Sari la conținut

Zugrav/Faiantar


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 278
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

4Gul mai face figuri, in schimb WIFI merge beton si prin beton, chiar si de 170 cm grosime, cum e la mine in pestera.

 

Sa ma explic: aia sunt 170 cm, nu 17, dar este vorba de o bretea cu lungimea asta si cu adancime variabila de sa zic in medie 10 cm si latime tot cam asa. Ma gandeam ca colegii forumisti nu o sa creada ca am infipt o teava intr-un perete de grosimea aia, la bloc.

 

Trollers gona troll, ce sa-i faci.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una / alta @andrei gras a fost singurul care a spus de la inceput pretul asta si toata lumea s.a mirat!

Uite ca omul a avut dreptate!

 

Wrong...

 

In 2016 am facut in regie proprie chestiile de mai sus si am iertat manopera, iar materialele au costat (~6500 lei).

 

Cel mai trist a fost sa scot faianta aia veche....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce-am bagat doua paturi si un dulap :))) Daca eram mai aproape, mergea o bere...

Sa-ti iei surubelnita cu tine, ca astia de la Ikea dau doar hexagon...

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva chef sa asambleze puzzleuri Ikea? Berea si pizza din partea casei, pe banda rulanta.

Ai mobila de asamblat? Zi ce model, eu am ceva experienta cu Ikea, canapea, dulapuri, corpuri de baza de bucatarie, dulapuri dormitor, chiveta pe blat. Stiu un atelier care debiteaza orice cota de material, pret aproape gratis, si pe loc.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am montat și eu unul din ala. Nu o sa îți ia mult timp. Doar sa ai spațiu de manevra și poate încă o mana de ajutor sa tina tabliile.

Aseară am încărcat într-o Skoda Fabia hatchback un dormitor Ikea compus din:

- pat 140x200

- saltea 140x200

- 2 somiere

- 2 noptiere

- 2 biblioteci

- 1 cómoda tv

- 2 cutii de lemn

- 1 sacoșă de tâmpenii

Sí încă mai era loc iar în fata era și un pasager :)))

post-43386-0-12408100-1504789640_thumb.jpg

post-43386-0-44719900-1504789703_thumb.jpg

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Și cu vârf și îndesat :)))). Bun asa.

Paul, nu știu cum este cu Ikea dar m-a rugat un amic sa ii ansamblez un dulap de încălțăminte de la Jysk. Noroc ca m-a prins cu toate sculele de tâmplar hobbyist... Ferească sfinții. O ieftinitura dar au trebuit inbus, chei, surubelnita + ciocan de guma.

Asa ca atenție la neatenție :). Daca tot pregătești berile alea măcar sa fie cu happy ending :)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pat meserias din fier forjat creca e o roaba de bani. Eu l-am luat pe asta ca are 4 sertare mari sub el.

 

Am asamblat eu vreo 3 scaune si alte nimicuri dar nu m-as baga de capu' meu la asamblat ditai hardughia. Trebe cineva sa tina macar de tabliile alea ca o miscare gresita si se rup prinderile alea, nu e afacere. Nu stiu de la jysk dar mobila de la ikea e destul de bine facuta la imbinari, greu e pana te prinzi cum imperechezi suruburile cu prinderile lor.

 

Am facut in schimb o treaba buna si am pus 2 prize care au fiecare o priza normala + 2x USB 2.1A, si nu sunt mult mai butucanoase decat o priza obisnuita.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...