Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Mda..... am fost la intrunire la Brasov, un mare CHIX!!!! mai multe amanunte au postat baietii la topicul de poze.

Multumesc lui Brembo, singurul de pe aici care m-a insotit la drum, precum si celorlalti baieti (si fete), cu alte motorete decat Fireblade-uri, vreo 10 la numar, care au venit sambata dimineata la Arc. Ne-am mai rasfirat pana la Bv, dar a fost o calatorie misto.

Sa nu mai spuneti, domnilor, nimic de intalnirea de posesori de Fireblade, ca eram doar vreo 4 mari si lati (exceptand Pantera, care e mica si subtire :) ) si rasfirati pe deasupra la Brasov, nici vorba de mica "comunitate" care se infiripa aici pe topic. E clar ca doar vorbim vorbe... :D

Oricum, cei care au stat acasa bine au facut pt ca acolo a fost o rusine, nu o intrunire. ;) Am plecat inapoi spre buc dupa doar 3 ore de stat in praf.

Bafta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mda, eu personal am vorbit 3min cu pantera, dupa parada, inainte de show, dar dezgustat fiind, de intrunire am plecat sa ma dau cu motorul si am mers in ziua aia vreo 600km. a fost mult mai distractiv decat sa stai in praf si sa te uiti la tampiti care se dadeau cu motoarele prin asa zisul camping sau targ de vite sau ce o fi fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, eu personal am vorbit 3min cu pantera, dupa parada, inainte de show, dar dezgustat fiind, de intrunire am plecat sa ma dau cu motorul si am mers in ziua aia vreo 600km. a fost mult mai distractiv decat sa stai in praf si sa te uiti la tampiti care se dadeau cu motoarele prin asa zisul camping sau targ de vite sau ce o fi fost.

 

 

Vreau la Brasov, la intalnire, in praf, si (cuvant urat) de vaca, ca tocmai mi-am spalat motorul ...... :)

 

 

RUSINICA RUSINICA RUSINICA RUSINICA :)

 

 

Pana ieri, daca ma intreba cineva de intalnirea de la brasov, mai exact Darste, ziceam ca este o adevarata experienta, lume multa, motoare supertari, distractie ect.

 

Acum ce pot sa zic ? Vi se pare deplasat daca zic 'imi bag p....la' ?

 

Eu m-am lasat de cross si enduro, ca m-am saturat de praf si de noroi.

 

Imi spal tricicleta, sa fie frumoasa foc, sa vada ceilalti posesori de fraierbleid ca a mea este cea mai frumoasa (defapt acest lucru se stia de mult ;) ), cand vad ce conditii sunt, mai exact nu vad nimic de atata praf, credeam ca fac infarct.

 

M-am intalnit pt cateva min cu Coxaru si Pantera Roz, Dopeman a fugit mai devreme de frica mea (destept baiat :) ), toate bune si frumoase, dupa aia vad cum un rocker beat cade cu motorul peste un cort (sper ca n-a fost nimeni inauntru), am zis ca pana aici a fost.

 

In drum spre casa mia cazut proteza din gura din cauza drumului facut special pt motoare de viteza. :D

 

Am auzit aztazi ca a avut loc la pranz un accident mortal in comuna Ozun, la vreo 15 km de locul intalnirii, asa ca as zice ca a fost un weekend dezastruos !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am fugit de frica ta....... forum-ul e un lucru, dar cand vine vb de confruntari directe, ma retrag..... :lol:

am auzit si eu de accidentul de la la Ozun, se pare ca a fost o depasire nereusita, pacat. Oricum, sper sa ne revedem in ocatii mai fericite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...ne-am intalnit....eu si Coxaru :lol: . Kata era plin de spume din cauza prafului :( , Dopemanu' parca era picat din stele :P , Zoli ne-a salutat si s-a carat sa manance...mancare s-a facut :D Au fost mai multi fireblade-isti care habar n-aveau de forum, decat noi :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am putut sa citesc pana acum pe forum, SINGURUL lucru pt care-mi pare rau ca nu am venit la Brasov a fost ca nu am reusit sa ma intalnesc cu voi. Desi, dupa cum vad, mi-ar fi fost greu, avand in vedere ca fiecare a stat cateva ore.

Am mers la o cabana, undeva tot pe la munte, unde fratele meu si-a tinut ziua (Zeno, n-am avut nicio dezvirginare :lol: ).

Cam asa am ales noi sa ne petrecem weekendul, nu in praful de Brasov.

post-28093-1217794077_thumb.jpg

post-28093-1217794161_thumb.jpg

post-28093-1217794251_thumb.jpg

post-28093-1217794280_thumb.jpg

post-28093-1217794297_thumb.jpg

post-28093-1217794330_thumb.jpg

post-28093-1217794347_thumb.jpg

post-28093-1217794371_thumb.jpg

post-28093-1217794403_thumb.jpg

post-28093-1217794481_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati pus careva asa ceva pe motor? incap ??? eu merg in 3 sept in turul romaniei si merg cu pasager si bagaje cu un 929 rr . vreau sa pun gentile astea pe ea da as vrea sa stiu daca poate sta pasagera inainte sa le comand si apoi sa nu mi fie bune

multumesc

33namwy.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un gust amar si dejamagire totala....

Asteptam intrunirea asta de ceva vreme si cand am vazut de pe marginea strazii unde e :P , imi venea sa ma intorc inapoi( ba da chiar intrun iarmaroc de vite)

Poti sa-ti ceri mii de scuze ca nu mai au valoare ...ca nu au gasit alta ca cealalta nu avea grupuri sanitare, ca nu stiu ce.... jalnic

Frate daca simti ca nu esti in stare sa gasesti o locatie pe masura nu o mai fa...nu purta omu de la 400km ca sa il bagi intrun iarmaroc de vite sa is puna cortul si sa se simta bine.....

Pai normal ca in prima dimineata sa plece jumatate din motociclisti...

Rusine.....

Nu cred ca voi mai participa vreodata la intrunirea de la Brasov, vin numai daca se pun poze cu locatia si cu conditiile care sant..

Si colac peste pupaza mai vine si nea militeanu pe la 12 noaptea...sa nu mai turam motoarele ca deranjam pe cei cu casele din jur si-i posibil sa ne evacueze.....deci deadreptul JALNIC....fara cuvinte...

 

Dar pana la urma am venit pentru oameni!

Vorba lui Pantera....

Si marea intalnire a fireblad-istilor a fost compusa din moa si Pantera si alti cativa care nu am mai iesit de dupa corturi si inca cativa care au venit dar au si facut coltul tot atat de repede pe cat au venit

Si am ramas cu Pantera si cu gasca ei si :lol: am tot stors sticlele de wisiky pana tarziu in noapte...

Intrun cuvant per total a fost o mare intrunite cu ghilimelele de rigoare.....

 

E...da va astept la inntrunirea de la Radauti de peste doua saptamani, care sper sa aiba o locatie de sa le pice plobele daca le au la cei ce au organizat la Barsov....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SEFU...CU TINE NU VORBESC...CA NU AU VRUT SA IMI VEZI FATA...

 

Ai spus ca ma imbeti ca alea alea...si nic....

Da las ca ai ramas macar tu cu plamanii curati ca la noi deja is negri!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Narcis, stii bine ca :lol: dar cand toti te lasa balta ..sincer nu'mi ardea sa plec singur 470km ca sa vin la prafarie ..ar fi fost prea plictisitor drumul

am vazut ca a fost in dezastru total ..pacat

imi pare rau ca nu m'am intalnit cu voi ..dar imi pare si bine ca n'am facut atata strada ..as fi avut un gust amar acum, si plamanii plini de praf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati pus careva asa ceva pe motor? incap ??? eu merg in 3 sept in turul romaniei si merg cu pasager si bagaje cu un 929 rr . vreau sa pun gentile astea pe ea da as vrea sa stiu daca poate sta pasagera inainte sa le comand si apoi sa nu mi fie bune

multumesc

33namwy.jpg

 

 

am vazut pe fireblade si genti de plastic. trebuie sa fie, mai ales de material textil. daca afli sigur ca se potrivesc, o sa-mi comand si eu o pereche. spune-mi pls de unde si prin cine. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai nicule.... noi cand ne vedem? ca astia s-au tot vazut. ne vedem undeva pe la jumatatea drumului? sau la intrunire la bukovina. la radautzi.

 

As da o Sighisoara sambata/duminica. Sau o Sovata.

Cum e drumul de la Balauseri la Sovata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati pus careva asa ceva pe motor? incap ??? eu merg in 3 sept in turul romaniei si merg cu pasager si bagaje cu un 929 rr . vreau sa pun gentile astea pe ea da as vrea sa stiu daca poate sta pasagera inainte sa le comand si apoi sa nu mi fie bune

multumesc

Poate sta pasagerul fara probleme. Are colegul meu de garaj pe zx6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am ajuns vineri iar sambata dimineata am venit spre casa

Imi pare rau ca nu am stat la intalnirea firebladistilor dar vineri m'am varsat pe cheia din cauza unei carute...

Motorul este ff ok la cum a fost iar eu 3 julituri desi eram echipat full piele

In 2-3 zile sper sa fie gata si sa nu ramana vreo urma

Mertzan stickerul RR de pe partea dreapta poti sa il faci sa fie ff aproape de original?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am ajuns vineri iar sambata dimineata am venit spre casa

Imi pare rau ca nu am stat la intalnirea firebladistilor dar vineri m'am varsat pe cheia din cauza unei carute...

Motorul este ff ok la cum a fost iar eu 3 julituri desi eram echipat full piele

In 2-3 zile sper sa fie gata si sa nu ramana vreo urma

Mertzan stickerul RR de pe partea dreapta poti sa il faci sa fie ff aproape de original?

 

 

se poate frate.... argintiu nu?

 

 

Backup_of_sigladebrodat.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi'a povestit alexutzu intamplarea cu pricina ..sa'ti bagi xxxx in ele de carute ..pe drumurile nationale

am fost spre oradea ieri sa iau marfa ..erau o gramada de caldarari cu carutele pe drum ..cum e posibil??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi'a povestit alexutzu intamplarea cu pricina ..sa'ti bagi xxxx in ele de carute ..pe drumurile nationale

am fost spre oradea ieri sa iau marfa ..erau o gramada de caldarari cu carutele pe drum ..cum e posibil??

 

 

 

nu e vb de carutze... dar mai lasa prajituri pe jos :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...