Sari la conținut

Zugrav/Faiantar


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 278
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

paulica..la ct ai bagat in garsoniera, cu meseriasi, tralala ...vindeai garsoniera si luai un teren pe langa BUC si faceai o casa mica mica...peste ani de zile, faceai tu ce vroiai. e drept, stateai in trafic minim 3 ore pe zi.

 

eu nu as baga niciodata intr un apartament banii aia. la mine acasa este ca pe vremea lui Ceausescu dar curat. singura modificare , parchet !

 

toti banii mei s au dus pe benzina in motor.

 

nu mi am pus gresie moderna in baie, mi am luat parapanta. am pat de pe vrema lui Ceasca. o costat mult atunci. il curat profi la 3 ani. am pus un Topper de latex pe el, e demential.

 

nu mi am pus mobila , nici n am spart pereti, am 2 caiace..etc.etc..acum, fiecare cu ce l doare.

 

am avut scandal enorm in bloc, eu nu vroiam termopanele cretine care le pune primaria gratis. pana la urma le am pus, caci am vecini handicapati. si rau am facut..kkm as pe ele!

 

ce ciudat, daca nu mergi cu turma te ia lumea de nebun. am vazut in USa oameni care locuiesc in rulote tip apartament. e chiar pe Olx cineva care vinde, in Timis cred. am vazut una de 12 m pe 3m....o pui pe teren si aia e! da l naiba de beton!


» Post actualizat in 09 Sep 2017 10:10

in Salaj sunt la vanzare Mobile Home.

 

asta e din anii 2000, living + 3 dormitoare + 2 bai. complet mobilata. 8 000 euro.

 

decat sa stau la bloc lla etaju 8 prefer sa vand dracia de apartament , iau un teren pe langa Buc si asta e!..

 

ma rog, nu am locuit vreodata in asa ceva, nu stiu cum este in sezonul rece..dar par ok!

 

post-1254-0-77273700-1504951830_thumb.jpg

 

 


» Post actualizat in 09 Sep 2017 10:18

asta cea mai scumpa dar cred ca merita banii. https://www.autovit.ro/anunt/alta-casa-mobila-willerby-ID7Gn6C2.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e buba cu terenul langa bucuresti, eu consider ca daca nu am o statie de metrou la 5-10 min de mers pe jos de casa e nasol tare deplasarea in capitala asta.

 

Acum ca s-a dus perioada concediilor nici cu 2 roti nu mai e rentabil sa mergi in traficul din capitala. Si parca sa-mi petrec injurand 3 ore/zi in trafic nu e combinatie, nu pentru mine, m-as umple de bube.

 

Am facut Delta la cort de vreo 4 ori, in caiac.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p

 

attachicon.gif821945493_3_1080x720.jpg

 

 

» Post actualizat in 09 Sep 2017 10:18

asta cea mai scumpa dar cred ca merita banii. https://www.autovit.ro/anunt/alta-casa-mobila-willerby-ID7Gn6C2.html

lol, astea le iau gratis de la tiganii olandeji ...

 

Acuma spune drept, nu ai fost acuzat niciodata ca faci poante bune, asa-i?

asa asa, incearca sa spui ceva inteligent ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai important lucru cand montezi mobila de ikea e sa nu te ajute femeia ....

Ai si tu dreptatea ta dar la mine nu se pune..Din fericire..Electrician fiind ma pricep destul de bine la surubarit.De maritata sunt cu.n inginer.Si nu.i de Spiru..Acu' nu zic ca.i tehnica de racheta spatiala sa asamblezi niste bucati de pal dar la unele mai dai chix cateodata.

» Post actualizat in 09 Sep 2017 12:38

ZzTOP,ai copii?

» Post actualizat in 09 Sep 2017 12:40

La -20 grade ingheata,in rulota aia,si rahatu.n tine..Alea se preteaza la o clima pe masura nu la viscole si ger sustinut..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mobila de la Ikea este simplu de montat dar trebuie sa mai ai pe cineva langa tine, depinde de produs.

 

prefer sa locuiesc in rulota cu copil, decat in blocurile gri! cand ma uit la copii care se joaca printre blocuri si masini, mi se face mila.

 

am copilarit la curte, printr pomi , flori si animale. cel mai frumos.

 

cunosc o familie care locuieste pe un velier...

 

Paulynos, anul asta, 280 de km in delta cu caiac Riot Edge 11. singur..13 nopti. ma suna sotia mereu, altfel nu mai ma intorceam pana in iarna..ma gandesc la un traseu mai lung... Portile de Fier pana la Sf Gheorghe..


» Post actualizat in 09 Sep 2017 15:13

pe langa Bucuresti as locui intr un mobile home fara nicio problema. oricum ninge de 2 ori..

 

post-1254-0-11817600-1504969925_thumb.jpgpost-1254-0-37360200-1504969937_thumb.jpg

Editat de ZZTOP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bear Grylls zice altceva...

O panarama..

 

ZZTOP,deci n.ai copii..Inca.Dar tu esti mai solitar de felul tau? Ca zici c.ai stat singur.Da,ninge de 2 ori dar anul trecut ,parca.n decembrie,gerul a tinut.o langa cu saptamanile ca tot spuneau meteorologii ca nu stiu ce record se batuse.Eu sunt de acord cu ce spui tu acolo,ca.mi place si mie natura,singuratatea,doar ca unele chestii sunt mai dificil de adaptat cu traiul de zi cu zi intr.o capitala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e varianta in care Paulynos a cheltuit doar salariul pe o luna pentru amenajare, trai decent pentru o perioada si isi ia zborul cand se aliniaza planetele recuperand investitia la revanzare sau pastreaza si garsoniera pentru a acoperi o parte dintr-o eventuala rata la o locuinta mai spatioasa.

Mie-mi place cum a iesit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 2006 am avut stransi 1600 euro . am avut de ales intre a investi in garsoniera de 45 m sau sa ma duc cu motoreta prin lume. nu m am gandit mult. am plecat pe 6 sept

 

Cote D azure , Venetia, Monaco, pana in SPania, sus in Elvetia pe care am traversat o ..venit acasa Germania Austria Ungaria. o calatorie superba . nu s a comparat cu wc masii! e drept, fara nevasta si copil la vremea aia.. fiecare lucru la timpul lui.dar tot nu bag 100 milioane in wc. ma cacao pe el mai bine... :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am cheltuit agoniseala in 2006 pe un SRAD, in 2007 am facut credit ca sa-mi iau Golf si sa mai am bani sa ma plimb vreo doua luni dupa ce a trecut sezonul moto, cu nevasta-mea (atunci, nu inca ☺). Toate au rost, la timpul lor. De cand am familie, s-au schimbat radical prioritatile, bugetul pentru distractiile personale este redus la minim si mai degraba as baga bani intr-o cacastoare decenta decat intr-o moto mult dorita. O saptamana pe drumuri fara familie este de neimaginat (cand nu sunt pe mare, evident, ca mi-s marinar). Asa se schimba vremurile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Generic vorbind, eu zic ca acum este cel mai bine de făcut. Fiindcă după ce vine bebe numai un șantier în casa mai lipsește :).

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha, stati dom'le, nu a zis nimeni ca are copii sau ca asteapta, vorbeam si noi despre diverse. Cine stie care-s planurile omului, cert e ca pot diferi de ceea ce credem noi din diverse motive, prioritati de-ale lui pe care noi nu le stim si nu au de ce sa ne inteteseze, oricum. Barfitorilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto baia, nu am ce sa spun...

 

totusi, am fost in Germania, Austria, France..si am vazut bai mult mai modeste. deh! doar din cauza asta am fost noi tinuti in cusca aproape 50 de ani de comunisti.

 

consumam acum de spargem!!!! de mergi in Ikea < carrefour, dedeman...etc..e nenorocire. zici ca vine saptamana viitoare Ceausescu inapoi!

 

recomand o carte " Psihologia multimilor" Gustave le Bon...

 

daca nu ai baie nekerman, gesie de sus pana jos!!!!! cum spune " meseriasul" , masina noua si smart de ultima generatie, esti la marginea societatii!

 

am un amic la munte..o bagat gresie si faianta peste tot!....si mandru mai este. or , gresia si faianta se pun in tarile calde, evident.....in tarile nordice, am vazut 2 metri in bucatarie si putin mai mult in baie ! si in general se pune din alt material....

 

....nah! nu e un lucru rau acum, spune si A. Smith . consumul este motorul economiei. Consumati fratilor!!! cu ochii inchisi.

 

pao daca o baie mica e 90 de bulioane, bucataria 150 ca nimic..cuptor..mobila..frigider cat camara...ajungi in 300..

 

prefer sa locuiesc modest si sa investesc in educatioa copiilor...acum, depinde si de situatia financiara a omului.....eu am buget limitat.

 

poate Paulyca vrea sa inchirieze si sa si scoata banii in timp, lucru bun.

 

am deviat de la subiect.

 

Paulyca cum mai stai cu lucrarea? Gheorghe , unde esti fratica? tu ce parere ai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Da, da, corect :))).

Paulynos, c'mon man, mai bârfim și noi și lungim guma de mestecat pe aici. Baia a ieșit mișto, prețul "al care este", cu alte cuvinte ai scăpat de @bec sau cârcotașii care așteptau în bloc start...

 

Daca asta a fost bifata, eu zic ca acum are prinde bine un topic nou despre bătrânețe, pensii si/sau pensii private :)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...