Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Prima poza cu toba originala, adica LeoVince titaniu !!!

 

post-8669-1242054869_thumb.jpg

 

Asa arata scurtata, cum ii place Panterei Roz !!

 

post-8669-1242054959_thumb.jpg

 

Asta e bonusul :)

 

post-8669-1242055040_thumb.jpg

 

 

PS O sa fac si film, eu zic ca suna frumos !!

 

Din descrierea facuta de Tibi nu pareai atat de firav :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

baieti am o mica problema...

nu se aprinde ledul din bord care indica rezerva

mecanicul nostru e ocupat pana peste cap ...dak nu era nu va deranjam

poate sa imi zica cineva pe unde sa verific sau unde ar putea fi defectiunea...ledul nu cred k este ars...

multumesc anticipat

 

ps:este un cbr 929

Editat de lonely rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima poza cu toba originala, adica LeoVince titaniu !!!

 

post-8669-1242054869_thumb.jpg

 

Asa arata scurtata, cum ii place Panterei Roz !!

 

post-8669-1242054959_thumb.jpg

 

Asta e bonusul :)

 

post-8669-1242055040_thumb.jpg

 

 

PS O sa fac si film, eu zic ca suna frumos !!

Frumos, frumos! Blonda e de mare efect :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e frumoasa foc si cum zici e cam demodat fata aia a lui.nu as putea sa-l schimb masca fata?nu stiti ceva de vanzare?macar unu de model 96 sau 95 sa nu fie in cerc.in rest e fain,am avut grija de el.

 

si inca o intrebare cine stie.ce ziceti asa ceva se poate lega la modelul meu din 93?

 

http://www.louis.de/_40613adbde6e9fb1d16b7...tnr_gr=10034835

 

 

ce presiune trebuie sa aiba rotile?

 

si e inca de vanzare la 1900euro

 

si asa arata ceasul pe care as dori sa-l leg la el.ce ziceti se poate?

post-39030-1242069619_thumb.jpg

post-39030-1242069659_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e frumoasa foc si cum zici e cam demodat fata aia a lui.nu as putea sa-l schimb masca fata?nu stiti ceva de vanzare?macar unu de model 96 sau 95 sa nu fie in cerc.in rest e fain,am avut grija de el.

 

si inca o intrebare cine stie.ce ziceti asa ceva se poate lega la modelul meu din 93?

 

http://www.louis.de/_40613adbde6e9fb1d16b7...tnr_gr=10034835

 

 

ce presiune trebuie sa aiba rotile?

 

si e inca de vanzare la 1900euro

 

si asa arata ceasul pe care as dori sa-l leg la el.ce ziceti se poate?

in primul rand faina mobra dar cel putin rezervorul a fost revopsit.in al doilea rand de unde stii ca are doar 42000 daca nu iti merge kilometrajul???

merge sa schimbi fatza cu modelul 95-96 ca asa am facut si eu (se schimba mult aspectul) insa trebuie sa modifici si prinderea de la faruri.

si ca presiune in roti eu pe spate merg cu 2.3 si e ok.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand faina mobra dar cel putin rezervorul a fost revopsit.in al doilea rand de unde stii ca are doar 42000 daca nu iti merge kilometrajul???

merge sa schimbi fatza cu modelul 95-96 ca asa am facut si eu (se schimba mult aspectul) insa trebuie sa modifici si prinderea de la faruri.

si ca presiune in roti eu pe spate merg cu 2.3 si e ok.

bafta

 

 

okey.mersi.da motorul a fost revopsit de mine cand a fost adusa,deci e revopsit de 2ani jumate.si da e faina intrebarea pusa de tine de ce 42000 de km.deci am si eu calculele mele.si inca o intrebare pentru tine:cat te o costat schimbarea de fatza cu tot cu prinderea la faruri.?

 

in primul rand faina mobra dar cel putin rezervorul a fost revopsit.in al doilea rand de unde stii ca are doar 42000 daca nu iti merge kilometrajul???

merge sa schimbi fatza cu modelul 95-96 ca asa am facut si eu (se schimba mult aspectul) insa trebuie sa modifici si prinderea de la faruri.

si ca presiune in roti eu pe spate merg cu 2.3 si e ok.

bafta

 

 

okey.mersi.da motorul a fost revopsit de mine cand a fost adusa,deci e revopsit de 2ani jumate.si da e faina intrebarea pusa de tine de ce 42000 de km.deci am si eu calculele mele.si inca o intrebare pentru tine:cat te o costat schimbarea de fatza cu tot cu prinderea la faruri.?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e frumoasa foc si cum zici e cam demodat fata aia a lui.nu as putea sa-l schimb masca fata?nu stiti ceva de vanzare?macar unu de model 96 sau 95 sa nu fie in cerc.in rest e fain,am avut grija de el.

Intreaba-l pe Hellicks. Avea un carenaj de 929. Parca se potrivea, cu mici modificari. Mai are ceva componente.

 

 

si ca presiune in roti eu pe spate merg cu 2.3 si e ok.

Ideal ar fi sa spuna ce gume are pe motor ca sa i se poata spune ce presiune ar trebui sa ai cand iesi. Recomand un PM catre Mac pt mai multe detalii.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti am o mica problema...

nu se aprinde ledul din bord care indica rezerva

scoti cele doua fire din sonda de sub rezervor si faci scurt intre ele. daca se aprinde ledul e sonda. daca nu, o iei pe firul apei..

 

eu as lasa motorul asa cum e el. are ceva aparte.

da, oldies but goldies. foarte frumos motorul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din descrierea facuta de Tibi nu pareai atat de firav :eek:

 

Domnule, tre sa-ti zic ca esti naiv.

 

Dupa ce stii ca Dopeman fumeaza iarba la greu, il mai si crezi ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule, tre sa-ti zic ca esti naiv.

 

Dupa ce stii ca Dopeman fumeaza iarba la greu, il mai si crezi ? :D

 

Alo baiatu' iar nu poti da jos blondele de pe motoreta? dupa ce ca si in discoteci se tin scai dupa tine nici la mobra nu te lasa singur? :eek:

iete ce am eu in garaj...... si nu e de la iarba http://www.bikepics.com/pictures/1665292/ :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi baieti,imi place si mie motorul dar totusi as schimba ceva.m-as baga pe hornet sau le-as reinoi pe asta.dar mai vad.mersi. :) sunteti de nota 10 :D

Bine ai venit pe la noi! Eu acum il dezbrac, fiindca vreau un HyperHornet. O sa vezi cum o sa arate! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fumeaza fumeaza dar aici nu trimite nica din pacate :eek:

ieri am terminat si eu de facut furcile pe fata la mine: arcuri +pompanti+lamele+ulei si semeringuri ..totul gandit ptr greutatea mea echipat, cata munca ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alo baiatu' iar nu poti da jos blondele de pe motoreta? dupa ce ca si in discoteci se tin scai dupa tine nici la mobra nu te lasa singur? :eek:

iete ce am eu in garaj...... si nu e de la iarba http://www.bikepics.com/pictures/1665292/ :P

 

V-am zis eu ca Miercurea ciuc este plin cu gangsteri !!

Uni mor de foame, alti au 2 motociclete identice !! :P

 

Si sigur ca este de la iarba, ca aduci cu camionul, de acolo ai atatia bani :)

 

Dar explica-mi si mie ceva, de ce pixul meu doua motoare identice ?

 

fumeaza fumeaza dar aici nu trimite nica din pacate :D

ieri am terminat si eu de facut furcile pe fata la mine: arcuri +pompanti+lamele+ulei si semeringuri ..totul gandit ptr greutatea mea echipat, cata munca ..

 

Pai cum sa-ti trimita, mai bine vinde la bani multi!!

 

Ai grija, ca daca incepi sa fumezi, vei fi prea HIGH, si trebuie sa schimbi iarasi setarile furcilor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alo baiatu' iar nu poti da jos blondele de pe motoreta? dupa ce ca si in discoteci se tin scai dupa tine nici la mobra nu te lasa singur? :eek:

iete ce am eu in garaj...... si nu e de la iarba http://www.bikepics.com/pictures/1665292/ :D

Cred ca ai idee cat de mult te uram toti de-aici, nu ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoarele sunt identice, dar din pacate numai una e a mea, cealalta e a prietenului meu.

vreau sa va spun ca e o diferenta foarte mare intre motoare chiar daca practic arata identic, chiar si zgomotul motorului e diferit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase aman2 :eek: dopeman

 

ontopic : schimbat ulei 15w50 motul 300v doubleester

comandat placute frana spate + fata :)

schimbat total mersu motoretei :D

merita 100% sa dati banii pe motul 300v !!!!

Editat de Andr3y 954
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase aman2 :eek: dopeman

 

ontopic : schimbat ulei 15w50 motul 300v doubleester

comandat placute frana spate + fata :)

schimbat total mersu motoretei :D

merita 100% sa dati banii pe motul 300v !!!!

 

Explica cum!

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cutia de viteze lucreaza altfel ... doar o atingi si schimba ... zgomotu la viteza 1 nici nu se mai aude ... motoru se aude mai bine ... sincer merita toti banutii .....

cand luasem motoreta eram umpic dezamagit ca nu prea imi placea cum lucreaza cutia ( toate treptele ) in comparatie cu ce am avut anu trecut ... celalalt 954 ... si acuma lucreaza chiar mai bine ca ala ...

in fine ... parerea mea : bagati 300v ca merita !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ca Suna Frumos... !!! Dar Sincer Suna Mai frumos Fara...Pacat ca Injectia nu scoate la fel de multe flacari ca si carburatia :eek:

 

Asa Am Vopsit Carenajul acum mai trebui: Ulei Filtru F.Aer Placute Discuri Gume si carburatoare

post-44778-1242253546_thumb.jpg

post-44778-1242253560_thumb.jpg

post-44778-1242253579_thumb.jpg

post-44778-1242253620_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cutia de viteze lucreaza altfel ... doar o atingi si schimba ... zgomotu la viteza 1 nici nu se mai aude ... motoru se aude mai bine ... sincer merita toti banutii .....

cand luasem motoreta eram umpic dezamagit ca nu prea imi placea cum lucreaza cutia ( toate treptele ) in comparatie cu ce am avut anu trecut ... celalalt 954 ... si acuma lucreaza chiar mai bine ca ala ...

in fine ... parerea mea : bagati 300v ca merita !!

 

inainte ce ulei aveai ? nu cred sa fie schimbare in felul in care schimba si nici zgomotul nu prea dispare , poate e o impresie exagerata , in schimb motorul poate sa mearga mai bine , cred eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...