Sari la conținut

Accident jud Cluj , Vistea


foxxbiker
 Share

Postări Recomandate

Nasol daca e cu pata de ulei. asta e cea mai mare frica a mea, sa fie ulei sau orice altceva alunecos pe drum.

trăim în România, ţara tuturor posibilităţilor..

 

însănătoşire grabnică.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da...administratorul drumului.

Apoi el se scoate cu faza NEADAPTAREA VITEZEI CORESPUNZATOARE LA CONDITILE DE DRUM , la care omul legii il va baga pe rider la inaintare.

Refacere cat mai rapida !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar daca pata de ulei era acolo de doar 5 minute? Cine demonstreaza contrariul?

Scrie si in stire , cu o zi inainte acolo a mai fost un accident , in aceeasi curba , intre un autoturism si o duba. Daca te uiti la pozele de la primul accident , tot asfaltul a fost acoperit cu ulei .

 

http://ziarulclujean.ro/video-accident-grav-judetul-cluj-la-vistea/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei au dreptate, insa nu cred ca stiu sa se exprime. Si eu AS vrea sa fie tras la raspundere cineva, dar daca pata de ulei era acolo de doar 5 minute? Cine demonstreaza contrariul?

Intr-o lume ideala, se intervenea imediat. Cunosc incediu cu poluare (superficiala e drept), unde vin angajatii ISU cu 2 butoaie cu... nisip. Fix-pix. Accidente unde se intervine tot cu... nisip sau rumegus, nici eficient si nici eco-friendly cum s-ar zice. Nici macar colectat dupa, dat pe marginea drumului, unde la prima ploaie...se scurge tot ce a absorbit nisipul/rumegusul. Trecand peste 'aberatiile' legate de protectia mediului, sunt produse mult mai bune (si relativ ieftine) cu care se poate interveni, scopul principal fiind protectia cetatenilor tarii, care trec prin zona si risca sa dea cu masina/mobra de gard din cauza uleiului, motorinei, antigelului, etc.

 

Scenariul eficient ar fi asa: un cetatean trece pe acolo si vede ca ceva nu e in regula. Suna si declara la autoritatile statului care delega administratorul drumului sa rezolve problema, se emite factura poluatorului (functie de tipul incidentului si daca e gasit si cel mai important SE PLATESTE respectiva factura). Accident in zona dupa ceva vreme -> inseamna ca administratorul nu si-a facut treaba; intra in joc autoritatile competente, invita o firma specializata -> se face curatenie, se emite factura catre administrator, ancheta de ce nu s-a intervenit in timp util. Problema e ca...tara noastra e cam stricata cu sanse mici de reparatie cand vine vorba de treburi cu adevarat importante, dapai un drum... uitat de lume :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei au dreptate, insa nu cred ca stiu sa se exprime. Si eu AS vrea sa fie tras la raspundere cineva, dar daca pata de ulei era acolo de doar 5 minute? Cine demonstreaza contrariul?

Nu conteaza de cat timp e acolo, trebuie sa fie curatata. Stiu ca suna aiurea, dar ia incearca tu sa ii spui unui politist ca acum 3 min cand te-ai urcat in masina iti mergea faza scurta si pe partea stanga, nu doar pe dreapta, vezi ce zice.

 

Dar intr-adevar in Romania sunt convins ca soferul va fi scos vinovat in 99% din cazuri pentru neadaptarea vitezei la conditiile de drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

curba aia e tare fwututa!

si nici nu e semnalizata corespunzator.....

pt cei ce vin dinspre autostrada sau E60, este dupa o lunga linie dreapta, la sfarsitul careia lejer ai 100+ (asta asa ni, ca sunt rezervat :) )

curba deosebit de periculoasa, dar fara semnalizari corespunzatoare

si drumul este destul de ingust, multi nu reusesc sa tina banda in curba aia si trec pe contrasens

saptamanal se intampla acolo accidente.....

 

pata de ului e f posibil sa fi ramas dupa accidentul de vineri.....

 

recuperare usoara colegului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat se vede 7100-le pe asfalt. Sanatate motociclistului.

Observatia asta imi aduce aminte de bancul: '' Ce poate fi mai odios ca imaginea unui copil intr-o pubela ? Un copil in doua pubele...''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta e o mizerie , nu e un banc .

Lasa-l. Asa intelege el sa-si faca reclama la picuratoare.

 

Ontopic: Daca acolo a fost accident cu varsare de ulei cu o zi-doua inainte, inseamna ca politistii ajunsi la fata locului fie n-au anuntat administratorul drumului sa ia masuri, fie administratorul drumului a facut treaba de mantuiala. Asta presupunand ca uleiul de pe carosabil a fost factorul determinant in accidentul cu motocicleta.

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum centura asta e prost intretinuta,, ii doare fix in basca de drumari de o pata de ulei!

pe aici trec si camioanele care lucreaza la autostrada (portiunea Gilau -- Nadaselu), care aduc un strat imens de noroi pe carosabil, cu fix o curba inainte de curba asta unde s-a intamplat accidentul

deci cand ploua, sau este umezeala iti dai seama cum e acolo ce flescaiala....

si se spala o data la o saptamana carosabilul pe portiunea aia, si dureaza fix pana a doua zi, ca dupa aia iarasi se umple de noroi de la camioanele astea care lucreaza la autostrada.... nu-i intereseaza pe nimeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o mizerie , nu e un banc .

.

Lasa-l. Asa intelege el sa-si faca reclama la picuratoare.

 

 

Prea o luati si voi la propriu!.... De umor negru ati auzit ? Vous n'etes pas Charlie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...