Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cezar ne auzim

Strumfu cu 15 adica -1 e exact pe dos,ai putere jos la plecare si pierzi sus la viteza

Cand zici putere te gandesti la cuplu, nu? Eu stiu ca stunterii au pinioane HUGE tocmai pentru a avea "putere" imediat.

Sau te referi ca a ta cu 15 e mai subturata la viteza si nu mai are putere sa se lupte cu rezistenta aerului si nu mai prinzi 283+? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai economica o calcatura lunga 16/42 sa zicem decat o calcatura scurta 15/45 pentru un mers linistit fara accelerari violente. Am testat pe aceleasi trasee mergand in cam in acelasi stil cu 16/42 si 15/45. A consumat ceva mai mult cu calcatura mai scurta. Motocicleta e mai vioaie cu calcatura scurta, vitezometru insa nu mai stii ce viteza arata si consuma ceva mai mult dar nu catastrofal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, ok, my bad, ma gandeam ca e vorba de pinionul de pe roata, insa nicio clipa nu m'am gandit ca ala are 42, nu 16.. :unsure:

D'aia in capul meu era totul pe dos..

 

Cesar, poti sa ma ajuti si pe mine cu raspunsul la intrebarea dintrun post anterior? Ai idee de simeringurile Ariete?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cesar, stiu ca te ocupi si de mecaniceala si cum ai 954 vreau sa te intreb daca ai idee care e diferenta dintre simeringurile de furca ARI.053 si ARI.118, deoarece ambele apar in catalog pentru SC50.. Multumesc!

 

Nu le am in fata si am folosit si la mine si la altii alte semeringuri (cu doua arcuri). Cred ca asta e si diferenta intre cele doua coduri ARI. Cel mai scump e cu doua arcuri, cel mai ieftin doar cu un singur arc. Nu sunt sigur, este doar o banuiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, so you got balls. ALL BALLS! :laugh: Cat e un kit (fara cele de praf), pentru 954?

 

Cred ca stiu de ce ai refuzat Saito. Sunt atat de bune ca isi fac treaba 10 ani si nu mai vine nimeni la tine sa le shimbe.. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele de ulei AB sunt 65 de lei. Cele de praf sunt mai scumpe (70) si nu stiu de ce. Am avut insa o problema cu ele - culmea, doar la motocicleta mea, protectiile de praf erau cu o zecime mai mari decat cota de presare. In consecinta nu am reusit in nici un fel sa le montez. Eram chiar frustrat, dusesem jambele la Georgel TNG si pana la urma am elucidat misterul. La alte modele nu am mai patit figura, au functionat perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e!Tocmai am alunecat de pe orbita si am lovit topicul in necunostinta despre ce sa intamplat inaintea celor spuse!Spanul cu gura ta ai zis ca era mai mult ca sigur de la o fosta garnitura de la baia de ulei.In nici un caz de la cuzineti,biele.Etc.Daca cuzinetii erau sparti nu faceam 13000 de km in 2 luni cu ea!La K3 cuzinetii au inceput sa bata cand am iesit dupa ce am duso ceva distanta pe o roata si apoi in fixxxx 16 km "pt ca am obsesia de a ma uita la km si km/h" au cedat definitiv!

 

 

 

Acei doi tipi,carora le multumesc pe aceasta cale,erau la Amkart si au fost anuntati de un motorist care sa oprit langa noi cand am ramas in drum dupa ce in prealabil sa intors la pod la Amkart.Nu erau la "goneta" cu mine.In primul rand oamenii veneau de pe circuit,in al 2-lea rand nu aveam eu cu ce sa "gonesc" alaturi de ei ( R1 2010...GSX-R K10-1000) Plus ca nu erau genu' de "broscari" ( A.K.A cei ce fac broscute pe centura ) deci nu avem nimic in comun.Poate doar bunul simt si solidaritatea!Ms Andrei pt.lamuriri!

 

 

 

Uite poveste: "Era odata un pierde vara care chipurile motorist fiind in dorinta lui de a epata la umbra tastaturii sa decis sa compatimeasca un "coleg" in suferinta al carui propulsor a crapat,inventand,scornind presupunand numa' aberatii. Si pt Ca asa ii sta bine palavragiului de 9 seara sa decis sa persevereze in elucubratii ranjind in pumni in timp ce instiga "intimatul" la o poveshtire.Si-am incalicat pe-o sha ......poate daca stii ce inseamna poveste stii in mod normal si ce urmeaza!!

 

 

Eram curios de ce ti s-a spart motorul. Puteai sa spui " no coment".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De aproape un an caut o harta buna pentru 954 pentru PC3 si nu am gasit. Momentan merg cu harta de la dynojet care insa este cam bogata. Am evacuare Akrapovic full cu filtru BMC. As incerca si alta harta dar sa nu fie de la dynojet de pe site. Daca ma poate ajuta cineva,a stept PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva un parbriz din ala cu tenta colorata ( nu stiu cum se cheama, probabil iridium ) , o toba ( sport, nu stock ) si niste mansoane after-market second pt un CBR 919 din 98' ? bineinteles contra- cost ..

 

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi n-am vrut :haha: , se pare ca trebuie sa ma laud si "in vecini". :D

Desigur, o fac pentru prietenii care m-au rugat sa mai postez si aici, desi mi-am vandut 900RR-ul anul trecut. :P

 

 

Asadar, noile carene sus pe mobra:

 

photo2-1.jpg

 

photo13.jpg

 

photo7.jpg

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aproape un an caut o harta buna pentru 954 pentru PC3 si nu am gasit. Momentan merg cu harta de la dynojet care insa este cam bogata. Am evacuare Akrapovic full cu filtru BMC. As incerca si alta harta dar sa nu fie de la dynojet de pe site. Daca ma poate ajuta cineva,a stept PM.

harta ai puso tu sau ai dus motoreta la un dyno......?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...