Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

in primul rand ..BREMBO, BRAKING, SBS etc ..fac 3 categorii de produse: strada, strada-pista , competitii

deci ..ai plecat gresit din start

vezi tu ...nu le pun din start ptr ca nu au dreptul ..nu l'au cumparat ..si ptr ca le este mult mai ieftin ..vazand ca il produc in casa ..desi tie ti'l vand dublu

 

solutia optima este aceea care functioneaza cu adevarat si are un raport pret calitate optim.

hai sa o lasam balta ca asta e topicul gresit sa ne contrazicem noi.

 

cand ti se termina placutele ..ti le dau sa le montezi ..le rodezi si franezi cu ele in pista sau strada ..unde vrei tu

daca nu esti multumit nu mi le platesti .. ..daca esti multumit ..le platesti onest cat costa

ce zici?

am inkeiat OT aici ..eu cel putin

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in primul rand ..BREMBO, BRAKING, SBS etc ..fac 3 categorii de produse: strada, strada-pista , competitii

deci ..ai plecat gresit din start

vezi tu ...nu le pun din start ptr ca nu au dreptul ..nu l'au cumparat ..si ptr ca le este mult mai ieftin ..vazand ca il produc in casa ..desi tie ti'l vand dublu

 

solutia optima este aceea care functioneaza cu adevarat si are un raport pret calitate optim.

hai sa o lasam balta ca asta e topicul gresit sa ne contrazicem noi.

 

cand ti se termina placutele ..ti le dau sa le montezi ..le rodezi si franezi cu ele in pista sau strada ..unde vrei tu

daca nu esti multumit nu mi le platesti .. ..daca esti multumit ..le platesti onest cat costa

ce zici?

am inkeiat OT aici ..eu cel putin

 

FAIR ENOUGH!!!

Intr-adevar, solutia optima este cea pe care ai definit-o tu.

Promit sa incerc ceva la recomandarea ta, iar daca m-am inselat, nu ma voi feri sa o declar. Un raspuns - sper eu - la fel de elegant ca solutia oferita de tine.

Ne auzim la sfarsitul placutelor mele actuale.

Numai bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ce parere aveti de placutele de frana FERODO? io dalea mi am pus vara trecuta si nu stiu....parca nu e ce trebuie.poate combinat si cu lichidul de frana invechit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am pus pe spate saito, cred ca mai prost decat saito nu exista. Mac te contrazic!

 

 

totusi.... o firma care vrea sa se impuna in acest segment, sau apare pe piata, produsele lor sunt verificate! nu? adica e o chestie de siguranta. o fi si ele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia omule ce gasesti mai ieftin.Eu ma dau pe ruta tg mures -sighisoara si ma dau destul de tare iar curbe sunt din belsug si franez destul de violent.Am la fel ca si tine un 929 si am luat cele mai ieftine placute pe care le-ma gasit de la cineva din Constanta.Plus ca ma mai dau si pe o roata si cand pun fata jos si nu mai am spatiu franez si acolo destu de tare.Ia ceva normal(ieftin) ,nu racing sa te trezesti in cap sau sa-ti alunece fata cand se incalzesc sau sa nu prinda cand sunt inca reci.

Nu te mai tot uita dupa marca ca-ti pierzi timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum le stiu baietii astea pe toate...

Jucativa cu franele si cand vo trebui vreodata cu adevarat frana si nu o sa reusiti sa o faceti in timp util si eficace o va intrebati....Oare de ce?

Si raspunsul o sa-l gasiti pe aici pe undeva... IEFTINEALA SI PROASTA CALITATE...ca de...mere si asa la roman...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru adrenalina (si reducerea costurilor, evident), mi-am obturat furtunele "reising" de frana. Acum schimb mai des slapii. Am inceput sa prind dexteritate in stoppie-uri, apasand cu slapu` direct pe cauciucul rotii fata. Roata spate am tendinta s-o blochez (da, greseala tipic incepatorilor), mai ales cand bag calcaiul in janta. Astept sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru adrenalina (si reducerea costurilor, evident), mi-am obturat furtunele "reising" de frana. Acum schimb mai des slapii. Am inceput sa prind dexteritate in stoppie-uri, apasand cu slapu` direct pe cauciucul rotii fata. Roata spate am tendinta s-o blochez (da, greseala tipic incepatorilor), mai ales cand bag calcaiul in janta. Astept sfaturi.

NU MAI BEA!

 

p.s.: singur...

 

:kali: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU MAI BEA!

 

p.s.: singur...

 

:kali: :kali:

 

Cred ca e de la invatatul pentru Licienta. :kali: Ma duc din noaptea asta pana duminica seara la pesti, sa ma relaxez. :kali:

Cum e in tari straine? :kali: Te-ai dat cu vreun scuter pe acolo? ... confundandu-l cu vreun Suzi/Kawa...?

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

minti , arata naspa , ti`am zis dai foc sa arate mai exotic :kali:)

 

pt restu ,e doar o gluma, nu va luati de mine ... si mie imi place la nebunie 954... dar nu a lui :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

90? cel retroiluminat cu ecran LCD ..setarea dureaza 30 secunde maxim :kali:, mie atat mi'a luat :kali:, in plus are si functia SHIFT ..se aprinde ledul (sageata) la regimul de turatii setat de tine (14500 la mine)

tre doar sa gasesti un loc unde sa'l pui

eu mi'am facut un mic suport in aluminiu si gata :kali:

are 5 fire: turatie, viteza, masa, plus si firul de programare care se leaga la masa apoi la plus in fctie de ce tre sa programezi : treptele de viteza sau SHIFT

 

e mai simplu decat pare ..

post-6062-1214675965_thumb.jpg

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca in combinatia asta de culori merge cel mai tare 954-le, celelalte sunt mai lente.......

urmatoarea investitie fa-o in cauciucuri :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...