Sari la conținut

Caut proprietar dupa nr. de inmatriculare


TWD.Grig
 Share

Postări Recomandate

Salutare ! Incerc sa dau de proprietarul unei motociclete abandonate de vreo 3-4 ani in ideea de a o cumpara. Am stat in zona unde se afla aproape un an si in tot timpul asta am reusit sa aflu doar faptul ca proprietarul s-a mutat definitiv din blocul de langa si ca nu l-a mai interesat mobra. N-am reusit sa-i aflu numele, nimic. Vecinii sunt destul de in varsta si m-am lovit de clasicul "nu stiu domne nimic. ce vrei ?". Si acum urmeaza intrebarea: " cum pot afla un numar de telefon sau o adresa in baza numarului de inmatriculare ? ; ma poate ajuta cineva ? "

 

Multumesc ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa stai dupa dobitoci dinastia, mai bine te duci si iti cauti una gata pregatita de vanzare.

Cauti pana gasesti ce-ti doresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oficial nu ai cum ....neoficial cauta si tu seria de la cadru numarul de inmatriculare si incearca la un prieten la asigurari (poate ai noroc si e in baza de date ) la RAR...(statie itp ) sau rogi un politist (ii spui exact ce vrei sa faci si de ce te intereseaza mobra) ...sub pretextul sa nu cada mobra pe un copil ( legea 677/2001articolul 5 B )......OMUL va fi instiintat sa si ridice fierul vechi de pe domeniul public si de aici te descurci .....ai o sansa ..daca nu are acte legea se va indrepta spre ultimul proprietar aflat in baza de date de la serviciul inmatriculari ....care nu inseamna ca e si ultimul proprietar ( bazat pe un contract de vanzare cumparare)......eu zic ca te complici .....multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Chiar daca ai avea in politie sau alte organe abilitate orice relatie - si frate sa fie - aceasta nu te poate ajuta, daca acceseaza baza de date interna trebuie sa aiba un motiv foarte bine determinat, altfel isi poate pierde serviciul :nono:

Asta cu "vezi ca o sa cada mobra pe un copil" este puerila..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca ai avea in politie sau alte organe abilitate orice relatie - si frate sa fie - aceasta nu te poate ajuta, daca acceseaza baza de date interna trebuie sa aiba un motiv foarte bine determinat, altfel isi poate pierde serviciul :nono:

Asta cu "vezi ca o sa cada mobra pe un copil" este puerila..

e (cuvant urat).

Am parcat odata pe un loc de parcare care nu era al meu. Si o venit proprietarul si mo blocat. Eram pe langa politia rutiera din Cluj. M-am dus la ei cu nr de inmatriculare si mi-o zis " sta la apartamentul xx" :) Ca eram parcat la ei in fata blocului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca ai avea in politie sau alte organe abilitate orice relatie - si frate sa fie - aceasta nu te poate ajuta, daca acceseaza baza de date interna trebuie sa aiba un motiv foarte bine determinat, altfel isi poate pierde serviciul :nono:

Asta cu "vezi ca o sa cada mobra pe un copil" este puerila..

in caz particular am patit una din asta ...s a suit un mucos pe wakasakiul meu parcat pe locul meu de parcare din fata blocului ...si l am cules de sub mobra(moroc ca eram acasa cu geaml deschis si l am auzit )....rezultat ...julituri o spaima si ta-su si a cumparat o scarita si un schimbator.... rupte .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Incerc sa dau de proprietarul unei motociclete abandonate de vreo 3-4 ani in ideea de a o cumpara. Am stat in zona unde se afla aproape un an si in tot timpul asta am reusit sa aflu doar faptul ca proprietarul s-a mutat definitiv din blocul de langa si ca nu l-a mai interesat mobra. N-am reusit sa-i aflu numele, nimic. Vecinii sunt destul de in varsta si m-am lovit de clasicul "nu stiu domne nimic. ce vrei ?". Si acum urmeaza intrebarea: " cum pot afla un numar de telefon sau o adresa in baza numarului de inmatriculare ? ; ma poate ajuta cineva ? "

 

Multumesc ! :)

 

Vorbeste cu administratorul sau presedintele asociatiei de locatari, de obicei sunt pensionari care stiu tot ce misca pe teritoriul lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Daca motorul ala sta de 3 - 4 ani in ploaie si zapada... lasa-l sa stea in continuare.

Ce economisesti prin achizitia mai ieftina o sa bagi in el dupa ca sa te poti da cu el...

Nu prea ai bani? Ia-ti ceva calumea.

Iesi mai ieftin la final si te mai si dai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca te complici. Eu vad 3 motive pentru care o motoreta sa fie abandonata:

 

1. Proprietarul a decedat...aici lucurile devin complicate cu actele de mostenire.

2. Este defecta si reparatiile costa mai mult decat facea ea

3. Nu a avut actele in regula (gen cartea pe un nume, certificat de inmatriculare pe alt nume si fiscal ioc). De multe ori in astfel de cazuri nu isi bate nimeni capul sa refaca traseul hartiilor.

 

Poti incerca dar nu vad un motiv bun pentru care motocicleta ar fi abandonata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...