Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Daca tu crezi ca asta-i nostima?!?!Treaba ta .Da aveai alt simt al umorului cind locuiai la Braila sau Galati ca nu mai tin minte.Te astept cu chestii neregizate.

Nu mi s-a schimbat simtul umorului. Chestia aia ESTE regizata.

 

Banc:

 

"Draga Abbe,

 

Nu ti-am scris niciodata pana acum, dar chiar am nevoie de sfatul tau pentru o decizie cruciala:

 

Am suspectat de ceva timp ca sotia ma inseala. Semnele obisnuite... suna telefonul si daca raspund eu, cel care ma suna inchide. Sotia a iesit cu prietenele recent foarte mult si cand o intreb cine sunt ele intotdeauna imi raspunde "Doar niste prietene de la serviciu, nu le cunosti."

Stau intotdeauna treaz sa ma uit pe geam ca sa vad taxiul ei cand vine acasa, dar intotdeauna vine jos, pe alee. Desi aud o masina care pleaca de parca ar fi coborat din ea in coltul strazii. De ce?

Poate nu era intr-un taxi?

 

Odata am luat telefonul ei doar pentru a vedea cat e ceasul si a inceput sa se enerveze si sa tipe ca niciodata sa nu ii mai ating telefonul si ca de ce o verific in acest mod. In fine, niciodata nu am deschis acest subiect cu sotia mea. Cred ca in adancul sufletului meu pur si simplu nu vreau sa aflu adevarul, dar aseara a iesit iar si m-am hotarat s-o verific mai bine.

 

Am hotarat sa parchez motocicleta mea Harley Davidson aproape de garaj si sa ma ascund dupa ea pentru a avea o vedere larga asupra intregii strazi cand ea ar fi venit acasa. Chiar in acel moment, cand eram culcat dupa Harley-ul meu, am observat ca prin invelisul de la supapa motorului meu parea ca se scurge putin ulei.

 

E ceva ce pot repara si singur sau trebuie sa o aduc inapoi la dealer?

 

Multumesc,

Stuart. "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1898

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa 25 de ani de casatorie, intr-o zi mi-am privit sotia si i-am spus:

- Iubito, acum 25 de ani stateam cu chirie, aveam o masina ieftina,

dormeam pe o canapea si ne uitam la

un televizor alb-negru cu ecran de 14", dar in fiecare noapte adormeam

alaturi de o blonda sexy de 25 de ani.

Acum avem o casa mare, o masina buna, un pat mare, o plasma TV . Dar dorm

cu o femeie de 50 de ani!? Draga mea, cred ca avem o problema!

Sotia fiind o femeie inteleapta, mi-a spus:

- Tu du-te si cauta-ti o blonda sexy de 25 de ani, ca eu ma voi ocupa ca

tu sa stai din nou cu chirie, sa conduci o masina ieftina si sa dormi pe o

canapea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La tribunal se audiaza martorii:

-Cand ati vazut ca inculpatui intentioneaza sa-si arunce soacra de la etaj, de ce n-ati intervenit?

-Pentru ca am vazut ca inculpatul este destul de puternic ca s-o faca si singur...

 

La tribunal:

-Esti acuzat ca ti-ai omorat soacra cu sange rece. De ce ai facut-o?

-Nevasta-mea mi-a zis...

-Cum poti sa spui asa ceva, sotia ta isi iubea foarte mult mama!

-Asa e, da inainte de a pleca, in ziua respectiva, mi-a zis: "Marcele, daca in timp ce doarme o deranjeaza vreo musca, n-o trezi, omoar-o!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrati pe aceasta adresa:

 

http://www.muralmosaic.com/Cochrane.html

 

Fiecare patratel din mozaic e facut de alt pictor.

 

Daca faci click pe oricare din patratele, il vezi in detaliu si e cu totul altceva.

 

Va puteti uita si pe celelalte mozaicuri. Totul este sa aveti timp! Absolut uluitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rugam sa ne spuneti care ar fi, dupa parerea dvs., cel mai rapid lucru din lume....

Primul:

-Eu cred ca cel mai rapid lucru din lume e gandul...

-Cum asa??!!!

- Te gandesti la cineva si nici nu-ti dai seama cand o faci...

- Asta asa este.. aveti dreptate.. o sa tinem cont de parerea dvs.

Al doilea:

- Eu as zice ca clipitul e cel mai rapid...

- De ce anume???

- Nici nu-ti dai seama cand clipesti, atat de rapid e...

- Da... interesant... apreciem contributia dvs..

Al treilea:

- Dom'le... eu sunt de parere ca lumina este cel mai rapid lucru...

- Puteti explica??...

- Da: cum apesi pe intrerupator cum se umple toata camera de lumina... adica e ceva foarte rapid... nici nu-ti dai seama...

- Da... foarte interesant.. va multumim...

Al patrulea:

- Cum sa va spun eu... dupa parerea mea, diareea e cel mai rapid lucru....

- !!!?????? (consternare)

- Pai, domnilor... aseara m-am (cuvant urat) pe mine si n-am avut timp nici sa ma gandesc, nici sa clipesc si nici sa aprind lumina...

 

 

 

Doi homosexuali se hotarasc sa faca un copil. Isi amesteca sperma si insemineaza artificial o mama surogat. Cand se naste copilul, fug amandoi la spital. La infirmerie sunt 12 bebelusi, dintre care 11 plang si urla ca din gura de sarpe. Intr-un colt, un bebelus zambeste linistit. O asistenta vine, si spre deliciul celor doi homosexuali, le spune ca acel bebelus fericit este al lor.

'Nu-i asa ca-i minunat?', ii spune unul dintre homosexuali celuilalt.

'Toti acesti copii nefericiti...si totusi al nostru este atat de fericit. Asta nu face decat sa dovedeasca dragostea noastra unul pentru altul.'

Asistenta le spune: 'Da, desigur, acum este fericit, dar asteptati doar sa vedeti ce se intampla cand ii scoatem termometrul din fund!!!'

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Calutz negru: Interesante poze. Ai si tu "spamuitor" notoriu cu un tramvay de o mie patru sute pan lista de mail?! :what: :haha:

 

Mai on:

/index.php?showtopic=291353 :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fuarte tare reclama la need for speed...:what: trebe incercat si joculetul asta...

Din pacate dezamageste rau de tot jocul! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOP 5 LUCRURI PE CARE NIKITA LE POATE FACE DAR NU LE FACE

1.BALET. Nu radeti.Are gratie,paseste suav ca o noptiera…Cine nu vede lucrurile astea o face din rautate.Astia de la “Dansez pentru tine sunt chiar orbi”?Aveti un talent sub chiar sub nas!E angajata la voi la Povestirile de noapte!

2.SEX. Ea are potential pentru a deveni o zeita a sexului.In clipa in care va avea un partener…

3.TELEVIZIUNE. Este o rusine faptul ca nu i s-a propus un format care s-o reprezinte.Daca tot se cauta o inlocuitoare pentru Andreea Marin la “Surprize,surprize…”. Mi-o si imaginez:” Ba!De cand e ma-ta in Canada?!De 10 ani?!Las-o-n sange!”

4.SA NU FACA GRESELI DE EXPRIMARE. Daca s-ar duce 16 ani la scoala sa vezi ce frumos ar vorbi manca-i-as…Nu-i mananc nimic!

5.SA SLABEASCA. Liposuctie 3000 EURO. Deocamdata tine un regim disociat.Luni marti miercuri - porc. Joi vineri - porc. Sambata Duminica - Iaurt degresat si porc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiati ca...

 

- Singurul aliment ce nu se deterioriaza este mierea.

 

- In parlamentul britanic, care numara 650 de membri, sunt doar 400 de locuri. Cine intarzie trebuie sa stea in picioare...

 

- Un melc poate dormi trei ani.

 

- Greutatea tuturor furnicilor de pe Terra este mai mare decat greutatea tuturor oamenilor.

 

- Crocodilul nou-nascut este de trei ori mai mare decat oul din care a iesit.

 

- Ursii polari sunt stangaci.

 

- Creierul barbatilor este organizat fie pentru a vorbi, fie pentru a asculta. Nu le pot face pe amandoua in acelasi timp. Asta inseamna ca daca un barbat vorbeste, el a surzit, nu mai poate auzi nimic. Cand vorbeste, o femeie poate auzi in acelasi timp. Deci, atunci cand o femeie vorbeste cu un barbat, trebuie sa-l lase sa termine ce are de spus, altfel el nu poate auzi nimic.

 

- Deschide un document nou in Word si scrie =rand(200,90), apoi apasa enter;Microsoft e gata sa "plateasca milioane" pentru cel care poate oferi explicatia. incearca!!!!!!!!!!!!!!

 

- Puricele poate sari peste de 350 de ori lungimea trupului sau. Este ca si cum un om ar sari peste un teren de fotbal.

 

- Inima unei balene albastre este la fel de mare cat o masina.

 

- In Marea Britanie, din 99 de oameni accidentati moare 1, in Germania, din 60 de oameni accidentati moare 1, iar in Romania , din 3 oameni accidentati moare 1.

 

- Sunt mai multe gaini decat oameni in lume.

 

- CocaCola poate fi folosita si pentru a curata parbrizul masinii tale cand se murdareste la drum lung si ai ramas fara lichid de spalare.

 

- Pentru a desprinde orice fel de hartii, guma sau silicon, lipite pe orice suprafata de sticla, umezeste zona respectiva cu CocaCola.

 

- Apelul de urgenta este 112 peste tot in lume. Acest numar poate fi apelat si daca ai tastele blocate. Incearca!

 

- In medie, persoanele stangace mor mai repede cu 9 ani decat cele dreptace.

 

- O persoana normala este cu circa 6mm mai lunga noaptea. Corpul uman se lungeste in timpul noptii.

 

- Zilnic, avem in jur de 70 000 de ganduri.

 

- Un creier uman genereaza mai multe impulsuri electrice intr-o zi decat toate telefoanele din lume.

 

- Cat de destept este piciorul tau drept? Incearca asta ! Este de la un chirurg ortoped. Iti va pune mintea in incurcatura si vei continua sa incerci din nou si din nou, pentru a vedea daca esti mai destept decat piciorul tau, dar nu vei reusi...

 

1. In timp ce stai la birou in fata calculatorului, ridica piciorul drept de pe podea si fa cu el cercuri in sensul acelor de ceasornic.

 

2. Acum, in timp ce faci asta, deseneaza cifra "6" in aer cu mana dreapta. Piciorul isi va schimba sensul de rotatie.

 

Inainte de sfarsitul zilei vei incerca din nou, daca nu ai facut-o deja. Trimite asta prietenilor, sa fie si ei frustrati :-)

 

 

- Nu se poate stranuta cu ochii deschisi.

 

- Un stranut iese din gura cu o viteza de peste 965 km/h.

 

- Propozitia: "The quick brown fox jumps over the lazy dog" foloseste fiecare litera a alfabetului.

 

- Cuvantul cimitir vine din grecescul koimetirion, care inseamna "dormitor".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sotul vine acasa din delegatie si sotia are trei barbati in casa. Nu stie unde sa-i piteasca asa ca ii baga repede in trei saci si ii pune pe balcon. Sotul vrea sa-si aprinda o tigara si vede sacii astia si intreaba: -Ce e cu sacii astia? -A fost mama ta in vizita si ne-a adus cate ceva... Sotul da un picior la primul sac si dinauntru se aude: -Guit, Guit! Sotul zice: -A, un purcelus...e bine! Da un picior la al doilea sac si aude: -MUU,MUUUUUU - a, un vitelus... Da un picior la al treilea sac si nimic. Mai da inca un picior si mai tare si nimic. Ia o lopata si incepe sa dea in sac cu ea.Deodata sacul se deschide si iese un tip revoltat rau: -IN P**A MEA, DACA TAC INSEAMNA CA TI-A ADUS MATA CARTOFI!

 

 

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...