Sari la conținut

Ce Facem Pe 14.01.2007 ?


sasser
 Share

Alegeti !  

92 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

astazi mi-am completat rca-ul cu cartea verder......sunt pregatit pt drum, tot astazi am achizitionat o mini camera video de montat pe casca asa ca duminica o sa filmez si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Domne dar cardul ala (cuvant urat) de sanatate trebuie? De asemenea sunt tare curios- la vara vreau sa merg cu Trabi la Zwickau, se fac 50 de ani de la lansare, iar trabul meu e pe numele nefestei shi ea nu vrea sa vina- imi trebuie ceva procura, se uita cineva pe talon? RCA ssi carte verde am...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca cei care au votat pt Ruse se vor alatura celor care au votat pt Veliko Tarnovo

 

Propun ca plecarea sa fie la ora 10 fara exceptii, e ok ?

Editat de sasser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca am RCA dar fara carte verde pot sa ies si eu la bulgari? am in schimb ceafa lata :lol: n-as vrea sa ma intorc de la granita inapoi :cheers: dati-mi si mie un raspuns pls care stiti, mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca iesirea spre Giurgiu e in partea opusa a Bucurestiului fata de Arc si ca e imposibil sa mergem grupati prin oras, plus cat timp se pierde, propun ca adunarea "finala" sa fie la intersectia drumului spre Giurgiu cu centura (imediat dupa pod). Evident, se mai pot forma grupulete si prin diverse puncte din oras, dar reperul pentru plecare sa fie acolo.

Intrucat e mult de mers, 10.30 pe centura e OK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca am RCA dar fara carte verde pot sa ies si eu la bulgari? am in schimb ceafa lata :lol: n-as vrea sa ma intorc de la granita inapoi :cheers: dati-mi si mie un raspuns pls care stiti, mersi mult

 

Nu poti, iti trebuie carte verde

 

Avand in vedere ca iesirea spre Giurgiu e in partea opusa a Bucurestiului fata de Arc si ca e imposibil sa mergem grupati prin oras, plus cat timp se pierde, propun ca adunarea "finala" sa fie la intersectia drumului spre Giurgiu cu centura (imediat dupa pod). Evident, se mai pot forma grupulete si prin diverse puncte din oras, dar reperul pentru plecare sa fie acolo.

Intrucat e mult de mers, 10.30 pe centura e OK?

 

E o idee, sa vedem ce spun si ceilalti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca am RCA dar fara carte verde pot sa ies si eu la bulgari? am in schimb ceafa lata :lol: n-as vrea sa ma intorc de la granita inapoi :cheers: dati-mi si mie un raspuns pls care stiti, mersi mult

Carte verde sau un RCA care sa contina si aceasta carte verde (vezi acea vignieta cu cuponul aditional - a nu se confunda cu ROvignieta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

400 km dus-intors inseamna minim 6 ore de mers + opriri si cel putin o ora de stat in Veliko-Tarnovo tot pe minim 3 ore! Total cel putin 9 ore!

desi din experienta va spun ca este mai mult plus intunericul care se lasa devreme si o data cu el si frigul si mai ales umezeala si sa nu uitam de oboseala!

Vara se pot face etape si mai lungi dar acum este greu!

Nu vreau sa descurajez pe nimeni dar este obositor si riscant de la un punct!

Nu este de joaca !

Sa parcurgi distante medii si lungi este dupa mine mai greu decat sa mergi cu 200-250!

Pentru anotimpul asta este nemaipomenit ca iesim dar ceva dus intors in jurul a 200 de km mi se pare mai sanatos !

As vota pentru Alexandria dar in drumul de intoarcere ne-am intersecta cu prea multi conservari dobitoci!

Eu unul as propune urmatorul traseu BUCURESTI-DRAJNA pe AUTOSTRADA,la Drajna iesim de pe autostrada spre soseaua veche , ne oprim la mici , suc, etc. dupa care mergem pana la Fetesti pe soseaua veche iar de acolo inapoi pe AUTOSTRADA cu opriri de o tigara !

Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

400 km dus-intors inseamna minim 6 ore de mers + opriri si cel putin o ora de stat in Veliko-Tarnovo tot pe minim 3 ore! Total cel putin 9 ore!

desi din experienta va spun ca este mai mult plus intunericul care se lasa devreme si o data cu el si frigul si mai ales umezeala si sa nu uitam de oboseala!

Vara se pot face etape si mai lungi dar acum este greu!

Nu vreau sa descurajez pe nimeni dar este obositor si riscant de la un punct!

Nu este de joaca !

Sa parcurgi distante medii si lungi este dupa mine mai greu decat sa mergi cu 200-250!

Pentru anotimpul asta este nemaipomenit ca iesim dar ceva dus intors in jurul a 200 de km mi se pare mai sanatos !

As vota pentru Alexandria dar in drumul de intoarcere ne-am intersecta cu prea multi conservari dobitoci!

Eu unul as propune urmatorul traseu BUCURESTI-DRAJNA pe AUTOSTRADA,la Drajna iesim de pe autostrada spre soseaua veche , ne oprim la mici , suc, etc. dupa care mergem pana la Fetesti pe soseaua veche iar de acolo inapoi pe AUTOSTRADA cu opriri de o tigara !

Parerea mea!

 

 

Am fost ieri la constanta (cu microbuzul). Autostrada era super libera, si uscata. Cred ca au fost 12-13 grade ieri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie asa mi-a raspuns firma asiguratoare:

" Buna ziua ,

Va aducem la cunostinta ca pentru autovehicolul detinut de dvs se poate elibera o carte verde cu valoare zero , pe perioada plecarii in una dintre tarile membre ale Uniunii Europene .Puteti ridica acest formular de la orice agentie XX Asigurari ;este necesar ca in momentul solicitarii cartii verzi sa prezentati polita RCA in original ."

 

si se mai zice ca RCA-ul este ok chiar si pt un incident peste granita insa la iesire se verifica "carte verde" asa ca trebuie sa ai peticul ala de hirtie VERDE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

sincer

m.ar tenta sa ajung la vama veche prin calarasi cu bacul si sa ma intorc pe autostrada

de ce?......

drumul este super frumos iar pe seara cand esti mai obosit autostrada e destul de lejera si te duce acasa fara mari probleme

ei ?????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun atunci... chiar nu m-ai nimerit... :cheers:

Poate se gaseste cineva care ma poate lua si e si serios :) , nu ma ia cu glume d-astea...

:lol:

Pai te iau eu, ce mai. Eu sunt mai modest - dai un vin pentru asta. Nu cred ca e chiar exagerat....

Doar ca nu sunt multumit cu ora de plecare. Pentru 400km + vama ar trebui plecat de la 8, cel tarziu. Altfel gonim aiurea si ajungem pe intuneric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 e prea devreme. La ora aia aluneca asfaltul prin zona centurii de nu-i adevarat. E mult mai nasol decat seara. Poate un 9.30 cel mai devreme, dar mi-e ca nu gasim multi clienti sa se trezeasca la ora aia :cheers:

Editat de bcristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V'ati ticnit!

E doar ianuarie, sper s ava intoarceti toti intregi ( daca plecati ).Totusi, va lipsesc niste comuniste din grup, ati putea face vreo 10 ore pina la Giurgiu.

Nu uitati, permisele nu va expira dupa ce trece luna ianuarie :cheers:

 

 

 

 

 

Pt cei cu speed-ui sau turing-uri poa sa faca 400 km dar eu cu domi eram rupt dupa cele 2 bucati de 75 km. Practic a fo prima tura a mea afara din buc si am observat ca peste 100 nu ma auzeam nimik aveam falcile inclestate iar la 120 nu stateam pe ea ci pe vant. e najpa rau, daca asa o fi si la vara cred ca o sa ma gandesc serios la alta mobra. Asa ca la sofia nu ma incumet...

 

 

La vara n'o sa vrei alta motocicleta, tine minte ce'ti spun.La 170 kmh nu am stat pe niciun vant, sper ca nici n'am tras vreunul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata Robert, l-ai pus pe butuci...? :cheers:

ai schimbat placutzele macar?

 

pana la urma unde se merge la Alexandria sau la dreaq in praznic pe la Vama Veche?

de la Vama la Buc sunt 280 de km doar nu v-ati...asta e drum de 2 zile sau poate nu am inteles eu exact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai te iau eu, ce mai. Eu sunt mai modest - dai un vin pentru asta. Nu cred ca e chiar exagerat....

 

si io am un liber, daca n-ai mai mult de 50 de kile :lol:

 

Multumesc mult, sunteti super cool :cheers: Dilema e cu cine merg???

@Draku - am 49 kg, ma incadrez dar cred ca ar fi mai bine sa merg cu @ali baba,am putina nesiguranta acuma ca am citit mesajul tau.. dk aveam mai mult de 50 kg ce se intampla? ai probleme la motor sau care e situatia? Apreciez gestul tau, dar dk e vreo problema... mai bine o evitam, nu crezi???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...