Sari la conținut

5. SHARK Grand Prix de France


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 176
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 25 minute, danypop a spus:

https://www.corsedimoto.com/motomondiale/motogp/motogp-marc-marquez-lultima-diavoleria-strategica-on-line/

Era un opărit pe aici ce îl înjura pă MM ca a făcut o nefacută și direcția de cursa nu l-a împușcat 🙈🤣🤣

Man , nu e vb de opărit, e vb de reguli, părea ilegal .

 

Sincer eu am mai văzut alte dați parca la ieșire sau intrare, nu mai știu pe ce circuit de o luau multi aiurea, tăiau liniile și nimeni nu zicea nimic, f ciudat că liniile alea s cam degeaba. Zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, danypop a spus:

https://www.corsedimoto.com/motomondiale/motogp/motogp-marc-marquez-lultima-diavoleria-strategica-on-line/

Era un opărit pe aici ce îl înjura pă MM ca a făcut o nefacută și direcția de cursa nu l-a împușcat 🙈🤣🤣

Calm danute ca este cald afara si te oparesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, frigider a spus:

Viața lui, alegerea lui.

Omu vrea sa fie campion și știa că Honda e dificila și sg care se dădea la ea era MM.

Cu siguranta, pilotii stiu muuulllt mai multe despre bucataria intima a echipelor, cu care urmeaza sa semneze, decat vom sti noi vreodata si asta influenteaza, uneori decisiv, hotararea de a semna sau nu un contract. Cazul lui Zarco este insa mult mai complex decat atat, intrucat decizia de a nu semna cu HRC se pare ca nu i-a apartinut lui Zarco, ci a fost hotararea lui Fellon de a-l baga la KTM. De aici si ruptura totala dintre cei doi. Atat de totala, incat atunci cand Zarco a vrut sa il salute si sa ii ureze bun venit in competitie (la Moto 3) fiului lui Fellon, s-a trezit cu o scrisoare de la avocatul lui ta-su, prin care il avertiza sa nu se apropie de baiat, sub amenintarea ca va fi adus in fata justitiei, daca incalca interdictia. Se pare ca daca pui la indoiala deciziile lui Fellon sau intri in conflict de interese cu el, ti-ai facut un dusman redutabil. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, frigider a spus:

Anul asta pare să fie o idee mai constant. Afara de dnf ăla... :D

Viața lui, alegerea lui.

Omu vrea sa fie campion și știa că Honda e dificila și sg care se dădea la ea era MM.

 

F înțelept că a rămas în GP cu Ducati. Decizie mai grea decât cea vs HTC.

 

Fiecare cu părerile noastre.

Ducati idioți că de obicei :)) (părerea mea, că orice alt post de aici, se înțelege)

de ce n au semnat de anul trecut pe 6 ani?

 

Unde sa fuga Miller? La KTM? :grinbandit:

La academie? Tot pe Ducati (cum se zvonește)...

Da,anul asta e mai constant.Sa speram ca va mere mai bine.

 

Decizia de a mere la Pramac a fost un no-brainer,adica nu cred ca mai avea foarte multe optiuni - nu il curta toata lumea ca atunci cand era pe val la Tech3.

 

Ducati idioti pt ca au semnat prea repede - s-ar putea ca retrospectiv sa isi dea seama ca Zarco ar fi o alegere mai buna (mai ales pt un pilot 2) decat Miller.Bagnaia pt moment mi se pare inatacabil ca pilot nr.1...ca si fan mi-ar place insa ca Zarco sa le dea peste nas si sa iasa campion anul asta...insa nici eu nu cred ceea ce zic.

Aa,nu il condamn pe Miller,normal ca a semnat cu amandoua mainile,pe Ducati ii condamn ca s-au grabit.

Acum 5 ore, frigider a spus:

Man , nu e vb de opărit, e vb de reguli, părea ilegal .

 

Sincer eu am mai văzut alte dați parca la ieșire sau intrare, nu mai știu pe ce circuit de o luau multi aiurea, tăiau liniile și nimeni nu zicea nimic, f ciudat că liniile alea s cam degeaba. Zic.

Am mai revazut faza cu Q,vazuta din alt unghi nu pare asa dura,ba chiar ok.Mi s-a parut ca a fost f tigan insa vazuta din fata prim plan MM nu prea il impinge sau ceva pe Q,mai degraba ii intra in spatiu putin,ceea ce nu e asa condamnabil - nu sunt la sah,e un sport destul de milimetric daca ma pot exprima asa.

 

Normal ca directia de cursa ar trebui sa defineasca clar anumite lucruri si locurile unde depasirea e interzisa...si sa actioneze in concordanta.

Haterii lui MM....sunt aproape toti :) Ori sunt hateri - orice face il musca de cwr ori sunt super fani si orice face e laudat.Ar trebui mai multa obiectivitate pt ambele tabere.

Ca si in cazul lui Rossi.

Restul pilotilor inca nu nasc sentimente atat de puternice :)

Acum 16 minute, xt600 a spus:

Cu siguranta, pilotii stiu muuulllt mai multe despre bucataria intima a echipelor, cu care urmeaza sa semneze, decat vom sti noi vreodata si asta influenteaza, uneori decisiv, hotararea de a semna sau nu un contract. Cazul lui Zarco este insa mult mai complex decat atat, intrucat decizia de a nu semna cu HRC se pare ca nu i-a apartinut lui Zarco, ci a fost hotararea lui Fellon de a-l baga la KTM. De aici si ruptura totala dintre cei doi. Atat de totala, incat atunci cand Zarco a vrut sa il salute si sa ii ureze bun venit in competitie (la Moto 3) fiului lui Fellon, s-a trezit cu o scrisoare de la avocatul lui ta-su, prin care il avertiza sa nu se apropie de baiat, sub amenintarea ca va fi adus in fata justitiei, daca incalca interdictia. Se pare ca daca pui la indoiala deciziile lui Fellon sau intri in conflict de interese cu el, ti-ai facut un dusman redutabil. 

Da,s-a mai discutat.Si eu cred ca a fost f mult influentat de Fellon insa nu trebuia sa fie.Ai peste 18 ani - esti responsabil pt tine,nu mai poti da vina pe terte persoane pt deciziile tale gresite.

Retrospectiv nu stiu cum s-ar fi descurcat Zarco pe Honda,insa in mod clar s-ar fi descurcat mai bine decat pe Ktm,deci a fost o greseala.Totala.

Mai ales avand in vedere regresul pe care l-a inregistrat cat a fost la Ktm.Adica si daca nu se descurca pe Honda,mai rau decat pe Ktm nu avea cum sa fie.Dar daca s-ar fi dus la HRC - ar fi fost mai bun decat MM?Foarte improbabil.Insa cine stie poate s-ar fi adaptat si ar fi mers decent chiar bine - e capabil de a fi f rapid cu orice motoreta,iata.Si daca l-ar fi prins sezonul 2020 pe HRC mergand decent - ar fi luat un titlu fluierand la ce zapaceala si inconstanta a fost in gp anul trecut.Ei?

A trecut - acum are la dispozitie o echipa puternica si un Ducati GP21 ca sa ne arate ca stie cu mingea.Fingers crossed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, Method a spus:

 

Da,s-a mai discutat.Si eu cred ca a fost f mult influentat de Fellon insa nu trebuia sa fie.Ai peste 18 ani - esti responsabil pt tine,nu mai poti da vina pe terte persoane pt deciziile tale gresite.

Nu ai inteles ceea ce am vrut sa spun. Nu a fost "influentat" ci, pur si simplu, termenii acordului cu KTM au fost perfectati, de Fellon, peste capul lui. Cu alte cuvinte, s-a vazut pus in fata unui fapt implinit. Intr-un final, nu mai avea ce sa faca, decat sa semneze. Zarco nu si-a dorit nici o clipa sa fie la KTM... dupa cum o spunea chiar un koi de la KTM, la momentul tensiunilor dintre ei si francez.   

 

Da, Ducati trebuia sa mai astepte, in ceea ce il priveste pe Miller. Dar sa vedem si Zarco cum presteaza. Ambii piloti au calitati dar si limite. In momentul de fata, eu mi-as pune banii pe Jorge Martin. Martin si Bagnaia par sa fie viitorul Ducati. Daca nu ii fura cineva... ;) 

Acum 4 ore, danypop a spus:

 

Doar voiam sa scot puțin în evidență cum haterii MM(sunt foarte mulți aici) sar imediat de c&r în sus cu trage Marcel un pâr&ț🤣🤣

Fiecare partz inseamna gaze cu efect de sera, eliberate in atmosfera. Probabil de aici reactia haterilor (sau poate ecologisti??? :D ). Mai nashpa este faptul, ca sunt unii care, atunci cand trage Marcel un partz, se reped sa inspire adanc.. :) 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, eu am senzatia ca voi sunteti ca si Plesan, dinamovisti/stelisti/craiovisti/ vasluisti de mici😁 adica tineti in functie de conj7nctura cu cine castiga.Castiga MM, sunteti fani mm si tot asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, xt600 a spus:

Nu ai inteles ceea ce am vrut sa spun. Nu a fost "influentat" ci, pur si simplu, termenii acordului cu KTM au fost perfectati, de Fellon, peste capul lui. Cu alte cuvinte, s-a vazut pus in fata unui fapt implinit. Intr-un final, nu mai avea ce sa faca, decat sa semneze. Zarco nu si-a dorit nici o clipa sa fie la KTM... dupa cum o spunea chiar un koi de la KTM, la momentul tensiunilor dintre ei si francez.  

Mda,nu sunt de acord.Stiu ca Zarco (repet,sunt fan Zarco,dar pana la un punct),el asa o dadea - "eu nu prea am vrut sa semnez cu ktm,a lucrat Fellon peste capul meu,m-a pus in fata faptului implinit.Nu exista asa ceva - nu esti de acord - nu semnezi.E simplu.Nu se poate face nimic fara tine,poate sa vorbeasca Fellon managerul lui mama lui tata lui proces verbal cu baiatul ala in carucior sa se pupe pe gura cat vor ei - exista un mic amanunt - semnatura pilotului.Daca aia nu e pica tot.Zarco a semnat...de ce?

Puig a spus-o atunci cu subiect si predicat "trebuia macar sa considere oferta noasta,am incercat sa il abordam de mai multe ori,ne-am lovit de un zid".Mai e ceva de zis?

Se prea poate ca Zarco sa nu-si fi dorit nici o clipa sa mearga la KTm,insa ce si-a dorit si ce a facut sunt 2 lucruri diametral opuse.Si e doar vina lui.

Acum 6 ore, xt600 a spus:

Da, Ducati trebuia sa mai astepte, in ceea ce il priveste pe Miller. Dar sa vedem si Zarco cum presteaza. Ambii piloti au calitati dar si limite. In momentul de fata, eu mi-as pune banii pe Jorge Martin. Martin si Bagnaia par sa fie viitorul Ducati. Daca nu ii fura cineva... ;)

True.Intre Zarco si Miller poate Zarco ar fi fost un mai bun bet,dar nu bag mana in foc.Oricum trebuiau sa astepte.Insa poate raman pe astia inca 1 an si il asteapta pe Martin,da,intradevar un pilot de viitor.Martin a aratat o adaptare fantastica.He can only go up from here.

Acum 56 minute, Djenavar a spus:

Mai baieti, eu am senzatia ca voi sunteti ca si Plesan, dinamovisti/stelisti/craiovisti/ vasluisti de mici😁 adica tineti in functie de conj7nctura cu cine castiga.Castiga MM, sunteti fani mm si tot asa.

Nu,nuAu "subiecte preferate" ca sa zic asa :crack:

Cand castiga Stoner,toata lumea tinea cu Rossi.

Cand castiga Lorenzo,toata lumea tinea cu Rossi.

Cand Marquez l-a batut pe Lorenzo,toata lumea tinea cu Marquez/dar si cu Rossi.

Cand castiga Marquez de ne plictiseste,toata lumea...nu mai tine cu Rossi ca nu prea mai are cu ce tine...dar il hateresc pe Marquez oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Djenavar a spus:

Mai baieti, eu am senzatia ca voi sunteti ca si Plesan, dinamovisti/stelisti/craiovisti/ vasluisti de mici😁 adica tineti in functie de conj7nctura cu cine castiga.Castiga MM, sunteti fani mm si tot asa.

is destui care tin cu mm si acum cand se zbate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

Zarco a semnat...de ce?

Pentru ca in momentul i care i s-a pus in fata contractul cu KkTM, oferta de la Honda era istorie. Ceea ce ii reprosez eu lui Zarco, nu este ca a semnat, ca nu a stat de vorba cu Pugi, etc. deciziile alea au avut, cu siguranta, o explicatie pe care noi nu putem decat sa o banuim,din putinele declaratii. Ii reprosez insa ca s-a increzut prea mult in managerul lui, ca nu a verificat ce negocieri duce acesta,in numele lui, ii mai reprosez ca relatia lui cu Felon nu a fost una de parteneriat, de pe picior de egalitate, ci una de patron/sef - subaltern. In concluzie, as zice ca se face vinovat mai mult de credulitate si naivitate, nu de faptul ca a refuzat discutiile cu Honda. 

Acum 1 oră, frigider a spus:

is destui care tin cu mm si acum cand se zbate.

Pilotul MM place cam tuturor. Oricat de anti MM ai fi, nu poti sa nu recunosti ca omul e din alta liga. Din acest punct de vedere, cred ca toti ne dorim sa revina la forma maxima si sa il vedem implicat in lupta pentru titlu. In schimb, omul MM este un jeg si nu pierde nici un moment in care sa nu ne confirme asta.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, Method said:

Cand castiga Stoner,toata lumea tinea cu Rossi.

Cand castiga Lorenzo,toata lumea tinea cu Rossi.

Cand Marquez l-a batut pe Lorenzo,toata lumea tinea cu Marquez/dar si cu Rossi.

Cand castiga Marquez de ne plictiseste,toata lumea...nu mai tine cu Rossi ca nu prea mai are cu ce tine...dar il hateresc pe Marquez oricum.

😂😂😂

 

 

2 hours ago, xt600 said:

Pilotul MM place cam tuturor. Oricat de anti MM ai fi, nu poti sa nu recunosti ca omul e din alta liga.

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred, cum ar fi sa mai câștige 3-4 titluri. Nasol, ar zice "nepricepuții" ca e mai bun decât Rossi🤔

Poate faci și o cerere către Dorna sa ii retragă titlurile din anii în care i-au fost trecute cu vederea infractiunile🤣🤣🤣

Omg🙈

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, caracterincompatibil a spus:

Eu nu vreau să îl văd pe MM in forma 100%.e mult mai cool campionatul fara superioritatea lui.

Când a făcut măgarii,dorna a trecut cu vederea intodeauna.

Așa că mai bine cum e acum

 

imi pare rau sa te dezamagesc dar isi va reveni incet incet :) 

 

da, e cool campionatul, dar e "fals" :))  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Pilotul MM place cam tuturor. Oricat de anti MM ai fi, nu poti sa nu recunosti ca omul e din alta liga. Din acest punct de vedere, cred ca toti ne dorim sa revina la forma maxima si sa il vedem implicat in lupta pentru titlu. In schimb, omul MM este un jeg si nu pierde nici un moment in care sa nu ne confirme asta.  

True.

Omul MM....Nu stiu daca ma intereseaza.Nu cred ca e un jeg pt ca asa vrea adica nu mi se pare ca o face voit,dar are de multe ori niste acțiuni de țăran mojic dar cred ca nu premeditat,ci pt ca nu se poate stăpâni în focul luptei.

Si pt ca efectiv totul e pe planul 2 in afara de victorie.Inclusiv siguranța/sănătatea adversarilor sau a lui.E all in pana in pânzele albe,e in stare sa le dea si in cap daca se bat la victorie.

Nu e premeditare,e doar killer instinct.Nu incerc sa ii scuz tampeniile incerc doar o explicație a motivelor care îl mână.

Acum 38 minute, frigider a spus:

da, e cool campionatul, dar e "fals" :))  

E fad.Cand lipsește primadona e parcă la mișto.

Si stii ca atunci cand va reveni se schimba tr3aba radical.

Ok pt Mir n a contat si e normal sa nu conteze.

Mi a plăcut însă oarecum "atenția" acordată de MM lui Mir.Inseamna ca il considera dintre toți pe el drept principalul oponent.Si mi a plăcut si replica de iceman dată de Mir in cursa.

Cred ca va fi un sezon antologic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, caracterincompatibil a spus:

Destul cat să "crească" aia mici și să îi dea peste bot,așa cum merita

ar fi crescut oricum.

pana nu -si revine mm nu stim cat au crescut.

 

Q se vede ca psihic poate e mai chillax, poate nu mai cedeaza presiunii (atentie, presiune fara MM... imaginati-va cu MM pe pista cum era, il gaseau pe Q spanzurat de clanta usii - glumeeeesc, Q parea ok cand ii lua pole-uri lui MM, foarte calm.)

Peco merge bine. Na , chestii evidente.

 

 

 

Acum 8 minute, caracterincompatibil a spus:

să îi dea peste bot,așa cum merita

hai man, si de ce merita? 

ca vrea sa castige? pai de ce te faci pilot?

sunt care nu au castigat o cursa de GP si merg de ANI.

el e invatat sa castige 1-2-3-4 la rand.

 

de unde si pana unde merita sa fie pus la punct?

 

eu o as lua-o altfel:

sa castige ala mai bun. azi e q > mm ? f bine. maine invers? aia e, cel mai bun a castigat.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, caracterincompatibil a spus:

Mult moet pentru mm,acum și pe viitor.nu am un favorit, dar urasc caracterele infecte din grila.

Îmi amintesc de simonceli cum a vrut să îl omoare pe unul .mare jeg infect și ăla.Rider talentat ,dar cu apucături de căldărar și ursar,că și mm

 

Îți mulțumim că îți deschizi sufletul în fața noastră aici pe forum.

 

O precizare totuși: 

Poți să îi dorești ce vrei tu, nu influențează cu nimic soarta lui MM / oricărui alt căldărar. :)

 

 

Ajuta să îți verși ura, nu te opri.

Scoate tot.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boss, daca vezi ca ti-am ascuns mesajul fix ca sa nu facem (cuvant urat) topicul, tu il postezi din nou. Atacurile nu-si au rostul aici.

Haideti sa pastram jucaria ca si pana acum.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, frigider a spus:

Q se vede ca psihic poate e mai chillax, poate nu mai cedeaza presiunii (atentie, presiune fara MM... imaginati-va cu MM pe pista cum era, il gaseau pe Q spanzurat de clanta usii - glumeeeesc, Q parea ok cand ii lua pole-uri lui MM, foarte calm.)

Peco merge bine. Na , chestii evidente.

 

sa castige ala mai bun. azi e q > mm ? f bine. maine invers? aia e, cel mai bun a castigat.

:agree:

Despre Q...n-a avut nici un stres atata timp cat era underdog si toata lumea era extaziata despre cat de bine mere el din postura de rookie la o echipa satelit si cum bate el cateodata marele grangur care este MM.

Problema la Q a fost cand a fost "judecat" din postura de lider de echipa factory - vioara 1 - cu pretentii la campionat,primadona.Si cu MM out - presiune fantastica in a lua campionatul ca e drumul larg deschis.Si atunci s-a taiat.Sa vedem anul asta.

Acum 10 ore, frigider a spus:

O precizare totuși: 

Poți să îi dorești ce vrei tu, nu influențează cu nimic soarta lui MM / oricărui alt căldărar. :)

Ahahahah true,true.E vorba aia "nu mor caii cand vor cainii".

Si latraturile astea sunt reverberate de multi pe aici,chiar daca nu pe fata.

Meh,haters gonna hate,ala o sa mai ia niste titluri intre timp.Anul asta insa cred/sper ca nu.Va fi bataie mare anul asta la titlu :ok:

 

Ca sa ne aducem aminte de Ducati/Lorenzo la Mugello :

Lorenzo explains breakthrough Mugello MotoGP win for Ducati, Honda talks

The mf was good.Probabil una din cele mai bune curse ale lui.Mugello 2018 si RB Ring in acelasi an.Oh,well....

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

o sa mai ia niste titluri intre timp.Anul asta insa cred/sper ca nu.

eu as vrea sa aiba sanse si la asta, iti dai seama ce presiune va fi si pe el si pe ceilalti?

dar sanse f f f ff mici cum sunt strugurii F F F F FF F dulci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...