Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Mi-am rupt ieri cablul de ambreiaj. Astazi se schimba.

 

Nu este pe stoc kit de cabluri. Are ceva daca improvizez? Sa caut in comert vreun cablu? Rezista? N-as vrea sa mi se rupa in drum spre Zetea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu este pe stoc kit de cabluri. Are ceva daca improvizez? Sa caut in comert vreun cablu? Rezista? N-as vrea sa mi se rupa in drum spre Zetea.

 

Poti folosii si alt cablu, tre doar sa ai grija la prindere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

the job is done........................................................... toba a fost taiata :D)

 

Ia da un upload pe youtube s-o auzim cantand... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata motorul,mai am de facut capacul de la motor care e usor zgariat si sa imi vina un surub de la codita de la honda.

Ii multumesc lui mertan pentru sticker...super ok RECOMAND caruia nici nu am apucat sa ii pun bani...am fost prins rau cu timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata motorul,mai am de facut capacul de la motor care e usor zgariat si sa imi vina un surub de la codita de la honda.

Ii multumesc lui mertan pentru sticker...super ok RECOMAND caruia nici nu am apucat sa ii pun bani...am fost prins rau cu timpul.

 

 

mersi frate..... si sa pui poze sa vedem cum a iesit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

zilele trecute am schimbat lantul ca avea niste zale intinse fara sa schimb si pinioanele ($$)

azi am pus si pinioane noi si am constatat ca cele vechi sunt in stare perfecta...raportul este 16-42 (stock)

 

Daca are cineva nevoie de asa ceva faceti-mi o oferta de pret.

(cbr 929)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

zilele trecute am schimbat lantul ca avea niste zale intinse fara sa schimb si pinioanele ($$)

azi am pus si pinioane noi si am constatat ca cele vechi sunt in stare perfecta...raportul este 16-42 (stock)

 

Daca are cineva nevoie de asa ceva faceti-mi o oferta de pret.

(cbr 929)

 

Daca stiu bine stock este 16 cu 44 pe 929rr !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ jagi...... :P :D :P :D :P

fugi de aici repede, Bogdane, nu mai rasuci cutitul in rana !!!! :)

 

Mergeti fratilor la Serres, cat mai multi, dati motoretelor ce merita si voua la fel. Doar ca va trebuie ceva mai mult decat ambitie......$$$

Bafta multa acolo, Jagi!!!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ jagi......

fugi de aici repede, Bogdane, nu mai rasuci cutitul in rana !!!!

 

Mergeti fratilor la Serres, cat mai multi, dati motoretelor ce merita si voua la fel. Doar ca va trebuie ceva mai mult decat ambitie......$$$

Bafta multa acolo, Jagi!!!

 

 

Ti-am zis de 2 saptamini ca am piese sa ti-o repari.

 

Pt Mertan: Cum ti s-a parut gasca de reisari cu motociclete urite si rapide versus moto tzipla locale,si lente!!!??? Aveti acolo la Bacau un circuit pe care ai si prioritate si aproape moca si asteptati sa vina bucurestenii sa v-arate ca inseamna curbe luate in viteza!!! Sa vedeti citi venim data viitoare. Sa nu va luati femeile cu voi ,va faceti de rusine.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Mertan: Cum ti s-a parut gasca de reisari cu motociclete urite si rapide versus moto tzipla locale,si lente!!!??? Aveti acolo la Bacau un circuit pe care ai si prioritate si aproape moca si asteptati sa vina bucurestenii sa v-arate ca inseamna curbe luate in viteza!!! Sa vedeti citi venim data viitoare. Sa nu va luati femeile cu voi ,va faceti de rusine.

 

:P

Corect, din puctul meu de vedere, ar fi fost: "Mertane, data viitoare cand mai venim la voi, haideti sa va invatam (ca avem rabdare) cum sa luati si voi curbele in viteaza. Profitati de circuitul pe care-l aveti la dispozitie, cu atat mai mult cu cat e moca."

Parere mea. :D

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

Corect, din puctul meu de vedere, ar fi fost: "Mertane, data viitoare cand mai venim la voi, haideti sa va invatam (ca avem rabdare) cum sa luati si voi curbele in viteaza. Profitati de circuitul pe care-l aveti la dispozitie, cu atat mai mult cu cat e moca."

Parere mea. :D

:D

 

ps. sunt niste motoare extraordinare alea... numai ca bugetul ma depaseste. eu am salariu de 6 mil pe luna man, eu nu sunt bucurestean cu salar de ordinul miilor de euro. nu am bani de carene "reising", si nici bani de slickuri, ai sa ma intrebi de ce mi-am mai luat speed, pentru ca imi place si imi dorect si eu sa ma dau, si sincer nu as tavalio pe acolo sa plang, ca nu mai am cu ce merge apoi. imi place sa ii vad cum se dau, au mare experienta, e ca un drog, o masina plina de gume. asta e viata lor, circuitul. m-=as da si eu dar numai in limita bunului simt, nu vreau sa fac performanta din asta.

 

 

 

hai nicule sa ne vedem undeva..... prin munti, ca nu mai apucam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai nicule sa ne vedem undeva..... prin munti, ca nu mai apucam.

 

Pe mine ma streseaza cel mai mult vremea. Uite, in weekend a fost furtuna si luni dimineata un soare de-ti vedea sa-ti tai venele-n lung. :D

Din nou conditionez asta... DACA E VREME FRUMOASA, merg duminica la Sovata. Ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma streseaza cel mai mult vremea. Uite, in weekend a fost furtuna si luni dimineata un soare de-ti vedea sa-ti tai venele-n lung. :D

Din nou conditionez asta... DACA E VREME FRUMOASA, merg duminica la Sovata. Ce zici?

 

 

deocamdata lipsa fonduri.... dar tre sa vina alte fonduri. :P vorbim pe net...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi'a placut faza cu femeile ..tare Bogdane

 

Eu mi-as face griji daca prietena mea ar sta cu mine pt motor sau felul in care ma dau pe pista. :D

Asa ca nu stiu ce e tare. :P

 

 

:P vorbim pe net...

 

Keep in touch! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...