Sari la conținut

Accident masloc 15 iunie 2018(vineri)


iulia_boris
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

De ce tot pomenesti aicea de FB ? Esti singurul omule ! Ai vreo fobie cu site-ul ala de socializare ? Te macina psihic cand vezi oameni ce socializeaza, tu neavand, nefiind capabil sa ai prieteni ? Cand ai ras ultima oara cetatene ?? Sau, cum sa trimiti pe cineva la un consult psihiatric cand tu ai cel mai tare nevoie de un psihiatru..??!! Ei asta-i culmea... :)!!

O sa scriu ( nu aici ) un articol despre cazuri ca tine.....

Nu prietene ,ma dezgusta sa vad atata prostie .Am citit recent pentru prima data comentariile de la accidente postate acolo si m-am ingrozit .Si pe aici se mai exagereaza dar ...totusi...

Daca ti se pare ca nu ma distrez suficient de mult pe seama ta si a altor babuini cu idei fixe ...te las in soarta ta.

 

Cel mai mult ma distreza incepatorii plini de sfaturi si comentarii despre cat de slab este soferul roman...dar mai ales cand se simt cu musca pe caciula si reactioneaza atat de puternic ...de nu mai stiu cum sa faca in doi ani cati altii in 10.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De ce tot pomenesti aicea de FB ? Esti singurul omule ! Ai vreo fobie cu site-ul ala de socializare ? Te macina psihic cand vezi oameni ce socializeaza, tu neavand, nefiind capabil sa ai prieteni ? Cand ai ras ultima oara cetatene ?? Sau, cum sa trimiti pe cineva la un consult psihiatric cand tu ai cel mai tare nevoie de un psihiatru..??!! Ei asta-i culmea... :)!!

O sa scriu ( nu aici ) un articol despre cazuri ca tine.....

Altul care si-a facut o clona ca sa nu injure de pe userul oficial... minunat. Iar daca esti nou pe forum, colegule, ia-o mai usor cu semnele de intrebare si exclamare. Poate iti plesneste vreo vena in fata monitorului.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catre Giurgiu erau 2 sau 3 giratorii, in care pe trasa corecta , aveai linie dreapta.....insa is de acord cu tine :)

Sunt inca... daca te referi la DN5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce tot pomenesti aicea de FB ? Esti singurul omule ! Ai vreo fobie cu site-ul ala de socializare ? Te macina psihic cand vezi oameni ce socializeaza, tu neavand, nefiind capabil sa ai prieteni ? Cand ai ras ultima oara cetatene ?? Sau, cum sa trimiti pe cineva la un consult psihiatric cand tu ai cel mai tare nevoie de un psihiatru..??!! Ei asta-i culmea... :)!!

O sa scriu ( nu aici ) un articol despre cazuri ca tine.....

Stefane, meriti cateva " palme medicale" sa te trezesti putin..hahah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca detest genul asta de cocalari cu ceafa dubla, tricou roz, prosti si la propriu si la figurat, la modul cel mai sincer am simtit bucurie cand am aflat ca a supravietuit.

Acuma, daca aflam ca a ramas si steril, recunosc ca eram si mai fericit, insa nu le poti avea pe toate.

 

Nu vreau sa intru in polemica de mai sus, insa recunosc ca pe langa motociclism.ro am mai fost inscris pe un grup moto pe FB. Pana nu vezi nu crezi ce-i acolo.

 

Pai oamenii erau in polemica legat de portul castii. Spunea unul (si altii il sustineau) ca stie el de americani ca majoritatea nu poarta casca pe motor (nu stiu de unde avea el statistica cu majoriatea), si continua oarecum ironic. Adica ce, noi suntem mai destepti ca americanii sa ii contrazicem purtand casca?

 

Zile multe lui Wolverine :). Sper totusi sa nu se inmulteasca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai fiti atat de rai, unii chiar habar nu au ce inseamna moto. caz real cu fosta mea viraga. o luat omu motoru, nu stia pe unde se schimba uleiul, l o intors cu fundul in sus, si pe acolo o facut lucrarea...

 

accidente de genul se intampla mai peste tot, auto, scutere, biciclete, mers pe munte, cu barca, cu caiace, pe skiuri etc...se intampla pur si simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa deschid un subiect nou, sa-l dezbatem sau sa vedem cata vina poarta omul!

ATENTIE insa ca sunt unele intersectii capcana unde realizezi foarte tarziu ca urmeaza o intersectie din diverse motive....doua secunde de neatentie, semnalizare proasta, copacii de pe margine creeaza un "perete" pana dupa intersectie la o anumita viteza....etc etc etc

Invatam cat traim!

:)

Editat de DENY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine la modul general, dar in cazul de fata dupa "echipamentul" pe care cu mandrie il purta, mi-e greu sa cred ca era la 500km de casa si nu cunostea zona...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai fiti atat de rai, unii chiar habar nu au ce inseamna moto. caz real cu fosta mea viraga. o luat omu motoru, nu stia pe unde se schimba uleiul, l o intors cu fundul in sus, si pe acolo o facut lucrarea...

a scurs uleiul din motor pe la busonul de umplere??? hahahha,

 

 

on topic.

frate, da a avut omul un noroc incredibil.

si-a consumat norocul pe restul vietii la faza asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul lui, nu poate spera decat la mai bine. Poate ii vine mintea la cap. Ca de stricat, ce naiba sa strice acolo?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclist catre camionagiu : Vai imi pare rau , nu te-am vazut !

lollll!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa deschid un subiect nou, sa-l dezbatem sau sa vedem cata vina poarta omul!

ATENTIE insa ca sunt unele intersectii capcana unde realizezi foarte tarziu ca urmeaza o intersectie din diverse motive....doua secunde de neatentie, semnalizare proasta, copacii de pe margine creeaza un "perete" pana dupa intersectie la o anumita viteza....etc etc etc

Invatam cat traim!

:)

faptul ca e un indicator de stop pe partea dreapta eu zic ca ajuta sa realizezi ca urmeaza o intersectie; in plus, drumul era drept (in rampa sa zicem ca nu poti vedea clar ce e pe culmea pe care o traversesezi dar nu e cazul aici) si chiar daca pe o parte are copaci, pe partea cealalta are liber si poate vedea intersectia. Raspunde sincer: de cate ori te-a surprins, in viata asta, o intersectie? Ma refer bineinteles la una in care intri de pe cedeaza / stop, nu cand esti pe drumul principal si nu observi ulita de pamant care vine din lateral.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ii intrase o musca in ochi. Deh, castile e pentru uamnei urati.

Si o albina pe cracul de la pantalonii scurți. Albina aia l-a intepat in pwla si omul a tras de accelerație de durere. Asta este, cand circuli fara echipament, pățăști. Esti vulnerabil la muște, albine, camioane si alte insecte din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca e un indicator de stop pe partea dreapta eu zic ca ajuta sa realizezi ca urmeaza o intersectie; in plus, drumul era drept (in rampa sa zicem ca nu poti vedea clar ce e pe culmea pe care o traversesezi dar nu e cazul aici) si chiar daca pe o parte are copaci, pe partea cealalta are liber si poate vedea intersectia. Raspunde sincer: de cate ori te-a surprins, in viata asta, o intersectie? Ma refer bineinteles la una in care intri de pe cedeaza / stop, nu cand esti pe drumul principal si nu observi ulita de pamant care vine din lateral.

Manca-v-as, eu nu vad niciun semn de circulatie nicaieri in intersectia aia. M-am uitat si pe maps, tot nu vad nimic.

Mie-mi pare ca ar fi nesemnalizata intersectia, caz in care "mobristul" ar avea prioritate...

» Post actualizat in 18 Jun 2018 18:14

PS A nu se intelege ca ala nu-mi pare si mie un idiot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...