Sari la conținut

Accident intre Rasnov si Predeal


supergica
 Share

Postări Recomandate

Pentru mine personal:

 

- clasa politica

- nivelul scazut al economiei

- manelistii cocalari

- genunchiu drept (accidentat la fotbal)

- fosta nevasta

 

Dar de ce intrebi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intrebare pentru "noi membri" ai forumului: cum ati ajuns aici, pe forumul asta si pe topicul asta? Ati luat la purecat toate forumurile de moto romanesti?

 

Intrebare pentru admini/moderatori: cu facebook se poate oricine loga pe forumul asta, fara o alta pre-autorizare a contului? De ce sunt permise toate trollingurile, flame-urile, injuriile si in general porcelile din partea acestor "membri" noi in timp ce un user normal e taxat de obicei imediat?

 

ps: se pare ca nici macar nu le sunt textele cenzurate de "robotul" formului ... interesant ....

Editat de stokerel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

@Razvan Dumitru/Romina Ioana/Geo Georgeta & toata gasca de amici, va mai spun odata, daca intrati pe forum si puteti aduce ceva informatii utile acestui topic sunteti bineveniti. Daca insa intrati doar ca sa faceti flame fara sa spuneti nimic atunci urmatorul warn va fi si ultimul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cui crezi ca-i pasa de tine sau de prietenii tai? Voi v-ati introbagat singuri in discutie si v-ati batut cu pumnul in piept ca detineti adevarul absolut... dar nu il divulgati nimanui.

Ati fost intrebati de 15 ori pana acum "care-i faza cu accidentatul?", dar va faceti ca nu vedeti si porcaiti in continuare pe aici.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru "noi membri" ai forumului: cum ati ajuns aici, pe forumul asta si pe topicul asta? Ati luat la purecat toate forumurile de moto romanesti?

 

Intrebare pentru admini/moderatori: cu facebook se poate oricine loga pe forumul asta, fara o alta pre-autorizare a contului? De ce sunt permise toate trollingurile, flame-urile, injuriile si in general porcelile din partea acestor "membri" noi in timp ce un user normal e taxat de obicei imediat?

 

ps: se pare ca nici macar nu le sunt textele cenzurate de "robotul" formului ... interesant ....

 

Si eu sunt logat cu facebookul , asta nu denota ca nu esti un user serios .

Intr-adevar nu stiam de "robotul" forumului care cenzureaza dar nici n-am incercat ceva dubios ca sa fiu cenzurat.

Sa inteleg ca acum am devenit o oaie ca-s logat cu facebooku ? :alcy: :alcy:

» Post actualizat in 19 Apr 2016 14:58

Pentru mine personal:

 

- clasa politica

- nivelul scazut al economiei

- manelistii cocalari

- genunchiu drept (accidentat la fotbal)

- fosta nevasta

 

Dar de ce intrebi ?

 

 

Iti mai dau un 10, si daca ai carnet de pe italia mai primesti unul !!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt logat cu facebookul , asta nu denota ca nu esti un user serios .

Intr-adevar nu stiam de "robotul" forumului care cenzureaza dar nici n-am incercat ceva dubios ca sa fiu cenzurat.

Sa inteleg ca acum am devenit o oaie ca-s logat cu facebooku ? :alcy: :alcy:

» Post actualizat in 19 Apr 2016 14:58

 

 

Iti mai dau un 10, si daca ai carnet de pe italia mai primesti unul !!!!!!!!!!!!!!

 

Pastreaza-ti notele si fa ce vrei cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de bine îl cunoașteti pe acest băiat sau daca îl cunoasteti,dar s a mers prea departe...,respect părerea fiecăruia dar sa aveti la rândul vostru respect fata de el,dintr-o clipa de neatenție s a ajuns aici,însă nu noi suntem cei care trebuie sa judecăm,oricui i se poate întâmpla,daca o sa vrea sa se apere cu siguranta o va face,pana atunci va rog sa ne respectam,zi buna

 

Suntem d-acord . Nu taiem si nici nu spanzuram .

Topicele de acest gen sunt deschise pentru mai multe info despre accidente si eventuale comentarii de ce s-a intampalt cine a fost de vina , cine a fost neatent.

Voi ati luat-o prea personal si nici macar nu ati descris exact ce s-a intamplat.

 

Sanatate rider-ului si toate cele bune .

» Post actualizat in 19 Apr 2016 15:09

Daca nu bati campii , nu .

 

Bat campiile si covoarele din cand in cand :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o clipa de neatentie l-a bagat pe prietenul tau in spital. Daca vrei sa-i faci un bine, explica-i ca e gresit ce a facut. Daca nu a inteles singur, slabe sanse sa-i poata explica altcineva de ce nu e bine s-o arzi pe strada ca pe circuit fara permis valabil, posibil fara asigurare, fara numar de inmatriculare si fara sa cunosti suficient de bine atelajul pe care-l conduci.

 

Dar macar atat puteti face voi, ca prieteni. Sa-i explicati ca a gresit, ce a gresit si sa va asigurati ca nu se mai repeta. Asta dupa ce-l ajutati sa-si revina.

 

De restul oricum nu-i pasa nimanui, nu-i ca si cum comunitatea motociclistilor din rromania o sa vina sa-l puna pe picioare pe prietenul vostru. Sau sa-l traga de urechi cand greseste.

 

Aici nu se trag decat invataminte. Invatamintele pentru mine sunt sa nu-ti faci prieteni mai varza ca tine.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Romina, Georgeta, Razvan & Co

Pe scurt situatia sta asa:

- inteleg ca baiatul are carnet de peste zece ani si o experienta vasta. Din pacate rezultatul nu ne arata acest lucru.

- ceea ce trebuie sa intelegeti este ca prin inconstienta lui, pentru ca daca are carnet de atita timp si experienta mare ceea ce a facut este inconstienta, a pus viata unor oameni in pericol. Faptul ca ''nu a omorat pe nimeni'' (argument tampit tipic romanesc) s-a datorat norocului, adica ca nu a fost nimeni prin preajma. De obicei pe acel treseu sunt oameni la plimbare sau la un gratar.

- sa intelegeti ca a circula cu o motocicleta aflata intr-o stare tehnica precara si intr-un mod periculos pe un drum public este acelasi lucru cu a te juca printre oameni cu o arma de foc incarcata. Doar providenta te ajuta sa nu provoci o nenorocire

- ne pare rau ca ajuns in spital, dar si-a facut-o ca mana lui. Ii urez sanatate si sper sa isi revina

- nu trebuie sa continuati ''sa ii aparati imaginea'' (parca asa ati spus). Ce mai este si prostia asta de curtea scolii? Daca erati cu adevarat prietenii lui trebuia sa faceti ceva sa nu ajunga in aceasta situatie. Daca mai sunteti prietenii lui aveti grija de el, nu de ''imaginea'' lui.

 

Aici lumea doreste sa afle de ce s-a intamplat cate un accident si daca putem invata ceva ca sa nu patim si noi la fel.

 

Lumea nu judeca, dar nici nu ia lucrurile personal cum bag seama ca tocmai a facut Georgeta. Faptul ca Georgeta s-a simtit atinsa in aripa arata o doza de egocentrism din partea ei. Lucru valabil pentru tot grupul vostru. Aici se discuta despre prietenul vostru, nu despre voi (desi dupa cum scrieti e loc de o discutie ampla), si daca vreti sa il aparati ''de motociclistii astia rai si lipsiti de empatie'' o faceti in primul rand cu argumente pertinente si oricum fara sa va pese daca oricare dintre voi veti fi loviti in aripa.

 

Decat se pierdeti vremea pe aici mai bine mai dati o fuga la el la spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma cunosti...asa ca nu iti mai da cu parerea. Hai pa!

Ba te cunosc. Prin prisma a ce ai scris p-aici. Cat despre parere, pot sa-mi dau cu parerea si despre Dumnezeu, ce m-ar impiedica in legatura cu tine?!

» Post actualizat in 19 Apr 2016 15:29

Daa .si cel ranit este cosmin draghici..daca sunteti atat de curiosi ...de ce nu va aratati si voi ?:-)

» Post actualizat in 19 Apr 2016 13:23

Poate ne intalnim in trafic :-) sa stim.sa nu ne salutam :-))

Pentru ca nu noi am dat buzna peste voi cu prostii in gura.

» Post actualizat in 19 Apr 2016 15:32

Aveti ceva personal cu acest băiat?da,ii suntem prieteni...nu inteleg ce problemă aveti voi?ce va fute pe voi grija?

Nu, ba, cu el n-avem nimic, noi comentam accidentul cand ati aparut voi din spula marii!

Acum avem ceva, intr-adevar, dar cu voi, nu cu el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dar intrebarea mea este de ce nu va opriti voi in primul rand in a posta referitor la noi la conturile noastre la genul de muzica pe care il ascultam si toate aceste discutii pe care voi le starniti...

Pentru ca nu-i suportam pe aia care vin "la noi in casa" sa ne explice ce avem voie sa spunem si ce nu, despre ce avem dreptul sa ne dam cu parerea si despre ce nu!

D-aia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vrea Speedy sa spuna e ca e suparat pe ceva, dar nu stim pe ce. Si voi tangential ati reusit sa-l scoateti din sarite cu atitudinea de pixde oparite.

 

Intre noi fie vorba, atat voi cat si el exagereaza. Si niciunul nu aduce nimic constructiv discutiei. Da sunteti interesanti de urmarit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact

» Post actualizat in 19 Apr 2016 15:40

Pai de ce nu va intalniti la o cafea sa discutati despre accident ..o faceti pe forumuri publice

..aici poate intra oricine din cate vad ..si isi poate da cu parerea ..( am intrat in casa ta ..pfff)

 

Data viitoare sa scuturati bocancu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu i suportati pe aia care vin la "voi in casa",nici noi nu suportam pe aia care isi dau cu părerea asa aiurea

O sa ne creasca par pe limba de la atata stres.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu i suportati pe aia care vin la "voi in casa",nici noi nu suportam pe aia care isi dau cu părerea asa aiurea

Pai si atunci lamuriti-ne voi... de 15 pagini dati din taste intr-una si nu spuneti nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, dar nimeni nu o zice: lumea e circumspecta pe aici pentru ca toti cocalarii care o ardeau pe o roata fara cauciucuri, RCA sau echipament si si-au luat RIP erau descrisi ca 'baiat bun, linistit, nu supara pe nimeni, era mereu atent, nu stiu cum s-a intamplat". Iar unii dintre ei au mai luat si niste nevinovati/e cu ei. Pana la proba contrarie, din postul original se bifeaza o parte din cele de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măi, (prietenele accidentatului) trebuie să realizați că aveți aşa o atitudine "de parcă v-a sărit o doagă" şi zău dacă aş fi pomenit vreo ceva despre asta da' mi-am amintit că e pe-aci pe forum un coleg, dulgher priceput...

 

Eu zic aşa: sănătate băiatului că e cea mai importantă, sper să-şi revină complet şi să învețe ceva din toată pățania asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

romina aia e destul de buna...ar merge o tura. cu motorul, desigur.

 

on topic: cand ma gandesc ca s-au scris 9 pagini (la unele replici am ras copios) partial pt ca am intrebat io retoric ce rider e ala fara A...

» Post actualizat in 19 Apr 2016 17:45

totusi...acu am o dilema: sa-i dau friend request?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

romina aia e destul de buna...ar merge o tura. cu motorul, desigur.

 

on topic: cand ma gandesc ca s-au scris 9 pagini (la unele replici am ras copios) partial pt ca am intrebat io retoric ce rider e ala fara A...

» Post actualizat in 19 Apr 2016 17:45

totusi...acu am o dilema: sa-i dau friend request?

 

Vreau si eu facebooku lu' Romina ca e singura pe care n-am vazut-o :eek:

Dai add , poate va certati si-n privat despre rideri fara A

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact

» Post actualizat in 19 Apr 2016 15:40

Pai de ce nu va intalniti la o cafea sa discutati despre accident ..o faceti pe forumuri publice

..aici poate intra oricine din cate vad ..si isi poate da cu parerea ..( am intrat in casa ta ..pfff)

In afara de libertatea de a-mi da cu parerea despre orice, o am si pe aia de a-mi da cu parerea oriunde sunt primit. Si aici sunt, inca, primit. Cand n-oi mai fi o sa-mi dau cu parerea in alta parte. Dar nu pentru ca asa vrei tu.

» Post actualizat in 19 Apr 2016 18:00

Voi nu i suportati pe aia care vin la "voi in casa",nici noi nu suportam pe aia care isi dau cu părerea asa aiurea

Asa si? Ce poti sa faci?! Stii vorba aia de cand eram io mic: "Ia-te cu mainile de tur si sari in sus!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- ceea ce trebuie sa intelegeti este ca prin inconstienta lui, pentru ca daca are carnet de atita timp si experienta mare ceea ce a facut este inconstienta, a pus viata unor oameni in pericol. Faptul ca ''nu a omorat pe nimeni'' (argument tampit tipic romanesc) s-a datorat norocului, adica ca nu a fost nimeni prin preajma. De obicei pe acel treseu sunt oameni la plimbare sau la un gratar.

Ironic, in week-end-uri pajistile alea sunt pline de oameni la iarba verde, copii la joaca, gratare, etc. .

 

 

In rest, ramane cum am stabilit, gasca de petarde.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...