Sari la conținut

Postări Recomandate

Foarte frumoase clipurile lui Thomas, il urmaresc de ceva timp, sunt pe gustul meu ca si continut, imagine si compozitie.

 

In alta ordine de idei, dupa una calda din clipul lui Thomas, una rece de la Bret Tkacs, inteleg ca imaginea asta a fost recent postata pe contul lui de FB, cum eu nu am facebook, nu am cum sa verific...

 

brake.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, a reusit sa isi rupa suportul de la etrier, cat de scurt sa tragi lozul?!

dar in toata mizeria asta vad ceva de bine: ca s-a intamplat unei fete cunoscute care e activa in 'comunitate', deci sansele ca asta sa fie adresata (daca este cazul) este cu prioritate pentru unii care iau leafa de la ktm

baiatu din video cu15K zicea ca l-a costat 400coco revizia -> mult, da presupun ca se trage de la costurile tarilor nordice, eu am sa vad maine cat e distractia in tara fost rosie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, john17 a spus:

Brembo..? :huh:

da de unde!

sunt brenduite ktm, dar din ce stiu eu sunt cei de la J.Juan care le produc.
e un fail clar la rezistenta materialului, in compoztia aia ceva a dat gres'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place maxim cu arata kitul Aurora, încă ma gândesc dacă merita sa plătesc banii sa personalizez 790 dupa cum imi place ,  sau mai bine ii pun deoparte pentru unu eventual upgrade la un viitor 890/901

 

Pana una alta am comandat decat-ul de la Arrow, iar pe lista mai am neck brace/1 finger clutch de la Camel Adv, power plate de la Rottweiler performance  si skid plate de la Axp 

 

nu sunt inca hotarat daca pentru evacuarea finala sa continui cu Arrow sau sa merg cu inima cate SC project 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place si mie cum arata, dar nu castig destul sa dau suma respectiva pe design, ca plm.. la raliu nu am plan sa plec prea curand.

Decat e ce ma intereseaza si pe mine, la cum se aude toba originala fara catalizator, nu ma intereseaza sa iau alt burlan, dar daca e sa fie SC sau Doberamnn, restu pas.


Can am facut revizia am luat un neckbrake de la ei, e fix ala din poza, leatt 5.5 brenduit si cu ktm (asta ca ma oftic cand ii vad pe aia cu textile bmw ;) ) sta bine peste jacketa touring si in armura imi intra perfect in fagas fata/spate - am un axo oarecare, nimic avioane.
image.thumb.png.7768f1455101a33fc90eba1d45d7e3d5.png

Ambreajul un deget de la camila, as da banii doar dupa ce as proba, sunt mai de la tara.. pun mana si ma conving eu singur daca e de luat sau de lasat.
Power plate / skid plate.. nu se refera la acelasi produs = scut? La domeniu asta axp e laudat sau dat cu hate, nu prea e lume intre; irelevant, aicea sunt multe produse pe piata, una mai scumpa ca alta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, peu a spus:

pentru air box,

doh' asa este, a fost creierul meu retard in momentele alea.

Legat de aer, am sa trec pe guglatech, la fel si filtru de benzina - da asta cand e la iernat; nu sunt scumpe da m-am coit eu tot timpu si nu am ajuns sa le comand.
Fara polemici!, dar :D macaronarii de la gugla fac lucrurile cu scoala, stiina si laborator de cercetare, amuricanii am impresia ca fac dupa ureche - vezi ca rott lucreaza si tre sa iasa in curand un airbox cu totul nou, poate astepti dupa ala.

Mai e ceva ce ma nemultumeste la filtru rott - e burete cam whatever ce iti dau, hai sa zicem ca nu e problema, da in sua e 60 usd si la noi ajungi sa il iei cam cu 120euro 😐 gresesc cumva - poate nu ma uit unde trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, hora09 a spus:

Legat de aer, am sa trec pe guglatech, la fel si filtru de benzina - da asta cand e la iernat; 

 

Acelasi lucru am si eu in plan, dar inteleg ca merita in plus si power plate-ul de la Rottweiler, impreuna cred ca e ce trebuie...asta pana scot astia de Rotti power box-ul ala de carbon :)

Apropo, cat a fost neck-ul Leatt 5.5 ? 

 

@peu daca vrei , poate ne combinam la un shopping din state...sunt cateva lucruri pe care as fi vrut sa le achizitionez si eu, power plate-ul si un sistem aux de lumini, cred ca de la Cyclops Aurora...

in EU ar fi posibilitatea de achizitie de aici : https://www.rally-motor.nl/epages/83531796.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/83531796/Products/ROTTPP790ADV

tot la astia in NL gasesti si neck brace/1 finger clutch de la Camel Adv...

Eu le am pe amandoua, neck brace-ul este mina de aur, mai ales ca am schimbat parprizul , iar cel de la Givi Airflow este extrem de rigid, iar in off-road sau asflat prost, flexa tot ansamblul de far.

Finger clutch-ul merita pe deplin investitia, il recomand, m-a scapat de dureri la mana, in special in oras cand e traficul la max.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma combin la un filtru rott la pretul de state :) sunt doi care stiu ca vand in eu (nl si de) dar la 120coco cum ziceam mai sus - pentru mine pas la banii astia.
5.5 e de la 1700 la 2000 Ron, l-am luat de la dealer cu 900 Pln.. deci 
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, vis-a-vis a spus:

Așteptăm să ajungă pe la 5000, valoarea reală a acestui model 😛

 

Nu imi vinzi mie XR-ul de la semnatura? Hai ca iti dau 500 euro pe el, sau de fapt mai bine valoarea reala 500 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, ERU a spus:

 

Nu imi vinzi mie XR-ul de la semnatura? Hai ca iti dau 500 euro pe el, sau de fapt mai bine valoarea reala 500 lei.

Nu știi tu să mergi cu d-astea, nici dacă ți-l dau gratis 😛

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 24.09.2020 la 22:23, vis-a-vis a spus:

Nu știi tu să mergi cu d-astea, nici dacă ți-l dau gratis 😛

Am avut si troace japoneze [un wr 450 f] dai nu-i problema ca il luam sa il dau la rabla ca "avans" pt 890.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16.09.2020 la 16:06, UNAS_M a spus:

daca vrei , poate ne combinam la un shopping din state

încercam sa facem comanda în state ?

Momentan mi-a ajuns mid pipe de la Arrow, acum sa prind putin timp sa-l montez 

arrow mid pipe.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to KTM 790 Adventure

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...