Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2110

  • Penetru

    1900

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Era unu' mai demult care gasise niste rachete pe camp, si si-a facut gard din ele :laugh: Veneau genistii (sau ce sunt aia) si umblau usor sa le scoata din gard, si ala facea: "trage calumea de ele ca n-are nici pe reaqu... la cat am batut eu cu barosu' in ele trebuia sa exploteze pana acu' " Dar nu mai stiu daca am vazut la stiri asta, sau mi-a spus cineva care a fost la fata locului.

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In al doilea razboi mondial, mergea un colonel pe ulita si uitandu-se intr-o curte, vede pe doi care taiau o bomba cu fierastraul!

- Bah, ce faceti acolo?

- Taiem si noi o bomba...

- Si nu va e frica? Daca explodeaza !?

- Si ce... mai avem una!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in razboi se obisnuia sa ti se spuna: Pastreaza ultimul cartus pt tine.

 

ce razboi ai prins tu tinere?!? :eek:

si dupa zi mi cum s a intamplat accidentul :D

 

 

unde draq mai pun astia pestele si mileul? :alcy:

10339672_733068610046820_660541993116431

 

.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era unu' mai demult care gasise niste rachete pe camp, si si-a facut gard din ele :laugh: Veneau genistii (sau ce sunt aia) si umblau usor sa le scoata din gard, si ala facea: "trage calumea de ele ca n-are nici pe reaqu... la cat am batut eu cu barosu' in ele trebuia sa exploteze pana acu' " Dar nu mai stiu daca am vazut la stiri asta, sau mi-a spus cineva care a fost la fata locului.

poveste reala de la mine din sat, adica vecini.. cred ca se intampla undeva la jumatea lui decembrie prin 96-98. un consatean gaseste un proiectil pe camp. il cara o zi intreaga prin carciumi cu el intr-un sac de rafie. seara, pe la 6 se duce la altcineva care avea circular. nu-i zice la ala ce are de taiat, si monteaza panza abraziva ca sa-l taie. se apuca de taiat si.......buuuuuummmmmm. s-a auzit la cativa km bubuitura. el, statea jos tot spart, organe pe afara, mana si picior sarite... un alt om care era in spatele lui la cativa metri, s-a ales cu niste schije in picior si parca in mana. altul, a fost doar dat de pamant de la suflul exploziei si tot asa ceva mic a avut. parca in mana ceva, si o ureche care nu i-a mai functionat o buna vreme. alti doi (copii) dintre care unul mi-a fost coleg de clasa si unul mai mare cu 2 ani, faceau o toba pt anul nou, nu au patit nimic pt ca stateau jos, sub limia orizontala a circularului, iar masa de fier i-a salvat. colegul de clasa o saptamana nu a auzit nimic pt ca-i tiuiau urechile, iar urmatoarea luna a fost dificil sa comunici cu el pt ca nu auzea. celalalt a fost norocos si doar n-a auzit cateva zile. la cateva saptamani am vazut masa respectiva. nu se intelegea nimic din ea cu toate ca avea o tabla de 15-20mm grosime. ;) ulterior s-a auzit ca proiectilui ar fi fost unul de 100mm parca.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai era unu' prin nustiu ce sat care a folosit un obuz mare pe post de nicovala caiva ani buni... vreo 20...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai era unu' prin nustiu ce sat care a folosit un obuz mare pe post de nicovala caiva ani buni... vreo 20...

http://www.guraialomitei.com/stiri/proiectil-pe-post-de-nicovala/

 

dar mai sunt si norocosi:

http://www.bzi.ro/a-folosit-ani-de-zile-un-proiectil-drept-nicovala-dar-a-murit-de-batranete-330053

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...