Sari la conținut

Poze


Kiki
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am citit si in manualul de fabrica.

Ma uit pe bord si il schimb.

ZICE PRODUCATORUL CA:in motor intra 1.2 l ulei,dupa care se completeaza daca e necesar.Eu am tot completat"putin" cu vre-o 400 ml pana a ajuns in partea de sus a "vizorului".DATE CERTE de la producatorul asta nu gluma.

Mai zice producatorul ca:"10w40"full sintetic.Ktm in italia mi-a dat 20-60 motorex.Pe cine sa credem?Pana la urma pe MOBIL 1 ca e cel mai sincer si ieftin.In yamaha am bagat mobil si 15.000 km peste cei 30.000 "reali" cu care a venit nu a tusit si nu a stranutat,nici macar nu a sughitat.

Voi ce bagati in ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yacco sau putoline, de la putoline ti-l recomand cel competition..iar in legatura cu ce zice cartea si cat ulei intra in exc-uri stiu despre fiecare de cat e nevoie nu mai e nevoie sa ma consult in manual..si daca ai vreo nelamurire nu ezita sa ma intrebi...poate iesim sambata daca tine si vremea cu noi, dar mai vb pana atunci..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare:

 

Spo sunt, din Cluj, Seth RC si cred ca ar trebui sa va arat poze cu motorul meu, desi o mare parte din voi deja il stiti.

 

Scuze, chestia asta trebuia sa o fac anul trecut, dar asta este.

post-12375-1236588185_thumb.jpg

post-12375-1236588234_thumb.jpg

post-12375-1236588245_thumb.jpg

post-12375-1236588255_thumb.jpg

post-12375-1236588271_thumb.jpg

post-12375-1236588279_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare:

 

Spo sunt, din Cluj, Seth RC si cred ca ar trebui sa va arat poze cu motorul meu, desi o mare parte din voi deja il stiti.

 

Scuze, chestia asta trebuia sa o fac anul trecut, dar asta este.

 

 

Frumos motor,e un sport-touring foarte comod si destul de bun pentru drumurile noastre are o stabilitate incredibila.seria 2004+(adica al tau)este cu racire pe aer ca si la seria 2004-?asta ar fi un dezavantaj,nu foarte mare..dar este:D.sa ai noroc de el

 

asfalt uscat

Editat de khrisstyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pun si eu opoza daca nu va deranjeaza bineinteles! Cu frumusetile prietenului meu si (cea mica neagra in restaurare momentan a mea :angryfire: )

 

Sper sa va placa. Cea rosie e un MZ ETZ 250cmc urmat de fortosul IJ 350cmc, apoi de vitezomanul Jawa california din '90 tot de 350cmc si mititelul inclusiv cel mai nou adus in familie e Jawa CZ 125 cmc! (mic, dragutz, nu consuma mult eperfect ptr zile aglomerate)

Toate sunt minunate !

 

 

 

dscf0147jbx.th.jpg

 

 

P.S Sa vina vremea calda sa ma pot da pe vitezoman;< :angry:

 

 

Asalt uscat si zilele calduroase sa vina cat mai rpd!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mc frumos, din cate am vazut e cu racire pe ulei si tocmai a suportat mici modificari (estetic vorbind).

 

Asfalt uscat si multi km ride on.

 

Vine caldura oameni buni, in sfarsit! :blink:

 

Spo

 

Seth RC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul sezon full pt mine (am motor de la inceput :crack:), m-am gandit sa va arat o poza cu el (ala albastru) si cu al lui varu-meo (prepeleac pe forum) - ala negru. De saptamana viitoare probabil o sa ne si vedem pe la iesiri, ca acuma tre sa plec din oras :D

Numa bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am marea placere sa adaug inca un Bandit la colectia (foooarte frumoasa :blink: ) a Clujului. Deocamdata e in Sibiu, urmeaza sa o inmatriculez pe numele meu (si pe CJ) cat de curand. Si cand mi se va da unda verde (a se intelege: voi fi in stare sa o stapanesc destul de bine incat sa ma bag in traficul Clujului. Deocamdata ne obisnuim una cu alta prin zonele necirculate din Sibiu.) ne vom intalni prin Cluj des. Foarte des :blink: :unsure:

 

post-12599-1239004625_thumb.jpg

 

post-12599-1239004718_thumb.jpg

 

post-12599-1239004743_thumb.jpg

 

post-12599-1239004694_thumb.jpg

 

post-12599-1239005850_thumb.jpg

 

Andreea

Editat de Caly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am marea placere sa adaug inca un Bandit la colectia (foooarte frumoasa :blink: ) a Clujului.

Frumos motor. Deja poti sa zici colectia de "bandit-uri" a Clujului,ca deja numa eu stiu o gramada in cj.

ne vom intalni prin Cluj des. Foarte des :blink: :unsure:

Te asteptam pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am marea placere sa adaug inca un Bandit la colectia (foooarte frumoasa :blink: ) a Clujului. Deocamdata e in Sibiu, urmeaza sa o inmatriculez pe numele meu (si pe CJ) cat de curand. Si cand mi se va da unda verde (a se intelege: voi fi in stare sa o stapanesc destul de bine incat sa ma bag in traficul Clujului. Deocamdata ne obisnuim una cu alta prin zonele necirculate din Sibiu.) ne vom intalni prin Cluj des. Foarte des :blink: :unsure:

 

 

 

Andreea

supeeerb banditul, sa-l stapanesti sanatoasa si fara incidente.

se vede ca cine l-a avut inainte a avut grija de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de urari si aprecieri. :blink:

 

@andrei_c Asta era si ideea pe care intentionam sa o exprim :lol: Multumesc ca ai reformulat sa se inteleaga mai bine.

 

@stancu5 Asa e, s-a avut muuuulta muuulta grija de aceasta motocicleta. Noi ne stim de cand a fost adusa in Romania din Germania(a fost a prietenului meu), si a stat in garaj, la casa - vara, si in casa, in camera prietenului meu - iarna :blink: . Au intrat in ea bani cat inca o data pretul de cumparare. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci ma infig si eu cu al meu cbr f2 made cafe -racer

inca nu-i gata dar deja cam suceste ceva gaturi pe strazi

povestea ei cap coada pe un alt topic ceva mai incolo

 

:rolleyes:

Sa ai noroc de ea,Mishule si parte de multe bucurii impreuna.

Mishule,nu cumva din cauza ca e sucit numarul? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...