Sari la conținut

Dakar 2016


Postări Recomandate

Rezumatul de etapa 30 de minute, la miezul noptii pe Eurosport 1 si 2. Apropo cine credeti ca cistiga anul acesta, avind in vedere ca o parte din pilotii de top sau retras din sectiunea moto eu zic ca Bareda va face o figura frumoasa,... vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezumatul de etapa 30 de minute, la miezul noptii pe Eurosport 1 si 2. Apropo cine credeti ca cistiga anul acesta, avind in vedere ca o parte din pilotii de top sau retras din sectiunea moto eu zic ca Bareda va face o figura frumoasa,... vedem.

Tot KTM casiga :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi frumos ptr honda sa mai sparga gheata ktm,

daca va rula ceva mai calculat ca in anii trecuti bareda poate iesi primu..

ramane de vazut, apropo @B374 si eu o urmaresc pe sanz de cand era mica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce? Englezii sau olandezii au rally raid la ei in tara?

Si cum Mauritania, care a avut ani de-a randul rally raid, nu are nici o echipa in Dakar?

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca a mers bine Many !

 

Sa o tina tot asa , sa isi atinga obiectivul propus :)

» Post actualizat in 06 Jan 2016 21:06

Eroul de astazi 06.01.2016 din Dakar , Laia Sanz s-a oprit din cursa pentru al ajuta pe pilotul Pela Renet .
Renet a avut traumatism cranio - cerebral cu cunostinta pierduta in urma accidentului , iar Laia a stat langa el pana a fost salvat de echipele de interventie .
O LECTIE DE VIATA , SI O LECTIE DE SPIRIT MOTO , indiferent de circumstante si consecince !
RESPECT MAXIM - LAIA SANZ :)
# Dakar2016
Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum poate fi penalizat cineva intr-un raliu(Barreda aici de 2 ori) pt ca merge prea repede...pai nu asta e ideea, sa mergi repede si sa fi primul?

Sau ce imi scapa...?

 

Oricum, se pare ca anul asta Honda face legea ;)

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum poate fi penalizat cineva intr-un raliu(Barreda aici de 2 ori) pt ca merge prea repede...pai nu asta e ideea, sa mergi repede si sa fi primul?

Sau ce imi scapa...?

 

in zona checkpoint-urilor exista limitari - daca mergi prea repede esti penalizat instant. in afara probelor speciale trebuie respectata viteza legala pe drumul respectiv - daca mergi mai repede nu-s cate secunde esti penalizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, se pare ca anul asta Honda face legea ;)

 

Asa parea si anul trecut, pana au dat Hondele de un pic de sare si s-a terminat balul. Anul asta, cred ca au mai multe sanse, cei de la Honda, in principal pt ca beneficiaza de piloti experimentati, sau ma rog, dupa ce s-au retras Coma si Despres, astia au devenit experimentati.

 

Mie imi place cum merge Faria s-ar putea sa atenteze la podium.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt fan japoneze, dar nu cred ca Honda are putere sa termine Dakar-ul fara probleme. Credeti ca alti piloti nu pot merge mai tare? Este o competitie in care trebuie sa si protejezi fierul ala. Cervantes, de exemplu, este un pilot foarte rapid, cum a demonstrat in mondialul de enduro. Dar important nu este sa mergi la limita 10 zile, si in ziua 11 sa crapi motorul sau sa te faci praf. Dar, intr-adevar, fara Coma si Despres, mai au si altii sanse sa urce pe podium.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Negativ. Mani pe 2. Patrao pe 1. http://www.dakar.com/dakar/2016/us/stage-14/rankings/overall-g2.2-bikes.html#ancre

Dar cred ca pentru prima oara inaintea Laiei Sanz la general :)

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...