Sari la conținut

Piata Moghioros, GR 15 MED


Kali
 Share

Postări Recomandate

Nu zic ca scoala moto din Romania e fantastica, dar totusi.

 

Da, ar trebui sa iti iei permisul intai.

Daca esti atat de "inteligent" incat sa pleci cu mobra fara sa ai permis pentru categoria A, crede-ma ca Scoala moto nu conteaza prea mult. E doar o chestiune de timp pana cand o sa dai de belele.

Editat de gabizxc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

CAT DE ADEVARAT GRAIESTI COANE.... CAT DE ADEVARAT

 

AMU" pe vremurile astea de alerta maxima parca nimc din ce am trait nu mai e FUN

TOTI E" PRE CORECTI , PREA CA LA CARTE, PREA DE KA.KT !!!!

În condițiile în care majoritatea bikerilor 'respectabili' merg cu mobrele după ce au consumat câte ceva prin diverse bodegi...când vine cineva și întreabă de ce unul sau altul nu au permise/Itp/rca mă cam bufnește râsul...
Femeie fără certificat = minoră
Mers pe mobra fără permis = ceva ce se intampla cam de când au apărut motocicletele...ca vreți sau nu să o recunoașteți...până la inscrierea la scoala de șoferi...în 2004-2007 se mergea fără permis cam un sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sula' lu' Hector, unii merg fara permis, ii tavaleste cineva, asigurare sula, itp sula. Ghici cine plateste bartai amenda si mai face rost si de un dosar penal pentru conducerea pe drum public fara permis. Eu zic ca SE merita, much fun! Stiu vorba, 'eu gresesc, eu platesc' dar merita in cazul de fata?

 

Poate ca unii au prea multi bani si isi permit sa plateasca.

 

Problema e ca pentru mersul fara permis sau sub influenta bauturilor alcoolice ar trebui sa plateasca cu inchisoare. Pana acum s-a rezolvat romaneste - cu ceva pile si relatii, cu multa spaga. Eu sper ca romanismele astea sa se termine. Cand or sa inceapa sa faca cativa puscarie pentru ca erau beti la volan sau nu aveau carnet atunci ceilalti care intentionau sa faca la fel or sa se gandeasca mult mai serios daca merita sau nu distractia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt in uk si nu as merge fara permis, e destul de nasol aici fata de ro daca te prinde.

Poti sa mergi linistit daca ai asig si road tax pentru ca nu te opreste nimeni ca in ro dar in caz de accident poti face munca in folosul comunitatii pana la parnaie nu ca la noi amenda penala si pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fim seriosi . de ceva vreme sunt in uk o ard si aici fara permis multi intradevar au asig si itp si la fiecare intrunire beau dar nu mai mult de 2 beri s

 

Problema nu este că procedezi așa (fiind viața ta, faci cum crezi tu de cuviință), problema e că postezi aici, iar modul în care te exprimi îi poate face pe unii mai... slabi de înger să procedeze ca și tine. Iar asta nu mi se pare corect :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

(...) problema e că postezi aici, iar modul în care te exprimi îi poate face pe unii mai... slabi de înger să procedeze ca și tine. Iar asta nu mi se pare corect

 

Felul in care se exprima (adica jalnic) poate face pe unii slabi de inger sa lesine!

 

@pantera2006: Acum astept sa ma jignesti. Vezi numai sa nu te balbai, pune si ceva virgule, puncte, sa inteleg si eu despre ce e vorba in propozitie. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Problema nu este că procedezi așa (fiind viața ta, faci cum crezi tu de cuviință), problema e că postezi aici, iar modul în care te exprimi îi poate face pe unii mai... slabi de înger să procedeze ca și tine. Iar asta nu mi se pare corect :)

Nu este chiar asa. Nu traieste singur pe lume. Sa conduci baut si fara carnet, chiar si motocicleta, este un act de iresponsabilitate, de lipsa totala de respect fata de cei din jurul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere , cei care merg fara permis o fac deoarece :

- nu au fost capabili sa raspunda la un minim de 17 intrebari , corect

- nu au reusit sa stranga banii necesari ptr scoala

- sunt inapti din punct de vedere medical

- IQ-ul este atat de limitat incat se cred cool , bazat , smecher , meserias , zeu , etc .

Este punctul meu de vedere si nu fac aluzie la nici o persoana anume .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...