Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

poti sa ne si explici cum adica e ''fake''?? nu ca nu te-as crede, dar nu vad cum sa faci un fals din asta.. te rog!

Cu ceva antrenament, un soft 3d si unu' de compositing, si o zi-doua de munca la editare (chiar mai putin in cazul in care modelul 3d al masinii se cumpara sau se gaseste pe net) ;)

 

Doar nu crezi ca la Lord Of The Rings au dresat dragoni, nu ? Sau ca actorii din Hary Potter au facut cursuri de pilotaj pentru mături :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1896

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

ce m-am saturat de facaturile astea ieftine...of ;)

 

--- Mesaj completat în 26 Mar 2008 15:59 -------------
botic lipikios din kuza slobozelului :bow: :bow:

 

--- Mesaj completat în 26 Mar 2008 16:00 -------------
ar trebui sa apara si poza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Istoria umanitatii (pe scurt)

 

1. Femeia nu mai accepta sa locuiasca in copac. Si plange. Barbatul descopera pestera.

2. In pestera e frig. Femeia plange. Barbatul descopera focul.

 

3. Copii tipa de foame. Femeia plange. Barbatul descopera toporul, arcul si bata si pleaca la vanatoare.

4. De la atata carne, Copilul se imbolnaveste de scorbut si beri-beri. Femeia plange. Barbatul descopera agricultura.

5. Deoarece mamutul se lasa cu greu ucis, Barbatul lipseste prea mult de acasa. Femeia plange. Barbatul incepe sa creasca animale domestice: vaca, oaie, porc, gaina, etc.

6. Femeia s-a saturat de friptura facuta la tepusa cu garnitura de boabe verzi fierte mancata de pe o frunza. Si plange. Barbatul descopera olaritul.

7. In pestera e curent si umezeala si din cauza asta copii racesc, fac pneumonie si mor. Femeia plange. Barbatul construieste mai intai un bordei apoi o casa din lemn si piatra.

8. A venit iarna si e frig. Femeia plange. Barbatul descopera ca pielea si blana animalelor moarte se poate prelucra si confectioneaza haine.

9. Hainele din piele precum si alea din blana put. Femeia plange. Barbatul descopera pe rand hainele din lana (care sunt aspre si zgarie - Femeia plange), hainele din in (care tot aspre sunt - Femeia suspina) si intr-un final

hainele de matase (care par a fi multumitoare – Femeia zambeste). Mai tarziu, Barbatul rezolva si problema mirosurilor emanate de pieile si blanurile mentionate mai sus.

10. Diverse treburi lipsite de importanta cum ar fi protectia turmelor de animale si starpirea potentialilor pradatori tin Barbatul departe de casa. Femeia plange. Barbatul domesticeste cainele si pisica.

11. Femeia observa ca seamana prea mult cu semenele ei. Si incepe sa planga. Barbatul inventeaza fardurile si bijuteriile.

12. Femeia se plictiseste de atata stat in casa si vrea sa-si largeasca orizontul. Normal, incepe sa planga. Barbatul inventeaza roata, domesticeste calul si descopera barca pentru ca femeia e fragila si oboseste repede. In plus de asta nimeni n-ar vrea sa o auda iar plangand...

 

 

 

peste ani...

Femeia simte nevoia de a "evada" din cotidian. Nu are timp, bani sau dispozitia pentru excursii in strainatate, cu prietenele s-ar plictisi, la TV nu e nimic de vazut, afara e vreme urata. Capac peste toate, ca de obicei, Barbatul nu e acasa si oricum nici el n-ar intelege mare lucru. Femeia ar avea asaaaaa . un fel de chef de a scrie ceva care sa-i aduca complimentele unor necunoscuti si sa fie o chestie care sa pastreze anonimatul si absolut totul trebuie sa fie sub control si… Pentru a nu stiu cata oara in istorie, Femeia incepe sa planga. Barbatul inventeaza blog-ul.

 

 

Morala: Cand femeile plang, umanitatea evolueaza.

Alta morala: Fara femei am fi trait si acum in copac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Istoria umanitatii (pe scurt)

 

1. Femeia nu mai accepta sa locuiasca in copac. Si plange. Barbatul descopera pestera.

2. In pestera e frig. Femeia plange. Barbatul descopera focul.

 

3. Copii tipa de foame. Femeia plange. Barbatul descopera toporul, arcul si bata si pleaca la vanatoare.

4. De la atata carne, Copilul se imbolnaveste de scorbut si beri-beri. Femeia plange. Barbatul descopera agricultura.

5. Deoarece mamutul se lasa cu greu ucis, Barbatul lipseste prea mult de acasa. Femeia plange. Barbatul incepe sa creasca animale domestice: vaca, oaie, porc, gaina, etc.

6. Femeia s-a saturat de friptura facuta la tepusa cu garnitura de boabe verzi fierte mancata de pe o frunza. Si plange. Barbatul descopera olaritul.

7. In pestera e curent si umezeala si din cauza asta copii racesc, fac pneumonie si mor. Femeia plange. Barbatul construieste mai intai un bordei apoi o casa din lemn si piatra.

8. A venit iarna si e frig. Femeia plange. Barbatul descopera ca pielea si blana animalelor moarte se poate prelucra si confectioneaza haine.

9. Hainele din piele precum si alea din blana put. Femeia plange. Barbatul descopera pe rand hainele din lana (care sunt aspre si zgarie - Femeia plange), hainele din in (care tot aspre sunt - Femeia suspina) si intr-un final

hainele de matase (care par a fi multumitoare – Femeia zambeste). Mai tarziu, Barbatul rezolva si problema mirosurilor emanate de pieile si blanurile mentionate mai sus.

10. Diverse treburi lipsite de importanta cum ar fi protectia turmelor de animale si starpirea potentialilor pradatori tin Barbatul departe de casa. Femeia plange. Barbatul domesticeste cainele si pisica.

11. Femeia observa ca seamana prea mult cu semenele ei. Si incepe sa planga. Barbatul inventeaza fardurile si bijuteriile.

12. Femeia se plictiseste de atata stat in casa si vrea sa-si largeasca orizontul. Normal, incepe sa planga. Barbatul inventeaza roata, domesticeste calul si descopera barca pentru ca femeia e fragila si oboseste repede. In plus de asta nimeni n-ar vrea sa o auda iar plangand...

 

 

 

peste ani...

Femeia simte nevoia de a "evada" din cotidian. Nu are timp, bani sau dispozitia pentru excursii in strainatate, cu prietenele s-ar plictisi, la TV nu e nimic de vazut, afara e vreme urata. Capac peste toate, ca de obicei, Barbatul nu e acasa si oricum nici el n-ar intelege mare lucru. Femeia ar avea asaaaaa . un fel de chef de a scrie ceva care sa-i aduca complimentele unor necunoscuti si sa fie o chestie care sa pastreze anonimatul si absolut totul trebuie sa fie sub control si… Pentru a nu stiu cata oara in istorie, Femeia incepe sa planga. Barbatul inventeaza blog-ul.

 

 

Morala: Cand femeile plang, umanitatea evolueaza.

Alta morala: Fara femei am fi trait si acum in copac.

 

asta e scrisa sub amenintarea vreunei fufe? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13. Satul de toanele si plansul Femeii, Barbatul inventeaza berea, fotbalul si carciuma. ;) :bow: :bow: :bow:

 

despre asta nu s-a vorbit nimic, deci textul clar e scris de o fumeie :bow: :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13. Satul de toanele si plansul Femeii, Barbatul inventeaza berea, fotbalul si carciuma. ;) :bow: :bow: :bow:

 

despre asta nu s-a vorbit nimic, deci textul clar e scris de o fumeie :bow: :bow:

Frumoasa completare! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Într-o localitate are loc un accident, o masinã iese de pe carosabil într-un cimitir. Dupã trei zile raportul politistilor: - S-au gãsit 835 de morti... Cãutãrile continuã!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Universitatea Politehnica Bucuresti

 

Se spune ca s-a petrecut la politehnica in Bucuresti.

 

Studentii aveau examen, dar, nemergand la cursuri nici macar nu-si cunosteau profa. Un grup de studenti asteptau si ei...

 

Vine o tipa faina cu un sal in jurul gatului, iar unul din studenti zice:

 

- Iata vine un sol de pace c-o naframa-n varf de batz.

 

Si toti se prapadesc de ras. Se uita tipa atent la ei si intra in sala.

 

Studentul in fapta:

 

- Waw! Am pus-o! E profa. Sigur ma pica.

 

Dar isi incearca totusi norocul si intra in sala. Cand sa traga biletu` cu subiectu`, profa intreaba:

 

- Tu esti Mircea?

 

- Eu sunt doamna. Dau acum sau vin la toamna?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Universitatea Politehnica Bucuresti

 

Se spune ca s-a petrecut la politehnica in Bucuresti.

 

Studentii aveau examen, dar, nemergand la cursuri nici macar nu-si cunosteau profa. Un grup de studenti asteptau si ei...

 

Vine o tipa faina cu un sal in jurul gatului, iar unul din studenti zice:

 

- Iata vine un sol de pace c-o naframa-n varf de batz.

 

Si toti se prapadesc de ras. Se uita tipa atent la ei si intra in sala.

 

Studentul in fapta:

 

- Waw! Am pus-o! E profa. Sigur ma pica.

 

Dar isi incearca totusi norocul si intra in sala. Cand sa traga biletu` cu subiectu`, profa intreaba:

 

- Tu esti Mircea?

 

- Eu sunt doamna. Dau acum sau vin la toamna?!

Se intimpla in politehnica :ok: . (Eu am terminat calculatoare in politehnica)

Examen la electrotehnica, curs la care nu am calcat :huh:

Trezit demeneata devreme, ca de tre sa prinzi loc strategic in sala. Cu fro 5 minute inainte de inceperea examenului intra o tanti si incepe sa stearga tabla. Eu incep sa stig la colegi sa dea afara femeia de serviciu ca tre sa vina profa sa dam examen. Ma trezesc cu o palma dupa ceafa de la un amic care imi opteste "Taci timpitule ca e profa"

Editat de jordy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...