Sari la conținut

Parere Motocicleta Barton Blade-R 125cc


Postări Recomandate

  • 2 years later...

Salutare, ma intereseaza si pe mine sa achizitionez o moto barton, arata foarte bine si au un pret ok, dar inteleg ca sunt chinezesti, oare sunt fiabile ? are cineva experienta cu un astfel de moto? Merci

 

image.thumb.png.648a9a416e2e342e9ac4c47d7b8149e0.png

PENTRU ORAS SI CATEGORIA b ESTE O OPTIUNE CE PARE FOARTE OK :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu specifici ca doresti o motocicleta de 125 cc, iar ce ai postat in poza e de 50 cc. Care este pana la urma?

Cat priveste chinezariile, eu spun sa faci pas, mai bine un sh de firma decat asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit  topicul Barton pe site si de asta am dat repley aici :)

doresc o moto ce se poate conduce cu B si da asta de 55 cc mi s a parut super ok (celelalte cu categoria B de 125 cc trebuie sa aiba cutie automata si mi doresc cutie manuala)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, MotoS Garage said:

china = ceakat!

Salut. De mult tot observ reactiile tale in principal la ce e chinezesc, dar si parerile pertinente pe parte tehnica. Da, ai cunostinte de 100 de ori mai bune decat altii si poate chiar si experienta, dar si aici scriu DAR, de unde atata rautate? Toate in viata ta de motociclist au fost perfecte si ai inceputpe ceva perfect si nu au fost probleme veci? De ce e mai usor sa fii rautaciuos decat sa fii constructiv (daca tot aloci acest timp pentru scris pe forum)? Chiar asa de mare e frustrarea fata de oamenii care incep cu ce isi permit (le place vizual sau alte motive)? Daca mai ai 1 minut de aruncat pe hatereala, te rog eu frumos, lumineaza-ne (zic la plural ca poate mai sunt motociclisti curiosi pe aici, dar nu se obosesc sa scrie pentru cauze pierdute). Sa nu o iei ca una front. Multumesc de intelegere

O.T.- Ia-o si vezi ce iese. Ideal e sa ai o garantie sau daca e second, strange toate suruburile cu loctite, revizie si filtru de benzina daca e carb. Spor 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu o garantie la CF Moto. A durat trei luni numai sa vina piesele. Motor bubuit la 3000 km. Ajunge?

Pe de alta parte n-am auzit de chinezarie cu 100.000 km fara probleme majore. Ajunge?

Am experiente cu o gramada de lucuri chinezesti, de la biciclete la televizoare, scule, drujbe, masini de tuns iarba etc, etc, etc. Toate niste mizerii, niciuna n-a tinut nici cat rodajul la o chestie similara de marca consacrata. Ajunge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Speedy.K said:

Stiu o garantie la CF Moto. A durat trei luni numai sa vina piesele. Motor bubuit la 3000 km. Ajunge?

Pe de alta parte n-am auzit de chinezarie cu 100.000 km fara probleme majore. Ajunge?

Am experiente cu o gramada de lucuri chinezesti, de la biciclete la televizoare, scule, drujbe, masini de tuns iarba etc, etc, etc. Toate niste mizerii, niciuna n-a tinut nici cat rodajul la o chestie similara de marca consacrata. Ajunge?

Esti impreuna cu MotoS sau numa asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, merci tuturor de feedback :) (e important pentru un incepator sa primesti din experienta celorlati).

 

Am gasit si site ul care livreaza in europa, sunt Polonezi (iar la noi au la oradea reprezentanta):

                   https://barton-motors.pl/en/models/mopeds/barton-cafe-racer-50

 

Cred ca pentru un incepator ce doreste strict initierea si siguranta de inceput se potriveste acest moto cu cutie manuala si de categorie B - e nou cu o valoare de 2000 euro si garantie 2 ani deci pare ok.

 

Drumuri bune!

Editat de Klauuu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu știu cum e bartonul, dar o recenzie la un 125 keeway rkf poate o sa ajute - că e tot chinezărie.

moto luat de nou, pt copil, A1.

facut 28.000 km.

motorul este furnizat de benelli. nicio problemă legată de motor !

faruri led foarte bune.

restul, chinezărie ! cauciucuri de la cpt (?) cică unul din marii producători de gume de la ei, sub orice critică - bachelită! schimbate urgent...

majoritatea șuruburilor se destrâng, trebuie verificate periodic. când spun majoritatea, spun inclusiv cele care țin scărițele și timoneria cutiei.

plasticele cu prinderile slabe: zdrângăne în orice situație

bord electronic la care s-a dus iluminarea...nu se stie de ce doar iluminarea

service doar partener și  piese care vin în 3-6-9 luni + infinit - de ex. kit de lanț procurat cu greu din franța! (uleiuri, filtre, bujii se găsesc fără probleme)

chestia cu garanția e o vrăjeală, că nu există service al mărcii, așa că degeaba ai garanție că nu are nimeni cine să o facă.

s-a trecut la A2 după 2 ani jumate de folosință

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"" Barton Motors

Explore technical data, images, prices, pros & cons of motorcycles to make an informed decision before your next purchase. Whether you're a seasoned rider or a beginner, diving into the comprehensive technical specifications and high-quality images can give you a clear picture of each model's features. Comparing prices and weighing the pros & cons will help you find the perfect motorcycle that fits your needs and budget.

Barton Motors is a Polish manufacturer of motorcycles, scooters, and quad bikes. The company was founded in 2005 and has since become a popular choice for riders in Poland and other European countries who are looking for high-quality, reliable, and affordable vehicles.""

image.thumb.png.d89d60f1a52130317dabdf95ad70cfa0.png

 

Deci se pare ca sunt asamblate in Polonia cu componente China :)

Editat de Klauuu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...