Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Domnu Marcel (aka bachus_21), a sosit coletul cu tamburul comandat de la dumneata si am constatat ca tamburul e mult mai mare ca diametru, nicidecum de 118 mm cum mi-ati spus dumneavaostra.

Nu a costat o avere, insa nu am ce face cu el. Daca stiam si imi spuneati dimensiunea adevarata si corecta, de la bun inceput, nu-l mai comandam.

Pacat :lol:

 

Aceasta e diametrul adevarat al tamburului, de la un ferodo la celalalt, nicidecum 118 milimetri:post-25487-1295966322_thumb.jpg

:) :) :D E clar, sunt idiot.

Te rog sa ma crezi, nu a fost deloc rea-intentie;in acea seara am masurat saboti, alternatoare si uite ce a iesit...cred ca trebuia scris 188.(cand am scris 118 nu aveam de unde sa stiu ca la diametrul ala t-ar fi buni)

Nici gand sa ramai cu banii dati aiurea.

Te rog, daca tot te-ai incurcat cu asta, margi pana la posta si trimitemi-l inapoi cu ramburs suma platita plus taxa pe care va trebui sa o platesti pentru expediere.

Imi cer scuze pentru incurcatura si iti multumesc pentru intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :) :) E clar, sunt idiot.

Te rog sa ma crezi, nu a fost deloc rea-intentie;in acea seara am masurat saboti, alternatoare si uite ce a iesit...cred ca trebuia scris 188.(cand am scris 118 nu aveam de unde sa stiu ca la diametrul ala t-ar fi buni)

Nici gand sa ramai cu banii dati aiurea.

Te rog, daca tot te-ai incurcat cu asta, margi pana la posta si trimitemi-l inapoi cu ramburs suma platita plus taxa pe care va trebui sa o platesti pentru expediere.

Imi cer scuze pentru incurcatura si iti multumesc pentru intelegere.

Nu e nici o suparare, insa chiar aveam nevoie de acest tambur daca era pe dimensiunea 118 milimetri, caci cautam de mult un tambur asa mic cu aceasta dimensiune. Insa cu acest tambur trimis de dumneavoastra, chiar nu am la ce sa-l folosesc, imi pare rau. Eram bucuros daca se potrivea, asta este. O sa trec zilele acestea pe la posta, pentru a vi-l trimite inapoi.

Gresala e omeneasca, se intampla si la case mai mari.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ simson simson ce pret au seile? de pe ce sunt cele 3 care sunt la fel? a patra pare de rt 125.

Editat de lantz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din piesele de M 72 as vrea si eu o aprindere in stare buna daca este cu tot cu lulea si capac distribuitor. Eu am MT 10 la care am asa aprinderea. Daca se poate si cat face nene Simson -Simson ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

ce de piese ai dom'le ,ai de ajuns pt a monta una ?

 

 

Salve!Acum nu sunt suficiente dar,daca ar fi fost vorba de un Aprilia Scarabeo,adunam de un putregai complet,fara probleme.Numai bine!

Mesaj completat

@ simson simson ce pret au seile? de pe ce sunt cele 3 care sunt la fel? a patra pare de rt 125.

 

 

Seile s-au dat,imi pare rau.Curand pun poze cu ce a mai ramas si poate te pot servi cu altceva.Sa inteleg ca ai nevoie de doua sei complete?Pentru ce motocicleta,daca nu e cu suparare?

Mesaj completat

Din piesele de M 72 as vrea si eu o aprindere in stare buna daca este cu tot cu lulea si capac distribuitor. Eu am MT 10 la care am asa aprinderea. Daca se poate si cat face nene Simson -Simson ?

 

 

Nu am o asemenea piesa completa.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!Acum nu sunt suficiente dar,daca ar fi fost vorba de un Aprilia Scarabeo,adunam de un putregai complet,fara probleme.Numai bine!

salut !

am o Honda Scoopy de 80 cc ,nu e ea stralucita dar.....

sau tu vrei neaparat Scarabeo?

post-15361-1296059814_thumb.jpgpost-15361-1296059862_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !

am o Honda Scoopy de 80 cc ,nu e ea stralucita dar.....

sau tu vrei neaparat Scarabeo?

post-15361-1296059814_thumb.jpgpost-15361-1296059862_thumb.jpg

 

 

Frumusica Honda,parca e un copil suparat..Da,ma intereseaza Scarabeo,de capacitate mare.Am un frate care are unul de 150 cc si,daca stau bine si ma gandesc,s-ar putea face o treaba.Ai putea pune niste poze clare actuale cu asta de 25o?Oricum,ma bucur ca lupti sa-ti faci o motocicleta de epoca asa frumoasa,cum e m-ul 72.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seile s-au dat,imi pare rau.Curand pun poze cu ce a mai ramas si poate te pot servi cu altceva.Sa inteleg ca ai nevoie de doua sei complete?Pentru ce motocicleta,daca nu e cu suparare?

Mesaj completat

 

Sunt interesat de o sa de genul ala pentru nipru. doar una e deajuns,pentru locomotivar.pe aripa spate nu pun nimik poate doar un luggage rack.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru posesori de comuniste care au un motor ce sta degeaba

vand cadru complet de yamaha dt 80 cu prinderile de la motor modificate pt motor de voshod

cadru are tot numa sa ii puneti motor si la drum

pret 3 mil neg sau il vand pe bucati pentru cei care vor sa isi faca ceva de umblat pe dealuri si prin noroaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea pune niste poze clare actuale cu asta de 25o?Oricum,ma bucur ca lupti sa-ti faci o motocicleta de epoca asa frumoasa,cum e m-ul 72.Numai bine!

uite aici cateva poze cu ''putregaiu'' :)

post-15361-1296138865_thumb.jpgpost-15361-1296138921_thumb.jpgpost-15361-1296138978_thumb.jpgpost-15361-1296139048_thumb.jpg

post-15361-1296139392_thumb.jpgpost-15361-1296139501_thumb.jpg

post-15361-1296139674_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti postez si eu pe la voi.Am o furca de HOINAR si pinioanele de viteza,poate intereseaza pe cineva.

Mesaj completat

am aflat tarziu de beleaua care mio face el imi venise deja coletele

si am crezut ca sa potolit

da oricum nu mai am mtreaba cu el m-am mutat cu chirie si de acum ca sa nu mai existe indoieli

o sa platesc inainte .... o sa trimit bani si o sa astept pachetele

stiu ca nu e o scuza asta da imi pare sincer rau si aveti tot dreptu sa ma injurati

cum am mai zis nu vreau sa ma pun rau cu voi ca am nevoie de piese

 

toate bune

 

Au mai trecut si altii prin astea,SI CU PARINTII,SI CU NEVESTELE.Stai linistit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma ierte dom' moderator,

stiu ca nu-i comunista,dar o dezmembrez si poate vrea cineva cate ceva de pe ea sa-si puna pe utilajul din dotare.

m-a rugat un nene sa o iau si sa o iau ca imi da un ural desfacut pe ea,acum am luat-o si zice ca nu are bani sa investeasca in motoare ca are alte necazuri. in fine..

e functionala,nu are acte dar am de germania la alt motor ce l-am dezmembrat in vara.

honda 750 k 1979

poze

sal....mar interesa si pe mine daca o dezmebrezi roata spate cu furca dami un raspuns PM...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Se vand urmatoarele: Roata atas (banuiesc ca este de simson); Pinioane cutie de viteze jawa125cc; Chiuloasa cz175cc; Ambilaj Jawa125cc.

Chiuloasa de CZ 175cc o pot da la schimb cu una de Jawa 125cc :) .

 

CAUT SI EU O CHIULOASA DE JAWA125CC SI NU GASESC.

TOATE CHIULOASE DE JAWA125CC SA APELEZE LA MN.

post-61337-1296375026_thumb.jpg

post-61337-1296375050_thumb.jpg

post-61337-1296375068_thumb.jpg

post-61337-1296375081_thumb.jpg

post-61337-1296375188_thumb.jpg

post-61337-1296375208_thumb.jpg

post-61337-1296375217_thumb.jpg

post-61337-1296375234_thumb.jpg

post-61337-1296375242_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o pereche de amortizoare spate MZrt125,Daca nu ai gasit pana acum, fa tu un pret"normal" si ti le trimit. Numa bine.

 

Salut ma intereseza si pe mine telescoapele de spate mz rt 125, daca sta bine cromul pe ele si ai garniturile la capetele de arcuri. hai pe mess sa imi dai poze mai multe cu telescoapele de rt si un pret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...