Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

cum vine "candelabru italian"??? nu am mai auzit de asta :cheers:

Nici eu, dar "candelabru" in principiu e ceva care atarna de tavan, asa ca foloseste-ti fantezia: esti inchis intr-o camera goala cu o partenera, camera e dotata cu un carlig pentru candelabru agatat in tavan (presupun unul suficient de mare ca sa-ti incapa pe el toate degetele de la 1-2 maini), si pe jos e apa apropape inghetata de 10 cm, asa ca ce faci? Cred ca raspunsul e "candelabrul italian", ca n-o fi ala finlandez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2111

  • Penetru

    1900

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trei tipi: un roman, un tigan si un ungur pescuiesc. La un moment dat li se

incurca unditele si prind toti 3 un pestisor de aur.

Pestisorul le zice ca din cauza ca toti 3 l-au scos din apa va indeplini o singura dorinta la fiecare.

Ungurul zice: "eu vreau ca toti ungurii sa fie in Ungaria si sa fie bogati si fericiti". Dispare.

Tiganu zice: "eu vreau ca toti tiganii sa fie in India fericiti, bogati". Dispare.

Romanu' se uita in toate partile si il intreba pe pestisor:

- Ungurii is in Ungaria?

- Da.

- Toti?

- Da.

- Si tiganii in India ?

- Da.

- Toti?

- Da

Se uita la pestisor si zice:

- Mie da-mi un cola light. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se uita Ion peste gard si il vede pe Vasile jucand tenis cu Agassi. Spre surprinderea lui, Vasile iese castigator fara efort. Il intreaba pe Vasile de cand joaca el tenis de este asa de bun.

Acesta ii raspunde ca la lacul din spatele casei lui este o broscuta care iti indeplineste orice dorinta dar sa aiba grija ca este cam surda, sa vorbeasca tare.

Se duce Ion la broscuta si ii spune ca vrea mult aur. Cand ajunge acasa constata ca in batatura avea un taur. Se plange la Vasile:

- Surda tare broscuta ta, am vrut mult aur si mi-a dat un taur.

- Si tu crezi ca eu am vrut sa fiu tare-n tenis?

 

 

De ce caraie cioara in zbor?

Schimba vitezele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum vine "candelabru italian"??? nu am mai auzit de asta :)

Eu credi ca sunt mai multe femei la un singur catarg! :) Cine stie?Ca eu sigur nu stiu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a gasit Elodia :P :)

 

 

 

 

Daca nu e cablu :)

 

 

 

 

(Who's the man ?) I'M THE MAN !

 

 

 

 

 

Un barbat necajit mergea pe bicicleta. La numa 200 de metri de casa il opreste politia.

Politistu`: Incotro, domnule?

Barbatu raspunde: Inainte cu Dumnezeu!

Politistu`: Amenda, domne, nu aveti voie 2 pe bicicleta! :D :jump:

 

 

Exercitiu de logica a relatiilor interumane

 

I: Cum trebuie sa fie o femeie serioasa?

R: Femeia serioasa trebuie sa aiba sot si amant.

 

I: Credeam ca aceea e femeie adulterina...

R: Femeia adulterina are un sot si mai multi amanti.

 

I: Credeam ca aceea e o femeie usoara.

R: Femeia usoara are doar amanti.

 

I: Credeam ca aceea e o femeie pierduta.

R: Femeia pierduta n-are nici sot, nici amant.

 

I: Credeam ca aceea e o femeie singura.

R: Femeia singura e cea care are numai sot.

 

 

Ce s-ar fi intamplat daca cei 3 magi ar fi fost femei, si nu barbati?

La aceasta intrebare femeile au raspuns:

- Ar fi cerut indicatii, ar fi ajuns la timp, ar fi ajutat la nasterea copilului, ar fi curatat staulul, ar fi adus un vas cu mancare si cadouri practice.

Iata si replica barbatilor:

- Ai vazut ce sandale purta Maria la rochia aia?

- Copilul nu seamana deloc cu Iosif!

- Va vine sa credeti ca au lasat toate animalele alea in casa?

- Am auzit ca Iosif nici macar nu lucreaza!

- Si magarul ala al lor cred n-a mai mancat de zile bune!

- Stai sa vezi cat va dura pana cand iti vei primi vasul inapoi...

 

 

Un cuplu la cinema. (sala plina, intuneric, scena romantica...). La care el se apropie de ea si ii sopteste:

- Iubito, nu vrei sa ne sarutam?

- Cum??? mai ai chef de sarutat, dupa ce ti-am facut pana acum s3x oral?

- Cui, mie???

 

 

La examenul de Penal General, profesorul se adreseaza unei studente sexi:

- Sunt multumit de raspunsurile primite, dar acum o intrebare pentru nota 10 : Cum s-ar chema faptul..... daca eu as indrazni sa bag mana pe sub rochita dumneavoastra ?

- Hartuire sexuala.

- Foarte bine..., dar daca dumneavoastra ati baga mana in pantaloni la mine?

- Profanare de morminte...

 

La tribunal, judecatorul:

- Dvs sustineti ca atunci ati crezut ca portmoneul gasit va apartine?

- Portmoneul nu, dar bancnotele imi pareau foarte cunoscute...

 

La aniversarea a 20 de ani de casatorie, un ungur cheama la el o familie de prieteni romani. La inceputul mesei, gazda tine un toast, incercand sa vorbeasca romaneste cat mai corect:

- As vre se moltomesc lui Dumnezeu pentru cei doizeci ani petrecoti alaturi de sotia me...

- Alaturi de sotia mea, il corecta prietenul roman.

- Alaturi de sotia te numai de 4 ani.

 

l.e. - ce mama dreaq se intampla cu serveru asta????

Editat de Mystyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Judetul Dolj si-a declarat independenta

 

Autoritatile de la Craiova au transmis astazi la ora 8:00 Parlamentului declaratia prin care oltenii isi declara unilateral independenta.

 

Printr-o miscare total neasteptata, oltenii separatisti din Dolj, inspirati de precedentul kosovar, si-au declarat independenta, cu sprijinul tacit al Chinei, Burkinei Fasso, Guyanei Franceze si Tarii Bascilor, desi din Tara Bascilor inca nu au primit confirmarea in scris, faxul bascilor fiind defect.

 

Prefectul a fost capturat si sodomizat

 

Reprezentantul Guvernului in teritoriu a fost capturat de fortele separatiste, aplicandui-se o bataie rupta din rai sau din filmele cu Van Damme, precum si alte rele tratamente, tipice Sodomei, dar mai ales Gomorei.

 

Circa 4000 de olteni au invadat astazi strazile noii capitale, Craiova, scandand sloganuri diverse, printre care: "Arunca-mi, ba, dimigeana aia!" Ia prazul, neamuleeeeee", "Hai Craiova!", Jos Guvernul" si "Unde fusasi tu, Americo, pana acum?!"

 

Emblemele statului sunt cel putin ciudate

 

Drapelul noului stat, Oltenia, este tricolor, cu doua prazuri incrucisate, simbolizand lupta pentru independenta a oltenilor, precum si puterea economica a acestora.

 

Imnul va fi celebrul cantec "Spune, spune, hot batran", deosebit de popular printre hotii de cai in perioada dintre cele doua razboaie.

 

Sediul Imprimeriei Nationale din Craiova este deja in mainile fortelor separatiste, care au inceput deja sa tipareasca noua moneda, denumita sugestiv "Francul". Valoarea nominala a unui Franc este de un Euro. Cu toate acestea, prin satele din Dolj se zvoneste deja ca "A murit Francul".

 

UDMR sustine ca e un fapt normal

 

"Valorile nationale ale minoritatii oltenesti au dus astazi la indeplinirea dezideratului de veacuri in regiunea Tinutul Oltenesc. Somam autoritatile de la Bucuresti sa recunoasca de urgenta noul stat, care beneficiaza deja de o ampla recunoastere internationala", a precizat pentru times.ro Marko Polo Bela.

 

UE ar cam fi de acord

 

Comisia Europeana a fost informata despre demersul separatist al oltenilor, membrii acesteia declarand: "E ceva de semnat? Dati-le incoace, sa le semnam si astora. De unde sunt? Din Balcani? Dati la semnat, ca ne prinde noaptea aici printre hartoage!" dupa care au plecat la masa, lasand Romania in aer.

 

Vadim Tudor e contrariat

 

"Recunosc ca e o miscare neasteptata a oltenilor, care mi-au transmis deja ca Doljul a fost epurat de unguri de peste 100 de ani si ca ma vor de urgenta la Craiova la carma tarii. Voi vedea in continuare ce parere au si generalii mei si voi lua o decizie. Mi s-a adus la cunostinta ca exista mari stocuri de medicamente in Craiova, deci e cu atat mai tentant!"

 

Si Oltul e in fierbere

 

Cazanele de tuica fierb de azi dimineata la capacitate maxima si in Judetul Olt, ai carui locuitori sustin ca Doljul le-a furat statul si emblema nationala, ceea ce va duce posibil la un razboi intra-etnic. Ar mai fi, evident, si problema zaibarului, care nu poate fi transata decat printr-o confruntare armata.

 

Ramanem in continuare cu ochii pe situatie, asteptand si comunicatul oficial al Guvernului, care probabil nu va recunoaste independenta noului stat.

 

...................................................................................................................................

 

Un sofer mergand pe drum cu masina intalneste pe marginea drumului o blonda autostopista cu o canistra in mana. Omul se opreste si o ia. -Ce aveti in canistra? -Benzina. -Pentru ce-ti trebuie benzina daca mergi pe jos? -Lasa ca va stiu eu pe voi, cum intram in padure cum se termina benzina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saracu :haha: ^_^ copil....http://www.youtube.com/watch?v=5Sa5CmZmuLs&feature=related

 

te sarut :D :lol: :jump:

 

si luati si ceva iluzii/magie

;

 

si pentru sfarsit luati si evolutia unui pantof sport nike :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Wo-oeLGkVhc...feature=related

:)

 

--- Mesaj completat în 27 Feb 2008 20:46 -------------

Nu stiu daca a mai fost...

:P

:) BETON!Am ras cu lacrimi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...