Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asta chiar ca e ciudat, mai ales ca arata exact ca un burete ordinar din piata/magazin. Macar sa fi avut un design mai aparte.

O sa ii pun un burete din sarma dar am uitat cum era pus. Ma descurc eu.

Dar tot e ciudata faza.

Ms de raspuns.

 

Mi-am adus aminte ca atunci m-am uitat in manualul Hondei si in nicio poza legata de pompa nu am gasit acel burete. Daca e din fabrica ar fi trebuit sa apara si in poze.

Mi se pare mult prea ciudata faza. Cred totusi ca nu e din fabrica ci e un alt artificiu pur-romanesc.

 

Mesaj completat

O sa testez cativa bureti sa vad care e mai rezistent la benzina si o sa il punem la loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa-l inlocuiesti cu un ScotchBrite sau Sponge Bob. Daca nu dau rezultate merita sa incerci si cu bureti de padure :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La motocicletele din competitii se pune un burete special in rezervor (bucati de burete), pt nu se balansa prea tare benzina. E posibil sa fi ramas acea bucata de pe vremea cind era pregatita pt pista.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixule, e simplu: PERFECTA! :)

N-am fortat nota, inca nu i-am schimbat gumele (sunt in garaj) si nici semeringurile la furca fata (unul dintre ele curge - le am in portbagaj), temperatura nu era una crescuta si pe drum e inca mult praf.

Imi place cum sta pe curbe. Si pe sicane stg-drt se misca bine. Cu siguranta o sa stea si mai bine dupa ce pot seta suspensia si cu gume noi. Puterea si modul in care o livreaza sunt foarte placute. La iesirea din viraje am exact puterea de care am nevoie. Si se duce... :)

WDB si Jagi au avut dreptate. Mansoanele Rizoma pe care le avea erau doar pt design. Nu m-am putut intelege cu ele, asa ca am montat un set nou, clasice. E mult mai bine acum.

 

Ca m-ati intrebat de toba. Suna asa:

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WDB si Jagi au avut dreptate. Mansoanele Rizoma pe care le avea erau doar pt design. Nu m-am putut intelege cu ele, asa ca am montat un set nou, clasice. E mult mai bine acum.

:)

 

Cum asa? Ce au zis de mansoane si de ce nu te intelegi cu ele? :)

 

Sunetul pare super, nu prea exagerat, frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simteam ca nu sunt aderente (mansoanele Rizoma). Trebuia sa strang mai tare mansonul pt a nu pierde pozitia acceleratiei. De aici si un feeling prost. E parerea mea, se poate ca altii sa se simta bine cu ele. Mie mi-au displacut. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simteam ca nu sunt aderente (mansoanele Rizoma). Trebuia sa strang mai tare mansonul pt a nu pierde pozitia acceleratiei. De aici si un feeling prost. E parerea mea, se poate ca altii sa se simta bine cu ele. Mie mi-au displacut. :)

 

yoshi usa sau japan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixule, e simplu: PERFECTA! :)

N-am fortat nota, inca nu i-am schimbat gumele (sunt in garaj) si nici semeringurile la furca fata (unul dintre ele curge - le am in portbagaj), temperatura nu era una crescuta si pe drum e inca mult praf.

Imi place cum sta pe curbe. Si pe sicane stg-drt se misca bine. Cu siguranta o sa stea si mai bine dupa ce pot seta suspensia si cu gume noi. Puterea si modul in care o livreaza sunt foarte placute. La iesirea din viraje am exact puterea de care am nevoie. Si se duce... :scratch:

WDB si Jagi au avut dreptate. Mansoanele Rizoma pe care le avea erau doar pt design. Nu m-am putut intelege cu ele, asa ca am montat un set nou, clasice. E mult mai bine acum.

 

Ca m-ati intrebat de toba. Suna asa:

 

:)

 

 

 

Super misto pozele si video !!!!!!!! sunetul e bestial . :)

 

 

 

ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...