Sari la conținut

Accident masloc 15 iunie 2018(vineri)


iulia_boris
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Din filmare se vede clar ca anvelopa spate este oglindă.

Imi pare rau colegu dar anvelopa camionului a jucat un rol mai important la faza asta.

 

Macar daca tot va legati de anvelope ,mai multa importanta pe fata (in caz de altceva decat cruiser) te mai salveaza de a te da de gol ca nu prea intelegi franarea (acolo unde exista).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Traduci un pic ce ai spus aici? E usor neclar...

 

Eu cred că ești tu un pic confuz sau ai probleme de vedere.

 

Este un citat din comunicatul oficial al IPJ Timiș apărut pe Sursa de vest (inclusiv culoarea roșie le aparține ziariștilor) care spune clar că flăcăul cu motorul (am rezerve să-i zic motociclist) venea pe un drum comunal (DC) care se intersecta cu un drum județean (DJ) pe care circula regulamentar camionul și a intrat ca berbecul fără să respecte semnul „oprire la intersecție”.

 

Acum ai priceput sau e nevoie să-ți desenez ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da vandrash, intrebarea mea era "Ce semn e ala pe partea de unde vine camionul", la cae tu ai raspuns "ba este "oprire la intersectie".

 

Cine este cel confuz? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu citim acelasi topic? Ai raspuns întrebării "ce semn este pt camion?"... poate nu ai inteles intrebarea.

 

Nu a zis „pentru camion” ci pe partea pe care venea camionul, e la mintea cocoșului că omul se referea la semnele pe care le avea kamikaze!

 

post-54983-0-31246200-1529244060_thumb.jpg

 

Asta-i intersecția pe street wiev, e mai veche, nu erau montate încă semnele „stop”, acum sunt.

 

@ ZAPPY ok, confuz ai fost și tu un pic cu enunțul întrebării :)

» Post actualizat in 17 Jun 2018 14:11

Later edit :

 

Singura...hmm, hai să-i zicem scuză în favoarea celui pe motor ar fi că de pe străduța de pe care venea el nu ai vizibilitate spre stânga, din cauza părculețului, decât atunci când ești aproape ieșit în intersecție.

Editat de vandrash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce semn e ala pe partea de unde vine camionul?

 

...de unde vine camionul", da?!

 

Ce era confuz in intrebarea mea?

 

 

Doare fizic daca recunosti ca ai raspuns aiurea in papusoi fara sa citesti? Daca te abtii sa-i faci "confuzi" pe altii, in timp ce doar tu esti confuz?!

» Post actualizat in 17 Jun 2018 14:21

 

Singura...hmm, hai să-i zicem scuză în favoarea celui pe motor ar fi că de pe străduța de pe care venea el nu ai vizibilitate spre stânga, din cauza părculețului, decât atunci când ești aproape ieșit în intersecție.

Acum m-am lamurit, daca la tine asta este "scuza", faptul ca trecea ca racheta prin intersectie ca oricum nu avea vizibilitate spre stanga (de parca ar fi schitat el macar intentia de a reduce si a se asigura...), ma leg degeaba de tine ca esti "confuz". Traiesti de-a dreptul in universul tau paralel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...de unde vine camionul", da?!

 

Ce era confuz in intrebarea mea?

 

 

Doare fizic daca recunosti ca ai raspuns aiurea in papusoi fara sa citesti? Daca te abtii sa-i faci "confuzi" pe altii, in timp ce doar tu esti confuz?!

 

Logic era : „ce semne de prioritate avea camionul” și ți-as fi spus că acolo sunt doua semne unul deasupra celuilalt, triunghi cu baza în jos, unul „intersecție cu un drum fără prioritate„ iar al doilea „presemnalizare trecere de pietoni”.

 

Dar tu ești un orgolios, așa că nu vreau să mă cert cu un confrate motociclist și îmi cer umil iertare pentru neînțelegerea corectă a întrebării tale ! E bine așa ?! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa cum replica asta pare sa fie luata direct dintr-o vagauna numita fb.Al dreaq ,un zid nu-i era suficient ...avea nevoie sa faca niste calcule si sansa sa rateze...

Toti sinucigasii de pe sosele, si am vazut zeci, au ales sa se loveasca de alti participanti la trafic nu de ziduri. Altfel incearca sa te relaxezi sa nu se rupa ceva in tine la cat esti de incordat... :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Toti sinucigasii de pe sosele, si am vazut zeci, au ales sa se loveasca de alti participanti la trafic nu de ziduri. Altfel incearca sa te relaxezi sa nu se rupa ceva in tine la cat esti de incordat... :))

Nu sunt incordat,sunt scarbit sa vad si pe aici comentarii specifice fb.Esti atat de valoros ca vezi numai sinucigasi in jur ... Am mai vazut atitudine de genul asta si pe la putoi care au permis de doi ani ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La ce-ti trebuiesc prioritate si vizibilitate cand esti Wolverine?

Mai stiu unu' care trecea cu 200km/h prin giratoriile din Bv de la iesirea spre Rîsnov. Cica sansa sa se nimereasca alt participant la trafic FIX in acelasi loc si la acelasi moment ar fi infima...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Unii in 2 ani fac mai multi km decat altii in 10

Ha ha ha ha

» Post actualizat in 17 Jun 2018 15:56

Mai stiu unu' care trecea cu 200km/h prin giratoriile din Bv de la iesirea

Ai vazut sau ai pus botu la vanatoresti?Prin zona mai sunt si limitatoare de viteza insurubate in asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, cand sansele sa copitezi sunt maxime daca se adevereste sansa aia infima, nu e prudent sa incerci prea des vitejia. Statistica are prostul obicei de a-si face treaba exact cand tu vrei sa te pasuiasca. Bine ca la protagonistul nostru a lucrat in sensul bun...adica, ce sanse ai sa scapi din asa ceva? E, asta a scapat exact la prima incercare ca prostul. Niciun forumist de forumist nu ar fi crezut :)

» Post actualizat in 17 Jun 2018 16:14

Si vorba aia, avem de la doctori pana la ingineri printre noi. Daca nici astia nu stiu cum fac ficatii poc in tine, pe cine sa mai crezi? :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ai vazut sau ai pus botu la vanatoresti?Prin zona mai sunt si limitatoare de viteza insurubate in asfalt.

Nu erau cand se comiteau vitejiile. Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Tot nu cred 200 prin giratoriu ...si nu vad cum ar putea sa creada nimeni dintre cei care au incercat pe pielea lor vitejisme de genul ala.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt incordat,sunt scarbit sa vad si pe aici comentarii specifice fb.Esti atat de valoros ca vezi numai sinucigasi in jur ... Am mai vazut atitudine de genul asta si pe la putoi care au permis de doi ani ...

De ce tot pomenesti aicea de FB ? Esti singurul omule ! Ai vreo fobie cu site-ul ala de socializare ? Te macina psihic cand vezi oameni ce socializeaza, tu neavand, nefiind capabil sa ai prieteni ? Cand ai ras ultima oara cetatene ?? Sau, cum sa trimiti pe cineva la un consult psihiatric cand tu ai cel mai tare nevoie de un psihiatru..??!! Ei asta-i culmea... :)!!

O sa scriu ( nu aici ) un articol despre cazuri ca tine.....

Editat de m.stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...