Sari la conținut

Moto trip Serbia-Bosnia-Croatia-Muntenegru


ovidiu.voinea_adv
 Share

Postări Recomandate

La 28.04.2019 la 22:02, Ribo a spus:

Noi am avut bulan maxim de vreme.

Am prins soare si n canion si in durmitor ! 

Excelent !! 

Maine facem coasta de la bar la herceg novi si inoptam acolo :) 

 

49A38305-620A-428E-B4EE-5D838524A616.jpeg

3A0D118B-87DB-4272-9CAE-A330256A610D.jpeg

674D2721-36C3-4594-BC59-75626BF08E1E.jpeg

16F1AA33-7040-43EE-BB16-DBBD2183EA9B.jpeg

06C12D76-508C-478F-8A3A-F05E10817CF3.jpeg

5FD8C736-C203-4829-A520-1DE76785B38F.jpeg

E9CC8021-593F-4071-8DF3-F3AE8A0A37D1.jpeg

30D86F10-771E-47D9-94DC-24A8EDF3EE81.jpeg

Vad pe acolo si un F4, cum s-a descurcat cu sportiva pe acolo, sunt drumurile ok cat de cat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,parea ca a nins recent,poate chiar cu o noapte in urma.am dat de o portiune de drum acoperita,aproape de trsa,am zis ca nu are rost sa ma risc,presupunand ca mai sus o sa fie mai rau.mda,se pareca de la trsa am facut dreapta pe p14

 

 

 

Editat de Cosmin287
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain!Nu aveam eu treaba cu ce-i pe  margine,dar cand e vb de zapada pe  sosea  spun pas,tinand  cont ca am mai facut traseul vara si stiam ce-i mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut cand cu exceptia Kosovo am trecut prin toate tarile din Balcani am avut nevoie de "originalul" verde o singura data. Parca in Bosnia, dar nu sunt 100% sigur. Aveam o copie (alba) care o tin in talon, dar vamesul mi-a cerut expres varianta verde. 

 

Acum m-am uitat pe oferta de RCA, am refacut-o in urma cu cateva saptamani. Bosnia, Albania si Macedonia sunt variantele excluse de anumite societati de asigurari, deci e posibil ca acolo un vames mai zelos sa o ceara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba dar pentru astia de v-a plouat in tura...ce manusi folositi ca sa -mi bag pla-n spidi ca numa impermeabile nu sunt. 

Adica sunt impermeabile doar daca nu ploua sau ceva.

 

Vreau sa le schimb la un momoent dat dar de data asta sa iau ceva care chiar e impermeabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am o varianta mai veche de la astea https://www.decathlon.ro/manusi-snb-gl-500-negru--id_8398840.html s-au umezit pe dinauntru putin plus ca se usuca foarte repede dar noi am mers vreo 2-300km pe ploaie...nu le-as schimba cu altceva deocamdata...

Editat de ashtray.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca ale mele se umezesc pe dinauntru si tin rece....ca nu sunt de vreme rea. Adica sunt impermeabile pana la un punct si nu inteleg de ce plm 

Eu am astea  https://www.motocard.com/en/gloves/spidi-rainshield_h2out_black_yellow_fluo_486.aspx  si nu inteleg ce drq de sistem au... dar tin rece tare si la un moment dat se si uda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sefule daca vrei impermeabilitate, trage pe deasupra niste manusi chirurgucale sau de menaj, etc.  Ca astea impermeabile, cam toate-s impermeabile pana la un punct. Si unele ghete la fel.  Eu am avut manusi moto de iarna si le-a patruns apa pe autostrada. Noroc cu manerele incalzite ca am facut o ciorba acolo inauntru :)) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu am uscat palmele cu mansoanele...dar in rest erau ciorba . Am mai auzit parerea asta...dar credeam ca doar am nimerit eu ceva naspa :D

Cred ca cea mai buna varianta sunt husele de manusi la fel cum sunt si alea de incaltari :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 minutes ago, andrey1205 said:

Salutare, In iulie vreau sa plec si eu din Iasi pe acelasi traseu...este cineva binevoitor sa faca trasul pe Google maps + eventuale obiective de vizitat in fiecare locatie?

 

Multumesc anticipat!

Foloseste-o pe asta si adapteaza dupa cum vrei :

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1nMn5l1Hl_xqtGR_gbU9H68BS8CXyrQkV&ll=44.028958084979294%2C20.274495&z=7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ii bine  sa ai asigurarea in original, la trecerea din Muntenegru in Bosnia a trebuit sa o arat si era listata de mine, fara urma de background verde pe ea; ca sa pot trece am "lasat" ceva moneda in urma... :D 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...