Sari la conținut

Cryptomonede si altele prin zona asta?


nike
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ZaiR: Ce vrei tu e cam greu. Fix de aia se orienteaza banii manjiti spre crypto, ca e al naibii de greu sa dovedesti ai cui sunt. Asta face foarte bine sistemul actual: leaga o persoana fizica, cu nume si prenume (sau una juridica, cu actionari si administratori raspunzatori legal) de un portofel in care se acumuleaza moneda. De asta ai nevoie de sisteme complexe de firme fantoma, banci care nu divulga datele clientilor si state care sprijina astfel de banci prin refuzul de a se conforma legislatiei internationale, daca vrei sa speli moneda convertibila. Daca vrei sa speli crypto, tot ce ai de facut e sa-ti faci un portofel nou.

:10:

pacat ca nu am furat sau cantat manele.. N-am ce sa spal, poate doar salariul..

daca nu scriam atat pe aici, poate m as fi dezvoltat acolo..

 

Si eu sper sa ma casatoresc cu un cuplu lesbi..

 

Ihhh...s-ar putea sa iti schimbi parerea daca ai cunoaste cupluri lesbi reale. Alea de pe net is departe departe de realitatea grasa, urata , paroasa , barbatoasa din realitate.

alea nu..mersi!!

cheers:

 

Eu zic sa va grabiti sa vindeti pana nu scade de tot:

 

attachicon.gifbitcoin.jpg

:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Moarte jihadiştilor, lesbienelor, soroşilor, posesorilor de bmw şi manelelor lor!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Şi mameloanelor mamelor lor.

Asa ai si mamele,manelele si mameloanele lor... :)

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ca asa au zis niste baieti pe internet sau avem si o lege care sa nu se aplice? Sunt curios cum o sa dovedeasca Fixul ca veniturile alea provin din tranzactionari de criptomoneda ca sa le poata impozita. Altfel e doar o tranzactie intre doua entitati private care e scutita de impozit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Daca dpdv legal statul nu iti poate lua banii, va pune un militian sa te bata. Orice, doar sa-ti ia ce ai muncit

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca asa au zis niste baieti pe internet sau avem si o lege care sa nu se aplice? Sunt curios cum o sa dovedeasca Fixul ca veniturile alea provin din tranzactionari de criptomoneda ca sa le poata impozita. Altfel e doar o tranzactie intre doua entitati private care e scutita de impozit.

 

Cand statul are nevoie de bani va face orice ca sa mai ciupeasca ceva, sa dovedeasca e ultima lor problema. Pana te judeci tu cu ei vei plati mai intai si pe urma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa au zis si cu prima inmatriculare si uite ca se poate. Sunt lucruri pe care poti sa le faci si lucruri pe care daca le faci, baga lumea furca in tine intr-o democratie. Statul incearca sa gaseasca mereu limita intre cele doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa au zis si cu prima inmatriculare si uite ca se poate. Sunt lucruri pe care poti sa le faci si lucruri pe care daca le faci, baga lumea furca in tine intr-o democratie. Statul incearca sa gaseasca mereu limita intre cele doua.

 

Pai tot statul a castigat si cu taxa, castigul lor este ca asa faceau rost de bani fara sa plateasca dobanzi ceea ce pentru un stat inseamna foarte mult. De ce crezi ca au renuntat la procese si returneaza banii in rate? La proces cand pierdeau plateau si dobanzi plus cheltuieli de judecata. Statul e pervers, e mai pervers decat credem noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo erau niste hartii/taloane/bunuri, aici e vorba de monezi virtuale pe care daca vrei sa-i arati vreunuia portofelul bine, daca nu... iar bine.

Hai sa vad cum va urmareste fiscul pentru monero sau electroneum :))) (fara tranzactii pe card)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 3 years later...

Merge si cash cum zici tu. :)

Cu cultura stau prost dar am prieteni foarte inteligenti, mate.

 

Vad ca e la moda subiectul (crypto) si pe vremea mea in lumea moto erau multi it-isti. Oare au mai ramas?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, foxbat a spus:

unde faci asta ?(site/aplicatie?)

recomandari, adica:)

Sunt pe revolut. Am 2.5% fee pe tranzactie. Pe binance e mai putin dar sunt mai comod. Sunt 2.5lei la 100 lei mi se pare super putin. Nu merita nicio alta moneda chiar daca unele cresc cu 1000% ca nu stii care. Asa ca joc safe pe btc si eth ca si investie, nu trading.

Editat de DiarM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, marauder a spus:

ce anume te intereseaza legat de crypto?

 

opiniile "localnicilor" Ca sa zic asa. ce mai "face lumea" motociclistica ( DiarM a raspuns super, multumesc).

 

1 oră în urmă, DiarM a spus:

Sunt pe revolut. Am 2.5% fee pe tranzactie. Pe binance e mai putin dar sunt mai comod. Sunt 2.5lei la 100 lei mi se pare super putin. Nu merita nicio alta moneda chiar daca unele cresc cu 1000% ca nu stii care. Asa ca joc safe pe btc si eth ca si investie, nu trading.

Revolut-ul iti da voie sa primesti/trimit btc si eth ? parca era "inchis", doar daca scoti in eur ..sau poate gresesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Cryptomonede si altele prin zona asta?
  • Kristian K pinned this topic
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...