Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sunt mai multe variante, la 929 imi place schema de culori din state

http://www.cbr1000rr.de/frame.html

intri la farbcodes si le gasesti pe toate.

 

 

--- Mesaj completat în 31 Jan 2008 19:11 -------------

sunetul meu de pe RR sper sa va placa.

iete sunet la baiatu.....

 

--- Mesaj completat în 31 Jan 2008 19:12 -------------
borosz, te asteptam la comunitati moto regionale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

peste cateva zile, poate chiar azi pot sa va propun eliminarea valvei HTEV si transformarea evacuarii intr'un sistem semi complet :bigstar:

 

Se strica, daca nu ai un PW. A incercat si Balamuc, nu avea in fata motocicletei mele nici o sansa la iesirea din curbe, si credeti-ma, Balamuc merge mult mai bine ca mine. E o abordare gresita dar, stiti vorba aia, pina nu simti pe pielea ta nu crezi. Mai e si clapeta suplimentara de aer din cutia filtrului de aer care se deschide la 8000 tr, eu am scos-o de tot dar tot nu i-a facut bine, pur si simplu se strica echilibrul combustiei si pierde din cuplu. Asta se vede mergind la 3500 de ture si incercind din gaz o broscuta. Am montat la loc clapeta si a revenit la normal. Daca va uitati pe hartile si combinatiile Dynojet pt 954 o sa vedeti ca nu prea se strofoaca cu filtre sport,ca la alte modele, ci mai mult doar pe evacuare.

Va doresc succes in cercetari si sper sincer sa ma fi inselat, sa fi gresit eu la ceva, am dat o gramada de bani incercind sa-i fac ceva cu trecerea aia enervanta de la 3000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa stiu si eu care e treaba si despre ce e vorba sa modificati la fireblade eu am 929 cu Powe comander 3.0 si evacuare termignotii galerii + toba finala ! si am schimbat filtru de aer e BMC si harta e facut dynojet impreuna cu evacuare si filtrud e aer noi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e foarte clar ca ceva nu a mers bine la schimbarile facute de voi. marea parte a utilizatorilor 929-954 au renuntat de mult la htev cu beneficii simtitoare. o mica iregularitate la relanti, dar in schimb urca in ture mult mai bine decat inainte. e ca si o evacuare completa..e simplu.

PC au montat doar cei care au intervenit asupra admisiei de aer, transformand'ul in airbox sub presiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-va si voi cu parerea..care ii combinati H ca nu inteleg!

Urmati pasii ca nu mare link!

 

http://www.cbr1000rr.de/frame.html ----Fireblade SC44---Technik-----H-VIX----si acolo sant niste poze cu o modificare cred pe care nu inteleg la ce foloseste si ajuta!!

Editat de Coxaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asta am priceputo..

Dar cu ce o incuiesc baietii astea....asta era dilema

Si care ii faza cu 0', 90', 180' ca in functie de asta se modifica si debitul de aer si cel de evacuare, dupa cum arata in primele scheme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva de unde imi pot lua niste rimestripe-uri pentru jenti? banda aia rosie ce se aplica pe jenti....

Daca ai pe cineva in Tg Mures, este un magazin pe Str. Gheorghe Doja, nr. 210, se numeste MyMotoTuning, acolo vei gasi ce cauti.

Ii poti gasi si pe Y! messenger, cu ID mymotomures

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai pe cineva in Tg Mures, este un magazin pe Str. Gheorghe Doja, nr. 210, se numeste MyMotoTuning, acolo vei gasi ce cauti.

Ii poti gasi si pe Y! messenger, cu ID mymotomures

Bafta!

problema e ca as vrea ceva de calitate, de alea naspa avem si aici. de la progrip. sunt de calitate? poti sa-mi spui ce marca sunt? au site?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca as vrea ceva de calitate, de alea naspa avem si aici. de la progrip. sunt de calitate? poti sa-mi spui ce marca sunt? au site?

Pai pot sa intreb si eu, dar poti sa ii gasesti chiar tu pe messenger, si sa ii intrebi ce vrei tu...

mymotomures este ID-ul... oricum, azi pun o intrebare.

Aloha! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat unele pt mine si ma mancat in poponeata sa le montez eu si au iesit k nuca in perete

stie cineva pe cineva cu mana buna care monteaza

un nr de tel pls pe pm

a si am un 954 negru cu galben ce culare sar potrivii dungile pe jenti sugestii baieti

10x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...