Sari la conținut

cum poti deveni membru in clubul dvs? ce criterii sunt luate in considerare?


dan arsene
 Share

Postări Recomandate

Buna seara,

As fi interesat cum poti deveni membru in clubul dvs.

exista  criteriul de varsta ,  de cand posezi permis, de cati kilometri ai parcurs, etc.

niste lamuriri ar fi binevenite cel putin pentru mine.

va multumesc pentru timpul acordat citirii acestui mesaj .

cu respect,

dan arsene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde

Acum 49 minute, dan arsene a spus:

Buna seara,

As fi interesat cum poti deveni membru in clubul dvs.

exista  criteriul de varsta ,  de cand posezi permis, de cati kilometri ai parcurs, etc.

niste lamuriri ar fi binevenite cel putin pentru mine.

va multumesc pentru timpul acordat citirii acestui mesaj .

cu respect,

dan arsene

 

Depinde ce va doriți. Aici sunt doua cluburi : Asociația Clubul Motoveteranilor  și Senior Riders 55.

Eu împreună cu încă 16 motocicliști seniori (fuseram 18 dar ramaseram 17  fără Dan Năstase...), facem parte din S R 55. Profesorul Constantin, Octav Lica, Gigi Constantin, Marin Mircea, Viorel Ochea, Galen, Toderel Dumitru - Sibiu, Ninel Maracineanu, Sven Resita Valiug, Tudor Slavici Olanda, Canguru California și încă câțiva.

 

Prima condiție pentru S R 55 este sa aveți vârsta de 55 de ani și sa fiți motociclist activ.

 

Pentru Clubul Motoveteranilor luați legătura cu Valeriu Alexa.

 

Cred ca este bine de știut și pentru altii...

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, Muretto Grundieg a spus:

.....  Sunt doar curios care ar fi miza acestei dorințe irezistibile.

 

Acum 47 minute, hornet60 a spus:

😂 si eu. Banuiesc ca e ceva legat de CNP .

... și ca să nu mai fiți atât de curioși, am sa încerc sa va luminez.

 

Socializam ,  organizam evenimente la care participa și alți  motocicliști pana la generația a treia (eu spre exemplu am trei mici motocicliști în familie) . Suntem cu toții  prieteni de familie și nu de puține ori ne facem vizite și chiar  rămânem și peste noapte.

În cazul seniorilor motocicliști exista și divizia de enduro (nicon, Gigi, Viorel, Profesorul, Ninel și Sven de la Valiug - Semenic, Galen de la Cluj... ).

Eu asigur cazare la cabanele  de la Satul de Vacanță Brăduleț, Ninel Maracineanu la pensiunea sa din Valiug la poalele Semenicului, Galen la Gura Boții în Apuseni, Gigi Constantin la Muntenii de Buzău în Ialomița și sa fiți convinși ca ne dam cu motoarele, nu ne jucăm .

 

La Curtea de Argeș a întrat în obișnuință Aniversarea Permiselor Moto care a ajuns la cea de-a șasea ediție fiind întrerupta de pandemia asta nenorocita.

Am organizat și vom mai organiza inchideri de an motociclistica, la București, Curtea de Argeș...

De Delta Dunării ce sa mai vorbim , ajungem pe motoare cel puțin de doua ori pe an acolo unde putini pot sa ajungă.

Chilia Veche. Periprava, Letea, Sfistofca, Sulina, Sfântu Gheorghe, Gura Portiței (de multe ori și prin locuri nepermise și nu ma feresc sa scriu, ca am luat și amenzi)

 

Ce sa vă mai povestesc " fii mei"?

Nicolae Dobrin zicea "fotbalul e viata mea".... noi ăști împătimiti spunem

"motocicleta e viata mea ".

Va aștept cu drag alături de noi în drumurile noastre toate.

 

 

 

P. S.

Cred ca de la vaccinul de ieri cu AstraZeneca mi se trage ca mă apucă-te un mare drag de scris. Vă vând un pont.

Luna asta, trei motoare de 250 cmc vor face turul României pe granițe cu predilecție drumurile de țară (acolo pe unde sunt ).

Vârstă minimă... 65 de ani 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca avand aceste precizari bine structurate, doritorii nu vor pregeta sa ni se alature.

 

La 07.04.2021 la 16:41, nicon a spus:

Vă vând un pont.

Luna asta, trei motoare de 250 cmc vor face turul României pe granițe cu predilecție drumurile de țară (acolo pe unde sunt ).

Vârstă minimă... 65 de ani 🤣

Acum, pentru a cumpara (pontul), vino si tu cu detalii ! Nu aruncam asa cu banii in necunoscut ! 😃

@ Nicon

P.S. Apreciez sincer implicarea ta,mai ales in conditiile tacerii aproape totale din ultima perioada in aceasta sectiune a forumului. Cat priveste solicitarea colegului (in devenire) Dan Arsene, cred ca ar fi trebuit sa inceapa cu o prezentare personala, datele din profilul afisat fiind minime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

buna seara,

am citit tot ce s-a spus la postarea mea si am cateva precizari:

1.nu am o dorinta irezistibila de a deveni membru 

 

2.am cam 200.000 km la bord pe motocicleta, ca sa spun asa( romania, europa, america)

3.am fost posesor de mobra, honda, yamaha, cz, mz, gillera, bmw , etc

4.am fost prieten foarte bun cu dan nastase

5.am amintiri numeroase de la diversele "deplasari "in tara cat si afara

6.nu am inca 55 ani impliniti deci mai trebuie sa astept

m-am gandit ca poate pot contribui si eu la aceasta comunitate cu ceva sfaturi, recomandari , etc , motiv pentru care am intrebat despre acest lucru.

sper ca nu am deranjat pe nimeni cu postarea mea.

va salut cu farul , ca sa citez din spusele unui prieten vechi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii binevenit! Sfaturile și recomandările bune pot veni de oriunde, membru sau ne-membru în vreo organizație.

Iar treaba cu ”deranjatul” pe forum, e discutabilă. Atât timp cât se păstrează un ton civilizat nu se pune problema ”deranjului”.

Ba, dimpotrivă, aș putea spune că o adiere nouă ar fi binevenită (mai ales la un rulaj de 6-7 ori circumferința Pământului pe la Ecuator. Dar vezi că veteranii cer dovezi...)

Uite, o temă de abordat: mergi singur sau însoțit? Cum ”omori” sutele de kilometri ? Cu Intercom ? Asculți muzică? Sau ești ești doar tu cu gândurile tale? Cânți în cască? Sau doar aștepți să ajungi la primul popas și ”razi”o bere?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, florinelu07 said:

Experienta in tărgi si dispozitive de racorire pe moto constituie avantaj...

:cheers:

Un eventual avantaj poate fi și dacă kilometrii sunt parcurși pe autostradă, de la București la Constanța și înapoi, minim 1000 pe zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.05.2021 la 22:36, dan arsene a spus:

buna seara,

am citit tot ce s-a spus la postarea mea si am cateva precizari:

1.nu am o dorinta irezistibila de a deveni membru 

 

2.am cam 200.000 km la bord pe motocicleta, ca sa spun asa( romania, europa, america)

3.am fost posesor de mobra, honda, yamaha, cz, mz, gillera, bmw , etc

4.am fost prieten foarte bun cu dan nastase

5.am amintiri numeroase de la diversele "deplasari "in tara cat si afara

6.nu am inca 55 ani impliniti deci mai trebuie sa astept

m-am gandit ca poate pot contribui si eu la aceasta comunitate cu ceva sfaturi, recomandari , etc , motiv pentru care am intrebat despre acest lucru.

sper ca nu am deranjat pe nimeni cu postarea mea.

va salut cu farul , ca sa citez din spusele unui prieten vechi

 

Frumos răspuns  la rautacioasa remarca,  dorinta irezistibila de a deveni membru .

Te asteptam cu drag in randurile noastre chiar daca nu poti fi inca membru cu puteri depline .

Parca v-am mai povestit , eu am in familie doi baieti si o nora cu permise de gradul A , iar la grupa mica , trei nepoti cu cate una de-aia mica de 125 cmc . Gigi Constantin are baiatul sau Raducu pe care multi il stiti cu prietena lui , motociclisti de cursa lunga .Printre altele au facut Mongolia si alte inca vreo zece tari pe motociclete  . Ei toti si inca multi altii fac parte din grupul nostru .

 

Noi astia mai hârsiți ( adica trei din grup)  dabia ne-am  intors din cursa Turul Romaniei pe motociclete de 250.Nu a fost de loc usor tinand cont ca astea mici mergeau la regim de optezeci la ora pe acolo pe unde era de mers mai tare . De ploaie ce sa va mai povestesc .

 

Deocamdata  precum Sherezada care se oprea din povestit la crăpatul zorilor va pun , doua poze 🙂

IMG_20210514_144756.jpg

IMG_20210515_100036.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Membru cu puteri depline... Ce tare sună. Am in oraș minim 4 cluburi moto și n-am avut niciodată dorința irezistibilă de a deveni membru, nu văd rostul de a avea încă un șef. Am unul la muncă, e de ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece am acest drept, rămâne la alegerea mea dacă merg sau nu, mai ales că în momentul acesta nu văd ce partid merită votul meu. Dar asta e o altă discuție.

Nu port vestă, nu o suport, nu îmi place "cu turma", îmi ajung întrunirile săptămânale din oraș și câte un motofest. Dacă unii vor musai șef în timpul liber, cine sunt eu să le spun că isi pierd vremea?

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...