Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Eu am "reusit" sa "omor" trei motoare de SC28 in trei sezoane (cate unul pe sezon, ca in SBK :crack: ), desi i-am schimbat uleiul la timp, nu plecam cu el pana nu se incalzea, nu ma invart aiurea prin oras, fara wheelie, etc. :unsure: Zici c-am avut un Kawa, din punctul asta de vedere. :D

Ar trebui sa ma angajeze cei de la Honda sa le fac teste, inainte sa scoata un nou model. :haha:

Momentan, 1000RR-ul se tine foarte bine. :wink:

 

Probabil aveau peste 100 000km in realitate. Acum 10-12 ani benzina era ieftina, se mergea mult.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut baieti,ca sfaturi...am gasit un 954 cu o problema mecanica, (poltul pistonului 2 e rupt) tipul mi-a zis ca problema specifica la modelele 954, cum se poate remedia problema mai ieftin :D... :cheers:

Editat de puffy2zero10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate boltul pistonului

nu am auzit de asa o problema la 954

ieftin nu stiu daca scapi

aha...ok ms de sfat,cu siguranta problema e costisitoare,pana la in la inlocuirea motorului.

Editat de puffy2zero10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vandut mobra,mai am ceva componente(carene pista,scarite valter moto(Junioruenjoyz )sper sa mergi multi km fara evenimente si sa iti fie de folos topcaseul.mai am de vanzare 2 combinezoane din piele sau schimb cu touring(echipament)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam Dragos, asa sa fie. Cu siguranta topcase-ul o sa imi fie folositor deja imi vad slapii si echipamentul de snorkeling in el!!!

 

 

@Sa pasager: nu are nimeni o sa pasager in conditie cat mai proasta de care se tot impiedica si vrea sa scape??? Pasagera va multumeste maxim de anticipat! :bounce:

 

 

Sporuri maxime,

T'

 

PS: hai cu primavara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu un post.

Motocicleta este dpdv mecanic in regula. Am verificat toate ce erau de verificat. Mai am nevoie doar de far, daca stie careva.

Motocicleta e in acte 99, carenele sunt de 96-97. A fost un pic... lovita :) , dar nimic grav (fara cadru,furca,roata), sau daca au fost schimbate, nu se simte.

post-65911-0-29061600-1327911526_thumb.jpg

Editat de Ovidake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu un post.

Motocicleta este dpdv mecanic in regula. Am verificat toate ce erau de verificat. Mai am nevoie doar de far, daca stie careva.

Motocicleta e in acte 99, carenele sunt de 96-97. A fost un pic... lovita :) , dar nimic grav (fara cadru,furca,roata), sau daca au fost schimbate, nu se simte.

sa ne spui de unde esti. motoreta, din cite stiu, o vindea cineva de prin Suceava parca.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu un post.

Motocicleta este dpdv mecanic in regula. Am verificat toate ce erau de verificat. Mai am nevoie doar de far, daca stie careva.

Motocicleta e in acte 99, carenele sunt de 96-97. A fost un pic... lovita :) , dar nimic grav (fara cadru,furca,roata), sau daca au fost schimbate, nu se simte.

Motorul pare a fi un model mai vechi. Modelul 98-99 are capacele laterale diferite, atat ca forma cat si d.p.d.v al compozitiei (Magneziu) :) Fa si tu o comparatie. Mobra ta are (probabil) cadru de 99 si restul de unde s-a putut. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din iasi o vindea, eu sunt din Brasov

Motoreta o fost al unui prieten de-al nostru, din Bistrita si o vindut-o in Iasi. E model SC33.

Farul este crapat in partea superioara. Si prietenul meu o vrut sa-l schimbe, dar e destul de scump.

Uite aici un link de pe ebay:

http://www.ebay.de/itm/Honda-CBR-900-SC-33-Scheinwerfer-Frontscheinwerfer-Licht-27-08-/280791504375?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item41607a55f7#ht_1883wt_1040

sau

http://www.ebay.de/itm/Scheinwerfer-Honda-CBR-900-RR-Fireblade-SC-33-/120852314059?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item1c235bf7cb#ht_500wt_1203

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoreta o fost al unui prieten de-al nostru, din Bistrita si o vindut-o in Iasi. E model SC33.

Farul este crapat in partea superioara. Si prietenul meu o vrut sa-l schimbe, dar e destul de scump.

Uite aici un link de pe ebay:

http://www.ebay.de/i...#ht_1883wt_1040

sau

http://www.ebay.de/i...b#ht_500wt_1203

 

am vb cu jak, mi-a spus ce si cum :) . Intradevar am gasit si eu far pe la 160 eur.... este intradevar SCUMP . Pentru o pereche de faruri de BMW eu am dat 120 eur (amandoua)

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand manete de frana originale si intregi pt 929rr 69 ron bucata

stop spate foarte bun nezgariat ne...nimic...90 ron

mansoane originale stare decenta neagatate dar nu sunt noi 30 ron setul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu jak, mi-a spus ce si cum :) . Intradevar am gasit si eu far pe la 160 eur.... este intradevar SCUMP . Pentru o pereche de faruri de BMW eu am dat 120 eur (amandoua)

:D

ok. sa o stapinesti sanatos :ok:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...