Sari la conținut

duminica 27 decembrie ......


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Iar Veliko!? O sa ajungem sa vorbim bulgareste!

 

Nu mai bine o Sighisoara cu retur prin Sibiu si Valea Oltului (sa facem prozelitism printre cozile de masini)? Fara lalaiala si mese copioase, ne incadram in 9 ore...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Am fost si eu la Sinaia saptamana trecuta, era mai cald, nu recomand plecarea inainte de 10, chiar 11, mai ales pe ceata asta pe oricare petec unde este umbra este mazga periculoasa, idem si dupa lasarea intunericului..incadrati-va intre orele astea si lasati vitejismele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au ce ma ispititi...bine ca n-am asigurare si mobra e desfacuta ( o fac aspirator )...dar tare-mi vine sa ies cu si eu duminica...

Editat de greierasul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachim este intelept de cand se stie. Doar ca din cand in cand, mai ales cand e pe motor, stie sa ascunda asta :)

ianachim ai devenit mai intelept,bravo si de la mine ai 10+!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachim ai devenit mai intelept,bravo si de la mine ai 10+!

Nici cum man....

Trebuie sa impac si capra si varza

care poti maine sa o scoti nu rata ocazia ca e pacat

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă totuși interesează pe cineva traseul spre munte: am plecat din București pe la 6 dimineață (pe 4 roti), pana la Ploiești acea umezeala pe jos specifica dimineților, apoi uscat pana în Sinaia cu temperaturi intre 3 și 8 grade (maxim în Sinaia! Și asta la 7 și ceva dimineaț. Din mașină :D chiar părea tentant).

După Sinaia...oribil, brumă, mazga și temperatura ducându-se spre minus 1 pana în Brașov.

După Brașov spre Sighișoara....se adaugă ceață!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Plecare cu amicul PoliBuc in jur de ora 12, afara erau 11.5 grade..la Breaza surpriza mare..19 grade! :eek: 20151227_130648_resized.jpg..lumea in maneci scurte, etc!

Coada mare inspre munte, daca eram cu masina ajungeam maine!

Tura inspre Sinaia, Rasnov, Poiana, Brasov si retur, am ajuns acasa in jur de 18.30.

Urcarea pe Rasnov cu mazga pe tot drumul, coborarea din Poiana aproape uscata, DN1 la fel, putina ceata pe la Balotesti si cam atat. La Ploiesti erau 12.5 grade la ora 17.30! 20151227_171525_resized.jpg

 

20151227_132752_resized.jpg20151227_152839_resized.jpg20151227_152856_resized.jpg20151227_155428_resized.jpg

 

A fost o tura de baieti mari facuta aproape dintr-o bucata, tras tare, ca vara, cu o vreme superba si un drum cu de toate: praf, uscat, mazga, ceata, soare etc!

Intr-un final o poza cu amicul Costica, gandindu-se cand vom aseza din nou rotile pe viraje :-) 20151227_155501_resized.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anu' asta sigur am incheiat-o. Ce-o fi la anu' ... sa speram sa fie ... cat de curand.

Multumesc Luigi pentru tura, la anul vor fi si mai multe si mai strasnice, noi sa fim sanatosi si bani de benzina.

Multumim Ianachim, poate la anul legam ceva impreuna.

"La multi ani" tuturor, fie ca anul ce vine sa fie un picut mai bun ca acesta, sanatate sa fie ca restu' se rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi a iesit una draguta, probabil ultima din an. Pe traseul Buc - Targoviste - Bran - Brasov - Cheia - Buc, impreuna cu prietenul Sv-gobi.

 

1_zpsu02tuzka.jpg

 

2_zpsrvsauyr6.jpg

 

3_zpsm4zb6kdh.jpg

 

La multi ani si drumuri frumoase tuturor!

foarte tare ultima fotografie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...