut dot ul...

Recuperare ușoară

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce?

Asfalt rece, frinarea se lungeste mult,

» Post actualizat in 09 Nov 2015 06:12

Slava domnului ca baiatul a scapat cu viata ca altfel era plin pe aici de frustrati care au de demonstrat ca r6-le ucide.

Da man, toti avem frustarile noastre. A riscat si a pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce povestea o domnisoara ajunsa imediat la fata locului si care a stat cu el pana la sosirea salvarii , baiatul a suferit traume destul de serioase . Recuperare usoara si sanatate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce povestea o domnisoara ajunsa imediat la fata locului si care a stat cu el pana la sosirea salvarii , baiatul a suferit traume destul de serioase . Recuperare usoara si sanatate .

Daca impactul a avut loc la 60km.h sigur a avut traume, eu pe la 70 am avut fisura picior,coaste rupte,comotie.

Sanatate si recuperare rapida bikerului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum mi-a explicat si mie legatura dintre prioritate si hibernare, vezi explicatia colegului @cooldeep. Deja pe dreapta dorm mult mai bine ! :P

 

 

Asfalt rece, frinarea se lungeste mult,

» Post actualizat in 09 Nov 2015 06:12

Da man, toti avem frustarile noastre. A riscat si a pierdut.

Eu nu am probleme de gen, nu cunosc propozitiile ,,sfarsit de sezon, inceput de sezon"/ Motivatii puerile. Doar gheata sa nu fie si ger. In rest de peste 30 ani ma urc cu placere in sa tot anul calendaristic. :). Incet in timp inveti sa pilotezi pe toate anotimpurile. Asta e motivatia mea!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Kato, bine spus. Fara gheata si ... vorba tiganului ... numa' vantu' sa nu bata. Daca iti face placere, te dai, echipament sa ai (na ca a iesit in versuri). Incepator fiind, am facut intre noiembrie si februarie 2000 de km, profitand de o vreme favorabila, uscata, fara zapada, fara incidente. Asta era in iarna 2008-2009 (este mult de atunci, vreo 70.000 km). Deci se poate daca evaluezi bine situatia.

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...