Sari la conținut

6. Gran Premi Monster Energy de Catalunya - Barcelona


Postări Recomandate

Comentarii la retragerea lui Aleix.

 

Screenshot_2024-05-23-17-10-13-45_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Comentarii la retragerea lui Aleix.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 290
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ceea ce mi se pare corect, JM nu doarme, deja știe ca a pierdut locul la Ducati, vedeti ultimele lui declaratii (mai scoateți capul din borcan) si a marcat unde stia ca are prima sansa sa faca performanță in continuare.

Bravo lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, B.B. a spus:

Decizia a fost deja luata.

Decizia a fost deja luată.

 

Am scris de doua ori sa vad daca apare de 4 ori.

Doar de 2 apare 🤣🤣🤣🤣 

Da, cred ca decizia a fost luata însă ziceam ca noi o sa aflam peste 2 săptămâni 

Acum 17 minute, B.B. a spus:

Comentarii la retragerea lui Aleix.

 

Screenshot_2024-05-23-17-10-13-45_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Comentarii la retragerea lui Aleix.

 

Tino ăla fiind? 🫤🤔

Acum 17 minute, B.B. a spus:

Comentarii la retragerea lui Aleix.

 

Screenshot_2024-05-23-17-10-13-45_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Comentarii la retragerea lui Aleix.

 

Tino ăla fiind? 🫤🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
22 minutes ago, danypop said:

Tino ăla fiind? 🫤🤔

 

Un alt cont de-al lui @B.B.

 

Oricum Bastianini are probabil cele mai mari șanse la Aprilia.

 

image.thumb.png.51005eafec0db132157a2a0855202572.png

 

Acosta este genial.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 2 ore, danypop a spus:

Tino ăla fiind? 🫤🤔

Un oarecare de pe internet, ce conteaza? Un om care gandeste cu capul lui. 

Ma amuza cum va agatati pana in ultima clipa de ideea ca MM nu va merge la Ducati.

Ba va merge asa cum va tot spun de acum 1 an, m-am plictisit deja.

Si cand o sa se intample binenteles ca nu o sa-mi acordati nici un fel de merit la profetia mea, o sa ziceti ca .. aa a aruncat si el asa la plezneala si uite ca s-a intamplat. :D

Cel mai tare o sa rad de Method, asa cum am promis.

Hai ca mai e putin si ne anunta Gigel ce a decis deja de anul trecut cand a batut palma cu agentul lui Marquez, ca nu s-a deranjat MM sa se duca sa discute cu ei, el era in Belize cu araboaica lui. :D :D 

 

-----

 

Si un FULL OF BULLSHIT interviu, nu stiu cum il mai suporta planeta sa minta in halul asta.

2 minute in care foloseste BULLSHIT GENERATOR la maxim si nu raspunde la absolut nimic... 

 

https://www.motogp.com/en/videos/2024/05/23/m-marquez-on-2025-i-want-the-option-that-lets-me-fight-for-the-title/499018?

-----

 

Si un FULL OF BULLSHIT interviu, nu stiu cum il mai suporta planeta sa minta in halul asta.

2 minute in care foloseste BULLSHIT GENERATOR la maxim si nu raspunde la absolut nimic... 

 

https://www.motogp.com/en/videos/2024/05/23/m-marquez-on-2025-i-want-the-option-that-lets-me-fight-for-the-title/499018?

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Comentarii la retragerea lui Aleix.

 

Screenshot_2024-05-23-17-10-13-45_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Asta am zis și eu.

Omul se retrage pt ca i s.a spus ca nu vor mai reinoi cu el de la anul,iar JM e prim candidat acolo.

 

Potoliți-va cu BB out de la KTM - de câte ori sa mai repet ca are contract multi anual,pana prin 2026 parca?

Acosta în locul lui Miller și aia e echipa la ktm.

 

Bastianini sub nici o forma la aprilia - ar fi o greșeală enorma pt Rivola....ar avea 2 gloanțe oarbe în echipă.

 

La Ducati...heh.

Nu știe nimeni nimic.

Dar acum cu AE out...JM a zis la conferința ca așteaptă pe Gigi sa dea verdictul.E clar însă unde se va duce dacă Gigi nu îl alege....si sunt 90% ca Gigi nu îl va alege pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
7 minutes ago, Method said:

Acosta în locul lui Miller și aia e echipa la ktm.

 

Mulți nu înțeleg asta. Deși probabil că Binder are contract cu marca, nu cu echipa. Teoretic ar putea să-l mute la GasGas. Șanse infime să se întâmple totuși.

 

7 minutes ago, Method said:

Bastianini sub nici o forma la aprilia - ar fi o greșeală enorma pt Rivola....ar avea 2 gloanțe oarbe în echipă.

 

Chiar Rivola a spus acum câteva luni că sunt interesați de Bastianini. Vor pilot italian. Nu știu dacă s-ar schimba ceva dacă Martín devine disponibil. Dar probabil că nu se va întâmpla asta.

 

Martín la factory, Márquez cu contract Ducati și un GP25 la o echipă client, Bastianini la Aprilia. Am mai spus? Am mai spus.

 

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)

Brad Binder e singurul care a facut ceva si a aratat potentialul motocicletei KTM pana acum, pana sa apara Acosta. Nu, clar nu pleaca nicaieri.

Iar daca pe MM l-ar fi interesat KTM s-ar fi dus anul asta la Tech3, zbura fernandez in secunda 1 exact cum a zburat si Digia de la Gresini.

Treburile sunt aranjate, nu mai faceti exercitii de imaginatie. 

 

Nu stiu Bastianini ce va face, dar sincer nici nu imi pasa, omul ala mi-e complet indiferent, nu m-a pasionat niciodata. Cu el sau fara el la Motogp imi este egal. 

Acum 14 minute, PzKpfW a spus:

 

Martín la factory, Márquez cu contract Ducati și un GP25 la o echipă client, Bastianini la Aprilia. Am mai spus? Am mai spus.

 

Tu chiar nu pricepi ca dand un Ducati ultima editie la o echipa client cu MM pe ea risti ca acea echipa sa ia acel titlu.

De ce dracu ai face asta, ai bolanzeala mintala, ai retard pe creier?

Tu chiar nu concepi cat de lipsit de sens este, pana acum pareai baiat rezon..

 

Si am mai zis si eu de 10 ori cred, MM nu vrea DOAR motocicleta de ultima spec, vrea echipa de uzina. 

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 2 ore, B.B. a spus:

 

Si cand o sa se intample binenteles ca nu o sa-mi acordati nici un fel de merit la profetia mea, o sa ziceti ca .. aa a aruncat si el asa la plezneala si uite ca s-a intamplat. :D

 

Dimpotriva. Deja te suspectez ca inrosesti firul cu Jiji, ca sa il convingi sa il aduca la uzina pe mimisor.. :) 

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Brad Binder e singurul care a facut ceva si a aratat potentialul motocicletei KTM pana acum, pana sa apara Acosta. Nu, clar nu pleaca nicaieri.

 

Nu zi! Aia de la KaTeeM au memorie scurta. De la ei te poti astepta la orice. 

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

image.thumb.png.086ca02b99d197e66ec40f7a018736db.png image.thumb.png.2e480fbd090d6ec209927f878a845de7.png

 

 

Au riscat și anul trecut.

Dar pana la urma (l)-au rezolvat.. ;) 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

image.thumb.png.086ca02b99d197e66ec40f7a018736db.png image.thumb.png.2e480fbd090d6ec209927f878a845de7.png

 

 

Au riscat și anul trecut.

Daaa, au fost cat pe ce!

Da-mi voie sa :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Martín la factory

I don't see it.

Eu zic asa : Bastianini pastrat la Ducati,MM la Pramac/Gresini pe moto spec A,Martin la Aprilia.

In orice caz,Aprilia va culege ce arunca Ducati.

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Brad Binder e singurul care a facut ceva si a aratat potentialul motocicletei KTM pana acum, pana sa apara Acosta. Nu, clar nu pleaca nicaieri.

Iar daca pe MM l-ar fi interesat KTM

:agree: Pe MM il intereseaza DOAR Ducati - am mai zis - nu mai are timp sa inteleaga si sa se adapteze la o moto noua.Si mai slaba decat Ducati.De ce ar face asta? - deja cu Ducati vechi e pe podium ! O mutare la KTM nu ar avea nici un sens,e prea inteligent sa dea cioara de pe gard pe vrabia din mana.

Marcel e clar ce vrea - sa vedem ce vrea Gigi.

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Au riscat și anul trecut.

...si risca si anul asta.Masiv.

Pt ca eu nu cred ca Pecco va mai lua titlul.

JM a invatat din gafele anului trecut si e mult mai puternic,iar MM iata mai fura si el un podium cateva puncte etc.

Pecco ca ceda si va gresi flagrant...precum a facut-o dealtfel si anul trecut insa a avut cel mai mare noroc de pe lume - chiar aici la Barcelona era sa isi termine anul si potential chiar si cariera cu acea cazatura in pluton.

 

P.S. funny story :

in cadrul conferintei de presa,la social questions au fost intrebati "ce rider a spus ca ar vrea sa intre intr-un escape room cu Dua Lipa si nu ar cauta sa iasa de acolo pt o ora?"

JM a raspuns - Quartararo.

Marquez era sa cada de pe scaun de ras cand a auzit raspunsul lui Jorghe.I wonder why.... :bounce:

(raspunsul era Franco Morbidelli btw)

 

P.S. funny story :

in cadrul conferintei de presa,la social questions au fost intrebati "ce rider a spus ca ar vrea sa intre intr-un escape room cu Dua Lipa si nu ar cauta sa iasa de acolo pt o ora?"

JM a raspuns - Quartararo.

Marquez era sa cada de pe scaun de ras cand a auzit raspunsul lui Jorghe.I wonder why.... :bounce:

(raspunsul era Franco Morbidelli btw)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Method a spus:

P.S. funny story :

in cadrul conferintei de presa,la social questions au fost intrebati "ce rider a spus ca ar vrea sa intre intr-un escape room cu Dua Lipa si nu ar cauta sa iasa de acolo pt o ora?"

JM a raspuns - Quartararo.

 

hahahahaha, bancul saptamanii :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FP1 - JM 1.39.6 urmat de Memelu,Binder si...Acosta :)

Timpi buni pt fp1 dar la 1 sec de recordul de circuit : 1.38.6 - Bagnaia Q2 2023.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...