Jump to content

Jachete cluburi moto

Recommended Posts

Intrunirile sunt - pardon, erau 🤬 - mișto, cel puțin unele.

Treaba cu veste și apartenența la un grup face parte din piramida lui Maslow (mie s-ar putea sa-mi lipsească etajul ăla).

Nu știu dacă pt orice ong, dar pt club sportiv sigur e nevoie de 3 membri fondatori. 

• Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, piticusmecher said:

Ce a povestit Lucian mai sus a avut loc anul trecut la Piatra Neamt. Pana la urma albastrii au intrat. A doua zi ,la plecare, erau cu  etilotestul la toate iesirile din oras !!! Rahaturi de copii !!!Asa sunt baietii: tre sa-si masoare bilutele !!! 

Care e problema cu etilotestele? Motociclistii conduc bauti? 😱😱😱

Acum 14 ore, ilarionciobanu a spus:

Da, e la indemana sa cataloghezi drept bullshit.

Tot la indemana e sa-ti pui un MC pe spate si sa te plimbi pe la cateva evenimente moto mai vizibile, iar dupa aceea sa vii sa ne povestesti.

Dau comanda de un patch cu MC Hammer si merg in parcare la Dedeman sa vad filmarile la noul sezon din Renegade varianta mioritica. Sper sa nu iau bataie de la vreun Lorenzo Lamas autohton cu patch-uri de  bodyguard pe vestuta.

Sunt de parere ca am exprimat suficient de clar ideea.

Din punctul meu de vedere, poti sa faci un banner mare cu “Mictionez pe toate MC-urile din lume si nimeni nu se atinge de mine” pe care sa-l pui pe perete la tine in sufragerie. Vei avea satisfactia ca ai spus-o si esti mai tare decat toti.

Si mie imi plac filmele de pe TNT Movie Channel si acolo totul e clar . Realitatea bate insa filmul. 90% din  stomatologii si IT-istii outlaws de la noi nu au dat un pumn in viata lor. In rest fiecare e liber sa faca parte din ce club vrea, sa poarte ce vrea nimanui nu i pasa.

La 30.04.2020 la 11:00, Lucian_M a spus:

Sunteți de comă! Acuși intră în biker de ăla tru și ne spune el cum e în "frăție" (a se citi "bradărhud"). Nici nu visăm noi la viața aia...

Frăția micului?

Observ o oarece asemanare intre MC-isti si tiganii aia cu reguli proprii, unde bulibasa face legea pentru satra proprie, in timp ce ii doare in fund de legile statului si societatii in care locuiesc.

Cel putin din cate se povesteste pe aici, ca vin MC-istii si te iau la bataie fara motiv. Treaba aia ca nu le place cum te imbraci, ca au pus ei copyright pe vestuta cu n petece, asta nu e motiv.

Ma rog... pe mine personal nu ma afecteaza, ca eu prefer echipamentele textile, iar vesta ca obiect de imbracaminte mi se pare absolut inutila. E buna cel mult sa tina tricoul sa nu fluture, ca nu ofera protectie la nimic, nici la vant, nici la frig, nici la cazaturi. E cam cum e maieul, ceva ce e purtat de cei de varsta a treia.

1 oră în urmă, JUST4TNT a spus:

Dau comanda de un patch cu MC Hammer si merg in parcare la Dedeman sa vad filmarile la noul sezon din Renegade varianta mioritica. Sper sa nu iau bataie de la vreun Lorenzo Lamas autohton cu patch-uri de  bodyguard pe vestuta.

In locul tau,as da comanda la un patch cu Mc Donalds si m-as duce in parcare la KFC. :)

Acum 2 ore, XaeL a spus:

Hai, mai, ca se poate intampla oricui... Mergi asa linistit si regulamentar si de-odata te trezesti ca vine alcoolul si nu-ti da prioritate si intra-n sange...

Acum 29 minute, Christian 1 a spus:

In locul tau,as da comanda la un patch cu Mc Donalds si m-as duce in parcare la KFC. :)

Daca vrei cafteala mergi noaptea in orice birt de cartier si e usor sa ai parte de actiune . Nu trebuie sa astepti luni de zile intalnirea moto , sa te imbraci regulamentar si sa mergi sa te imbrancesti cu alti betivi care au broderia diferita . 

1 oră în urmă, JUST4TNT a spus:

Realitatea bate insa filmul. 90% din  stomatologii si IT-istii outlaws de la noi nu au dat un pumn in viata lor. In rest fiecare e liber sa faca parte din ce club vrea, sa poarte ce vrea nimanui nu i pasa.

Tot realitatea spune ca acum 5-6 ani erau mai multi baieti care se jucau cu veste cu MC, fratie, haiducie, etc. Intre timp, unii dintre ei a ramas fara veste pe la diverse evenimente si au inteles ca nu e cazul sa se mai joace cu MC pe spate. Common sense-ul imi spune ca au inteles din motive care n-au legatura cu frica de dinti cariati sau computere care se blocheaza. Independent de numarul de pumni dati de dentisti si IT-isti in viata lor.

Ca in orice alt aspect al vietii, trebuie sa si poti sa faci ceva, nu e suficient sa vrei.

Oameni buni, mai incerc o data:

N-are nimeni treaba cu tine si nu te trezesti luat la bataie pe strada. Poti sa porti si 4 veste si sa calaraseti ce motor iti place.
Partea care prezinta riscuri in exploatare e sa ai vesta cu MC sau cu patchuri de forma celor folosite de cluburi. Vrei MC, e simplu. Iti faci unul respectand regulile lor

Acum 3 ore, XaeL a spus:

Eu unul nu sunt de acord cu asta și nu amestec niciodată alcoolul cu ghidonul sau volanul. Că te amendează și te alegi cu permisul suspendat e piece of cake, poate să dea unul peste tine când stai pe loc și, dacă ai ceva în sânge, să ți-o iei de numa'... 

Acum 1 oră, Christian 1 a spus:

In locul tau,as da comanda la un patch cu Mc Donalds si m-as duce in parcare la KFC.

:lol:

Pe vremuri, întrunirile moto erau faine. Ma simțeam bine. N-am mai fost de ani de zile, dar din ce aud pe aici n-am pierdut mare lucru. 

Acum 6 minute, andrei111 a spus:

Pe vremuri, întrunirile moto erau faine. Ma simțeam bine. N-am mai fost de ani de zile, dar din ce aud pe aici n-am pierdut mare lucru. 

+1! :)

Asa-i Andrei,n-ai pierdut nimic.

Lasati tampeniile, unde este doamna cu micii, care.l ura de moarte  pe unul din organizatorii unor intalniri cu motociclisti, unde este?

15 minutes ago, Djenavar said:

Lasati tampeniile, unde este doamna cu micii, care.l ura de moarte  pe unul din organizatorii unor intalniri cu motociclisti, unde este?

@raluca_carlan ? Daca mai e activa primeste acusica mail ca a fost taguita. Dar nu prea e pe topic, organizatorul ala este independent, nu este MC.