Sari la conținut

V-strom 1000 2014


Lucian_M
 Share

Postări Recomandate

Exact ce n-am vrut, filtru sport... Nu-i chiar murdar, dar ce greu ajung la el... 🤦

La 650 era un burete în compartimentul gol, parcă pentru gazele de Carter, ăsta mare nu mai are așa ceva? Sau era jumulit și a fost scos?

IMG_20240807_173235.jpg

IMG_20240807_173413.jpg

IMG_20240807_173420.jpg

IMG_20240807_173734.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

Exact ce n-am vrut, filtru sport... Nu-i chiar murdar..

 

IMG_20240807_173413.jpg

 

Salut. Este suficient de murdar. Dacă zici că e la tine motorul de 7.000km.. cred că la un schimb de ulei, merită și ăsta curățat+uns.

Depinde mult și de câți km parcurgi și pe unde. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am comandat deja de la g-moto, nu vreau să desfac lunar rezervorul.

De obicei merg pe asfalt, dar când gps spune să fac la dreapta și e forestier, ce pot să fac?! 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Lucian_M a spus:

Mi-am comandat deja de la g-moto, nu vreau să desfac lunar rezervorul

Salut! 

Pana la urmă ai rămas la normal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

11700 km de când am luat-o. Știu, e puțin, dar tot m-a dus prin Bulgaria, Turcia, Grecia, Albania, Muntenegru, Bosnia și Herțegovina, Serbia, Ungaria, Slovacia, Austria, Cehia și Polonia (cam 800 km în două ture). Regula de bază: ulei și filtru după fiecare plimbare lungă. Azi am ajuns acasă, uleiul jos, mâine sper să o spăl, iar luni sau marți primește kit de lanț nou, că lanțul actual are câțiva anișori, zboară x-ringurile, s-au întărit, lanțul bate destul de urât, face zgomot.

IMG_20240830_200757.jpg

IMG_20240830_204001.jpg

IMG_20240830_210149.jpg

IMG_20240830_183429.jpg

IMG_20240827_182525.jpg

IMG_20240826_143715.jpg

IMG_20240826_143712.jpg

1724596875132.jpg

1724596908279.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Anvelope umflate 0,2 bar peste normal, spumă de 4 cm sub roata față, toate arcurile decomprimate, silicon pe elementele din cauciuc, wd40 pe eșapament și lanț (ăla oricum se schimbă în primăvară, are minim un x-ring sărit), șaua și acumulatorul în casă. Btw, ați observat ce "mișto" se scoate acumulatorul, în comparație cu DL650?!

Urmează să-i fac plinul cât mai sus și mai curând, probabil cu benzină de 99.

Nu pun husă peste moto, doar niște cearșafuri, ca să nu se adune condens.

Este loc în fața Fiestei, că e mai scurtă și am loc destul în garajul auto, să mai rămână liber cel moto, pentru diverse lucrări.

Cam atât la mine.

IMG_20241018_164657.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Ruginel changed the title to V-strom 1000 2014

Salut @Lucian_M, zice bine Fox, cam devreme sa pui casca in cui, mai ales ca se anunta vreme buna we viitor.

 

Ai facut bine sa scapi de filtrul ala de aer. Mi-am cumparat si eu si am renuntat la el in vreo luna dupa ce am mai citit cate ceva pe net. Dincolo de deranjul sa il cureti, aparent are si o capacitate de filtrare MULT mai slaba decat un filtru normal. Acum iti dai seama, depinde si de cat de des il cureti si pe unde bagi motorul, dar pentru mine e prea mare bataie de cap.

 

Vezi ca WD40 ala e ok ca anti-coroziv doar daca nu mai scoti deloc motorul pana la primavara. Daca mai iesi cu el, mai ales daca te mai prinde si o ploaie, o urma de sare de pe drum, mai bine il dai cu o solutie specializata gen ACF-50.

 

Zici ca lantul deja incepe sa dea semne de batranete. Poti sa imi spui, te rog, cati km are si daca te-ai gandit sa monteziun scottoiler?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ungător montat, făcut de mine (probabil peste 100 vândute în țară), funcționează bine, dar lanțul a fost ucis probabil deoarece a stat o perioadă la neamț. Lanțul are la mine 12000 km și la neamț + fostul proprietar din Ro cca 5-7000 km. 

Cât despre filtrul de aer, n-am chef de scos, spălat, uns etc. Schimb și la revedere. În plus, cel stock filtrează mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Lucian_M a spus:

Îmi ia maxim o oră să o scot la plimbare, totuși am mașina pentru sezonul "nu prea cald". 😁

La tine e mult mai frig ca la Capitala,am bantuit prin Piatra NT,ceva ani,cu șoferia,si se simte muntele.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...