Sari la conținut
robert_bobariu

Duminica, 02 sept - tura mai lunga

Postări Recomandate

Mă abonez la topic, sunt curios câți au țigle pe casă. 1000 km într-o zi prin România...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca bagi si off nu vin

Partajează acest post

Link spre post

Doar asfalt Robert, sau ai inclus si portiune de macadam?

Partajează acest post

Link spre post

Este inclusa si portiune de off si nu e chiar simpla. E vorba de portiunea Lepsa - Soveja.

Partajează acest post

Link spre post

Is flexibil - daca veniti, taiem off-ul...

» Post actualizat in 01 Sep 2018 04:57

Sau il suprapunem pe o pauza de masa? Ne adaptam.

Partajează acest post

Link spre post

Esti sigur ca vrei sa faci traseul asta in weekend?

Am fost ieri pe Lepsa si a fost sfasietor de aglomerat, dealtfel ca tot traseul de vreo 750 km.

M-as baga la o plimbare, mi-e sila insa de traficul nenorocit.

Partajează acest post

Link spre post

Nu mai am cum in timpul saptamanii (ce vremuri!). Iar pe Lepsa am ajunge dupa amiaza, cand unii or fi in drum spre casa.

Partajează acest post

Link spre post

gogule las o pe final de sept ... inceput de oct

3 zile thassos

si cand ma introrc din grecia peste 2 sapt facem un TA cu TT in aceeasi zi

Partajează acest post

Link spre post

Sunt pe ferry, dar as merge si in oct. Dupa 10 zile cu masina, imi trebuie o cura de dezintoxicare.

Partajează acest post

Link spre post

Sunt pe ferry, dar as merge si in oct. Dupa 10 zile cu masina, imi trebuie o cura de dezintoxicare.

un motociclist in masina = PENIS CAPTIVUS'

😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Partajează acest post

Link spre post

Atenție mare noaptea pe Siriu, in special in judetul Buzău. Curbele nu sunt semnalizate, pe multe porțiuni au dispărut complet marcajele de pe sosea, sunt multe denivelări foarte greu de observat și pe timp de zi. Mare atenție la căruțe nesemnalizate, la lăsarea întunericului ies furat de lemne.

Nu știu dacă ai mai făcut în jur de 1000 km\zi in Romania, dintre care aproape jumătate pe porțiuni virajate, dar va fi f obositor. Am făcut eu acum 3 ani 950 km într-o zi, și după 600 începuse să cam dispară placerea, după 700 începusem să mă întreb dacă mai e mult, iar după 800 se instalase o oboseala accentuata și trecusem in modul "pilot automat", dacă știi senzația. Și asta cu antrenament, cu o foarte bună condiție fizică și călare pe un cruiser mai mult decât confortabil. :)

Editat de Bart Bz

Partajează acest post

Link spre post

Nu arata chiar atat de rau cum credeam. Eu tin minte era vorba si de sleauri si de portiuni destul de rupte de apa.

Partajează acest post

Link spre post

Salut ,

Daca nu ma intorceam acum 30 min din Albania, ma bagam si eu, fara partea de off.

Distractie placuta maine !

Partajează acest post

Link spre post

Gata, am ajuns si eu acasa. Noroc ca nu mi-am mancat sandwich-urile de azi. Daca nu misca peste noapte, m-am scos!

Arata apetisant rau drumul spre Soveja...

Ianachime, TT si TA sunt "old fashion". Daca nu includem si Defileul Jiului, nu ma bag. Ori suntem in trenduri, ori nu!

Multumesc Bart de atentionare. Am mai facut drumuri lungi, dar de ceva timp mi-am cam pierdut antrenamentul. Insa asta e metoda de a-l recapata - apa, baie si bataie!

Partajează acest post

Link spre post

misto tura , mai ales portiunea Toplita - targu neamt si praid - gheorgheni , de Lepsa nu mai zic nimic ca se stie

ma chinuie sinuzita ca altfel ma bagam

have fun

@Bart Bz

VN -ul nu cred ca e indicat pentru ture lungi , trebuie sa incerci pe altceva

Editat de angus_young

Partajează acest post

Link spre post

Atenție pe porțiunea Gheorghieni- Lacu Roșu, mai ales cu motoare non-enduro. Poate au mai reparat la el, dar nu cred.

Partajează acest post

Link spre post

Am făcut ieri 420 km (cu offroad, ce e drept), plecat de la 9, ajuns la 10 și ceva. Chiar sunt curios dacă au făcut băieții măcar 6-700 km...

Partajează acest post

Link spre post

daca aveti poze si chitante de benzina bagati o cerere la iron butt sa va luati diploma.

Partajează acest post

Link spre post

Eu nu sunt interesat de Iron Butt si nu am nicio chitanta. Robert are chitantele dar din alte considerente, nici el nu cred ca e interesat de asa ceva. A ajutat ca am fost doar doi insi, s-a mers intins si vioi, altfel nu aveam cum sa mergem atata drum in timpul asta. M-a pacalit Robert, a fost si nitel offroad :D

Cel mai important lucru este ca nu au fost niciun fel de incidente, tehnice sau de alta natura, nici macar o situatie limita.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.