Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

in razboi se obisnuia sa ti se spuna: Pastreaza ultimul cartus pt tine.

 

ce razboi ai prins tu tinere?!? :eek:

si dupa zi mi cum s a intamplat accidentul :D

 

 

unde draq mai pun astia pestele si mileul? :alcy:

10339672_733068610046820_660541993116431

 

.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era unu' mai demult care gasise niste rachete pe camp, si si-a facut gard din ele :laugh: Veneau genistii (sau ce sunt aia) si umblau usor sa le scoata din gard, si ala facea: "trage calumea de ele ca n-are nici pe reaqu... la cat am batut eu cu barosu' in ele trebuia sa exploteze pana acu' " Dar nu mai stiu daca am vazut la stiri asta, sau mi-a spus cineva care a fost la fata locului.

poveste reala de la mine din sat, adica vecini.. cred ca se intampla undeva la jumatea lui decembrie prin 96-98. un consatean gaseste un proiectil pe camp. il cara o zi intreaga prin carciumi cu el intr-un sac de rafie. seara, pe la 6 se duce la altcineva care avea circular. nu-i zice la ala ce are de taiat, si monteaza panza abraziva ca sa-l taie. se apuca de taiat si.......buuuuuummmmmm. s-a auzit la cativa km bubuitura. el, statea jos tot spart, organe pe afara, mana si picior sarite... un alt om care era in spatele lui la cativa metri, s-a ales cu niste schije in picior si parca in mana. altul, a fost doar dat de pamant de la suflul exploziei si tot asa ceva mic a avut. parca in mana ceva, si o ureche care nu i-a mai functionat o buna vreme. alti doi (copii) dintre care unul mi-a fost coleg de clasa si unul mai mare cu 2 ani, faceau o toba pt anul nou, nu au patit nimic pt ca stateau jos, sub limia orizontala a circularului, iar masa de fier i-a salvat. colegul de clasa o saptamana nu a auzit nimic pt ca-i tiuiau urechile, iar urmatoarea luna a fost dificil sa comunici cu el pt ca nu auzea. celalalt a fost norocos si doar n-a auzit cateva zile. la cateva saptamani am vazut masa respectiva. nu se intelegea nimic din ea cu toate ca avea o tabla de 15-20mm grosime. ;) ulterior s-a auzit ca proiectilui ar fi fost unul de 100mm parca.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai era unu' prin nustiu ce sat care a folosit un obuz mare pe post de nicovala caiva ani buni... vreo 20...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai era unu' prin nustiu ce sat care a folosit un obuz mare pe post de nicovala caiva ani buni... vreo 20...

http://www.guraialomitei.com/stiri/proiectil-pe-post-de-nicovala/

 

dar mai sunt si norocosi:

http://www.bzi.ro/a-folosit-ani-de-zile-un-proiectil-drept-nicovala-dar-a-murit-de-batranete-330053

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaaaaa. ma c a c pe mine de ras. dupa derniere danse, urmeaza don't break my heart.

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=645618378854165&set=vb.638755242873812&type=2&theater

 

cica cica nut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


Sotul, venind acasa, o intreaba pe sotie:
- Cum ti-a mers ziua, dulceata?
- Perfect, dragule. Am facut ciorba, am prajit peste, am spalat geamurile si hainele copilului, precum si ale tale, iar acum stau si crosetez. Daca maine nu achiti factura la internet, te omor.


Un barbat afla ca in urmatoarea saptamana va fi foarte ocupat din cauza
problemelor de serviciu. Asa cum era normal, isi anunta sotia:
- Draga mea, voi primi vizita unor parteneri de afaceri si trebuie sa ii conduc prin tara . O sa lipsesc o saptamana!
- Atunci, daca tot lipsesti… am auzit despre o excursie foarte interesanta in Grecia, as vrea sa merg si eu…
Ca orice barbat intelegator, sotul aproba excursia.
Seara merge… unde credeti? Sa-si anunte si amanta…
- Imi pare rau, dar trebuie sa plec o saptamana prin tara!
- Iubitule, daca tot pleci, nu-mi platesti o excursie in Grecia?
Fiind, asa cum am spus, un barbat intelegator, a aprobat si cea de a doua excursie…
Dupa o saptamana, sotul revine si observa ca sotia este foarte incantata de excursie.
- Ei, cum a fost?
- Extraordinar, am vizitat foarte multe locuri interesante, am aici ceva fotografii… Barbatul o observa cu surprindere in poze pe amanta.
- Ce s-a intamplat, o cunosti?
- Nu… Doar mi s-a parut cunoscuta… dar nu!
- Ah, sa stii ca femeia asta s-a culcat cu toti barbatii din excursie, si nu au fost putini…
Omul nostru inghite in sec si seara merge la amanta.
- Ei, cum a fost?
- Extraordinar, multumesc! Hai sa iti arat fotografiile! In unele dintre ele, bineinteles, barbatul isi recunoaste sotia…
- O cunosti?
Barbatul neaga, bineinteles.
- Ei, sa stii ca asta a fost cea mai tam.pita din toate femeile de acolo! A fost singura care a venit cu sotul!



Copiii sunt intrebati la scoala ce meserie ar prefera.
- Eu o sa ma fac doctor, spune Ionel.
- Iar eu- inginer, adauga Gigel.
- Eu ma fac hacker! zice raspicat Bula.
- Dar de ce, mai, Bula? intreaba invatatoarea.
- Am auzit ca de la anul va intra in vigoare catalogul online. Si, daca eu n-am fost premiant, macar copiii mei vor fi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde draq mai pun astia pestele si mileul?

 

Pe decodor :D

 

baaaaaa. ma c a c pe mine de ras. dupa derniere danse, urmeaza don't break my heart.

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=645618378854165&set=vb.638755242873812&type=2&theater

 

Subtitrarea e de nota 10 cu felicitari. Umbre malai :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subtitrarea e de nota 10 cu felicitari. Umbre malai :D

Undu ris sau cică udâ om

Da pto îlmă dă-l mălai!!

 

Maaaaa, ha, haaaaai

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce o mai zice Ahile..

934052_561373793906981_451695616_n.jpg



----------------------------------------------------------------------------------

Anunt din incinta SRI

 

10308333_702335256475580_341200017886843

 

 

adica harletul asta?

 

10371963_639570786134288_324197225362091

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...