Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

cred ca anul trecut am fost "vecini" cu corturile

pana nu de mult ai avut o poza la avatar de la seth de anul trecut?

eu plec maine dimineata spre seth

Pai nu stiu...noi am fost si anu trecut la seth dar nu prea am vazut 954...noi aveam pe atunci alea langa cort.Din pacate la seth nu putem ajunge ca asa ne-am facut programu sa fim liberi la sfarsit de luna.....desi mi-ar fi placut sa schimbam o vorba:)))numa bine si distractie:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Grija mare la Meses. Se stie ca e intrunire in zona si CU SIGURANTA o sa fie radare acolo.

Anul acesta, din pacate, nu ajung la Seth (e prima data cand le "ratez" intrunirea). Miercuri mergem pe Hungaroring si trebuie sa ne pregatim motocicletele. :rusinica:

Distractie faina, baieti! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca veniti la Cluj neaparat trb sa dam o tura de Meses :)

pai noi venim numa nu stiu cum o sa dam..eventual in patru labe...man ca noi de 24 luni ne pregatim cu zilele libere sa stam cu service-u inchis si sa nu sune telefonul.....dar nu zic nu:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grija mare la Meses. Se stie ca e intrunire in zona si CU SIGURANTA o sa fie radare acolo.

Anul acesta, din pacate, nu ajung la Seth (e prima data cand le "ratez" intrunirea). Miercuri mergem pe Hungaroring si trebuie sa ne pregatim motocicletele. :rusinica:

Distractie faina, baieti! :cheers:

 

ti-ai luat carene de pista?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana mea... acum vad ca intrunirea e in weekendul asta. Eu nu sunt in tara pana miercurea viitoare. Ce ma enerveaza. Intrunirea nu ma incalzeste dar macar dadeam si eu de baieti care poate au raport sange/alcool in vene peste 1 si au chef de 2 poze la Popasul Romanilor in curba cu mai multe 954 :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana mea... acum vad ca intrunirea e in weekendul asta. Eu nu sunt in tara pana miercurea viitoare. Ce ma enerveaza. Intrunirea nu ma incalzeste dar macar dadeam si eu de baieti care poate au raport sange/alcool in vene peste 1 si au chef de 2 poze la Popasul Romanilor in curba cu mai multe 954 :).

Man nu in week endu asta mergem.....ci week endu viitor e la gilau...nu la seth man ci la ceilalti...si vor fi cateva de la noi;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai luat carene de pista?

Nu, m-as fi dus cu astea.

Programul ne-a fost dat peste cap. Organizatorul trackdays la Hungaro s-a schimbat, iar cel nou nu are zile libere decat pe 16 iunie. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, m-as fi dus cu astea.

Programul ne-a fost dat peste cap. Organizatorul trackdays la Hungaro s-a schimbat, iar cel nou nu are zile libere decat pe 16 iunie. :angryfire:

Atunic veniti la gilau:))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunic veniti la gilau:))))))))

PFfFF lux, pai haideti cat mai multi inclusiv 1000RRul ala alb/rosu sa fentam radare langa Ciumarna :)

Ne-am petrecut aproape de casa. Dupa care, duminica, am mai capatat experienta la mersul pe apa. :angryfire:

 

 

photo1.jpg

 

photo2.jpg

 

photo4.jpg

 

 

Voi cum v-ati simtit? V-ati gasit pe acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu ca weekendul trecut a fost Seth-ul la Faget si weekendul acesta sunt baietii de la Transilvania Bikers la Gilau (El Dorado). Duminica am vorbit cu Hellicks. El era la Seth.

Hellicks, pareri, impresii...?

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut. mi-am luat de curand un 919 din 98 si as vrea sa ma alatur si eu grupului. Dar ghinionul m-a lovit de la inceput. a treia zi dupa ce am venit pe motor de la alba iulia, de unde am cumparat-o, mi-a murit releul de incarcare. Am luat de pe net si tb sa-mi vina maine. Puteti sa-mi spuneti cum se poate schimba, ce trebuie sa demontez ca sa ajung la el, exista proceduri speciale la montaj? As duce-o la mecanic, dar deja mi-a cam lasat un gust amar experienta, mi-a cerut 150 de mii sa-mi intinda lantul si mi-a spus ca imi face rost de releu cu 3 milioane jumate. Asta in conditiile in care eu stiam ca e in jur de 50 de euro, pret la care l-am si gasit. Deci, va rog sa-mi dati si mie indicatii despre cum sa schimb releul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am impresia ca e sub carena de pe codita, pe partea stanga! Nu cred ca e o procedura grea, numai sa fii atent cum prinzi firele alea pe acolo ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut. mi-am luat de curand un 919 din 98 si as vrea sa ma alatur si eu grupului. Dar ghinionul m-a lovit de la inceput. a treia zi dupa ce am venit pe motor de la alba iulia, de unde am cumparat-o, mi-a murit releul de incarcare. Am luat de pe net si tb sa-mi vina maine. Puteti sa-mi spuneti cum se poate schimba, ce trebuie sa demontez ca sa ajung la el, exista proceduri speciale la montaj? As duce-o la mecanic, dar deja mi-a cam lasat un gust amar experienta, mi-a cerut 150 de mii sa-mi intinda lantul si mi-a spus ca imi face rost de releu cu 3 milioane jumate. Asta in conditiile in care eu stiam ca e in jur de 50 de euro, pret la care l-am si gasit. Deci, va rog sa-mi dati si mie indicatii despre cum sa schimb releul...

La 929 releul este in laterala stanga a coditei, trebuie demontat doar carenajul coditei; arunca un ochi pe manual, e posibil sa fie tot acolo. Inlocuirea este cat se poate de simpla, demontezi suruburile releului, scoti mufele si si il pui pe cel nou, deci nimic special. By the way, ai avut bafta ca ai gasit la 50 de eur. Daca persista problema iti recomand sa verifici statorul.

 

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut. mi-am luat de curand un 919 din 98 si as vrea sa ma alatur si eu grupului. Dar ghinionul m-a lovit de la inceput. a treia zi dupa ce am venit pe motor de la alba iulia, de unde am cumparat-o, mi-a murit releul de incarcare. Am luat de pe net si tb sa-mi vina maine. Puteti sa-mi spuneti cum se poate schimba, ce trebuie sa demontez ca sa ajung la el, exista proceduri speciale la montaj? As duce-o la mecanic, dar deja mi-a cam lasat un gust amar experienta, mi-a cerut 150 de mii sa-mi intinda lantul si mi-a spus ca imi face rost de releu cu 3 milioane jumate. Asta in conditiile in care eu stiam ca e in jur de 50 de euro, pret la care l-am si gasit. Deci, va rog sa-mi dati si mie indicatii despre cum sa schimb releul...

 

La 919 e pe dreapta sub carena coditei. Partea proasta e ca ala original n-are radiator de racire. Eu l-am schimbat cu unul de ducati cu radiator si n-a mai cedat nici pana in ziua de azi. Am vandut motoreta de mult timp dar nu s-a ars releul. Montajul e simplu, scoti si bagi mufele. Atat.

15 lei pentru reglaj de lant nu e mult. Am dat peste cazuri cand s-au cerut bani la operatiunea asta dar nu se stie cum si cat se face :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut si eu niste mansoane simple si comode (am unele rizoma aurii de vanzare in caz ca e cineva interesat :) eu le-am dat jos ca nu prea ma intereseaza designul lor) si un cablu de ambreiaj (actualul incepe sa ramana fara spire).Ceva recomandari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de astea an auzit ca ar fi destul de folosite la track riders http://cgi.ebay.co.uk/Renthal-Road-Race-Motorcycle-Grips-Medium-Grey-Compound-/270750924473?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item3f0a033eb9 Cica is foarte moi si aderente. Probabil le voi incerca si eu.

 

Cablu de ambreiaj nu stiu care ar fi mai bun dar nu prea recomand cele facute in house cu bumbicii pusi de catre nea Vasile decat pentru rezerva eventual :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut si eu niste mansoane simple si comode (am unele rizoma aurii de vanzare in caz ca e cineva interesat :) eu le-am dat jos ca nu prea ma intereseaza designul lor) si un cablu de ambreiaj (actualul incepe sa ramana fara spire).Ceva recomandari?

 

salut cablul de ambreiaj il gasesti la HONDA , costa aprox 30e si vine in 5 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...